Jump to content

Ръководство за работа с Format Factory!


Препоръчан пост

Здравейте,едно въпросче и от мен за профрамката. Значи,като конвертирам песен , в настройките има -настройка на звука.Давам му -увеличи силата на звука 200% и изходния формат е доста по-силен от оригиналния.След това пак пускам в програмката втория(конвертирания вече един път файл) и пак задавам да увеличи звука с 200%.Изходящия фаил е по-силен от предишните два.И така.....няколко пъти. Въпросът ми е разваля ли се качеството на песента и ако да-много ли? А ако не,колко пъти мога да увеличавам звука на дадена песен така,че хем да е с добро качество,хем да е със силен звук?
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 155
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

По-скоро ще доведе до прегаряне (премодулиран сигнал) и това може да доведе до изкривявания.

Ако се отвори с Audio редактор и се напомпа например с 10 db, ще се види разлика в графиката - получават се едни подравнени снопчета => показател за премодулиран сигнал.

 

http://img838.imageshack.us/img838/5895/image000ab.png

 

http://img831.imageshack.us/img831/5404/image001gp.png

 

http://img11.imageshack.us/img11/4784/image002o.png

 

Предполагам това ще се получи и с FormatFactory.

 

Това е все едно да редактираш снимка в jpeg и после да я презапазиш отново в jpeg...Всяко следващо презаписване на файла ще влоши качеството.

Link to comment
Сподели другаде

А ако не,колко пъти мога да увеличавам звука на дадена песен така,че хем да е с добро качество,хем да е със силен звук?

0 пъти.

А, ако е във формат със загуба (MP3, AAC, MPC, Vorbis) не само не бива да го увеличаваш, но не бива и да го закачаш/конвертираш.

Link to comment
Сподели другаде

От FLAC го правя на WAV. И тук ли не може? Само първия път да задам 200% и да не го пипам повече.Като ги преслушвам и двете песни после , по слух не откривам изкривяване или друг проблем,само по-силен звук
Link to comment
Сподели другаде

От FLAC към WAV може. Аз затова казах формати със загуби, а не формати без загуби.

Колкото то засилването, казах - 0 пъти. Няма начин да увеличиш звука, без да нарушиш качеството. Дали ще чуваш тази разлика е съвсем отделен въпрос. Също така дали ще ти харесва промяната е също съвсем отделен въпрос. Аз просто ти казвам, че качество се губи. Ти си преценяваш дали те устройва.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте. Имам проблем с тази иначе перфектна пограма. Като вграждам субтитри във MKV и ми излизат 2 пъти едни върху други. Филма няма вградени субтитри. Някой може ли да ми каже къде бъркам.
Link to comment
Сподели другаде

Вграждаш ги в самия видео поток?

Ми то май има само на едно място опция за вграждане, (не съм убеден де) под настройките за конвертиране. Първо видео настройки, после аудио настройки и след това за субтитри настройки. Пробвах да ги махна от папката на файла, но пак излизат двойни. Смених шрифта на конвертора и едните излизат в Arial (винаги еднакви като размер независимо от зададения) а другите каквито са зададени на конвертора (като големина и шрифт).

Link to comment
Сподели другаде

Така като гледам програмата май може да вгражда субтитрите само в самия видео поток. Препоръчвам ти да предприемеш интелигентния подход и да не вграждаш субтитри с иначе "перфектната" Format Factory (да бе да, перфектна, чушки), а да си конвертираш файла без субтитри и после да ги добавиш в контейнер файла с помощта на MKVtoolnix.
Link to comment
Сподели другаде

Така като гледам програмата май може да вгражда субтитрите само в самия видео поток. Препоръчвам ти да предприемеш интелигентния подход и да не вграждаш субтитри с иначе "перфектната" Format Factory (да бе да, перфектна, чушки), а да си конвертираш файла без субтитри и после да ги добавиш в контейнер файла с помощта на MKVtoolnix.

С MKVtoolnix не ми ги чете телевизора. Пробвах я даже е по бърза, но някак си PS-то ги чете ама TV-то не (Samsung чете през USB ама са му малки заводските субтитри) . А и аз не искам да го конвентирам то фаила си е MKV просто го правя със същите параметри като входящия фаил и добавям субтитри но ми излизат 2 пъти.

Link to comment
Сподели другаде

Не виждам логика MKV файлове, създадени с Format Factory да се четат, а файлове, създадени с MKVtoolnix, да не се четат.

И естествено, че MKVtoolnix е по-бърза, тя не прекодира файла, а само редактира контейнера.

Link to comment
Сподели другаде

Не виждам логика MKV файлове, създадени с Format Factory да се четат, а файлове, създадени с MKVtoolnix, да не се четат.

И естествено, че MKVtoolnix е по-бърза, тя не прекодира файла, а само редактира контейнера.

Не чете субтитрите MKV-то си го чете.

Ей ужас хората допълнително аудио му вкарват на това MKV а аз едни прости субтитри не мога да вмъкна.

Link to comment
Сподели другаде

Това значи, че телевизорът има калпава поддръжка на MKV контейнера. Нищо ново де. Напълно нормално явление е телевизори, DVD плеъри, конзоли и прочее самосотоятелни устройства да не могат да се справят както трябва с компютърни формати.

За жалост не мога да помогна повече за Format Factory. Не я използвам, защото я считам за нескопосана.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...