Jump to content

Ръководство за работа с VMware Player


Препоръчан пост

Ами видях,че я има новата версия и то още на 11.08.2009,но не можеше да се тегли от миръра,а само от официалния даунлоуд и съм забравил за това до вчера когато видях,че Tragedy е оправил даунлоуда още на другия ден! Изтеглих я снощи като се сетих за новата версия и я потърсих в сайта на SoftVisia ,след което я изтеглих и направо инсталирах върху старата като тя си поиска деинстал на старата и го направи. След това поиска рестарт на компютъра и тогава продължи да инсталира новата версия,като накрая след инсталацията на плеъра пак поиска рестарт!

Като стартирах вече готова виртуална машина с ХР и поиска даунлоуд и инсталация на VMWare Tools (това при вече стартирана и работеща виртуална машина,но ми направи впечатление,че го поиска още със старта на виртуалната машина), и като приключи вече мишката при излизане от екрана на виртуалната машина не остава вътре в нея а излиза напълно в реалната и обратно с преместване върху виртуалната си влиза директно без клик! После пробвах да извадя един файл от нея и се получи ,след което го върнах обратно и пак стана!

Явно в тази нова версия е оправен този бъг с прехвърлянето на файловете,а и си е предимство да може направо с плеъра да се създаде нова виртуална машина макар,че добавката може и тя да си се ползва по избор!

Link to comment
Сподели другаде

Мерси за инфото plamen74.72. Ще пробвам и аз като тебе да направя - с директна инсталация върху старата версия. Иначе, като гледам, инсталационният файл е нарастнал почти двойно, в сравнение с версията, която аз имам (2.5.).
Link to comment
Сподели другаде

Тъй като вие го използвате това нещо, ще ви питам...

Версия 3 различава ли се много сравнение с версия 2, тоест дали ръководството ще свърши работа, като обяснение и картинки, за новата версия.

 

Ако не, ще помоля bmvtooo да го 'барне' и да го пренасяме в официалните темички.

 

Ами да, май ние тримцата (по първи няблюдения) го ползваме... нещото!... И така като гледам (пък и ти можеш да погледнеш), началния прозорец на плеъра се раличава доста в настоящата и по-предната версия, за която е писал bmvtooo... Най-малкото, сега с плеъра могат да се създават виртуални машини, а не само да се плейват, както беше с по-старата версия. Освен това, възможно е споделянето на файлове и прилагането на VMware Tools, които се явяват еквивалентни на добавките при Virtual PC и Virtual Box. Друго - щом плеъра вече може да създава виртуални машини, то изглежда допълнителната инсталация на VMmanager се явява излишна... Така че смятам, внасянето на допълнителни корекции, за определено полезно нещо...

Link to comment
Сподели другаде

Лично аз пробвах и по двата начина и си става, в смисъл да създам виртуална машина и с помощника VMmanager и директно с инструмента вграден в плеъра! И при двата случая става безпроблемно,а и най-важното в новата версия е,че вече си работи безпроблемно прехвърлянето на файловете.

Лично аз мисля,че е полезно и написаното в началото (всеки може да пробва да създаде виртуална машина и по двата начина)!

Колкото до прехвърлянето в другия раздел (официалните теми) не е лошо да има и двата начина!

Link to comment
Сподели другаде

Съгласен съм, че си става и това не съм го оспорил. Говоря от чисто практично естество - ако знаеш, че само VMware Player ти е достатъчен за създаването и работата с виртуална машина, би ли инсталирал допълнително и VMmanager? Аз не! Никъде не съм казал, че не могат да се ползват и 2-те. Даже е много добре алтернативата да си присъства в ръководството. Мисля само, че трябва да се внесат пояснения за създаването на виртуална машина с новите и подобрени версии на VMware Player, както и да се вметне нещо за инсталацията и работата с VMware Tools. Аз самият в момента съм на етап разучаване на нещата, защото едва преди час ъпдейтнах, но с радост ще пиша за всичко, което ми е направило впечатление при работата с програмата. За сега съм очарован (да чукна на дърво) - всичко си работи безпроблемно. Много благодаря на bmvtooo, че чрез това ръководство ме открехна за тази програма!
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
  • 2 years later...

Здравейте. за първи път си инсталирам виртуална машина , като го направих по вашето ръководство , но имам следния проблем . инсталацията на виртуалната машина и ВМплеъра мина без никакви проблеми. инсталирах си уиндоус както трябва. всичко си изглеждаше наред докато не пуснах една от двете игри които исках да подкарам(базовия ми уиндоус е 7ца а и двете не тръгват на него) . проблема не е от уина- изтеглих и инсталирах 3 различни , и 3те вече потвърдени като работещи. След излизането на въпросното съобщение , ВМплеъра преминава в (Not responding) и дори ми се налага да преинсталирам ВМплеъра тъй като не иска да отвори повторно същата въртуална машина с обяснението че може би има грешка в инсталацията на плеъра. Благодаря предварително. Като допълнителна информация игрите са Blade of darkness и Tribal trouble .

 

Edit : ето това ми изписва като изпадне в (Not responding)

post-26400-0-74324900-1332105171_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

По-добре опитай с WindowsXP режим на съвместимост на Windows7 от десен бутон->properties, за да подкараш игрите без виртуалка. Хардуерното ускорение под виртуална машина без това ще е орязано, а ако искаш по-конкретна помощ, прикачи лога от D:/PC/wmware.log
Link to comment
Сподели другаде

Значи наясно съм със компабилити мода . Въпреки ,че използвам компа предимно за игри покрай тях съм научил доста и ако имам проблем ,който не мога да реша ,то значи не е толкова елементарен. Игрите не тръгват с мода за съвместимост под каквито и да е настройки.За въртуалните машини научих като отговор на проблема ми с подкарването на игрите в замунда, като въпросния човек каза ,че той я играе на виртуалната си машина без проблем.Само съм преименувал фаиловете на .txt тъй като сайта не ми дава правo да прикрепям .log .

vmware.txt

vmware-0.txt

vmware-1.txt

Link to comment
Сподели другаде

Ще разгледам логовете, но ти предлагам да публикуваш тема във форума на VMWare и да докладваш за проблема, смятам че ще реагират доста по-бързо и експертно от мен - все пак те са създатели на софтуера.
Link to comment
Сподели другаде

Извинявам се за включването в темата, но се надявам да нямате нищо против, че публикувам тук линк към ръководство за инталиране и работа с VMWarePlayer под операционна система Линукс?!

Ето и линка: http://distrobg.ovo.bg/forum/7-7-1#23

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...