Jump to content

Проблем с двуслойни двд-та


Препоръчан пост

Да, виждам че на новата записвачка падат на моменти скорост, буфер, повече процесорна мощност... Да не би да оказва влияние че са две? Не знам ако оставиш свързана само новата какво ще покаже...
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 103
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Да, виждам че на новата записвачка падат на моменти скорост, буфер, повече процесорна мощност... Да не би да оказва влияние че са две? Не знам ако оставиш свързана само новата какво ще покаже...

 

Не ми се струва логично... :no: Има хора с по няколко записвачки...Може пък да е нормално. Записите изглеждат добри, нали?

Link to comment
Сподели другаде

Ами, записът на Taiyo Yuden не е лош, но може и по-добре.

Това е така, защо е избрана  опцията SMART-BURN ((Smart Monitoring & Adapting Recording Technology for BURNing). Скороста скочи почти на 24х. Поне аз си го обяснявам с това. Може би ще я изключа или ще задам по-малка скорост за този вид дискове в ImgBurn.

Какво би препоръчал ти за технологиите, които използва LITE-ON написани по горе? Да ги ползвам ли? Кои? Какво си мислиш за скачането на буфера/скороста? Когато записвам на 4х пада на 3.3-3.5х. При 6х, пада на 5.3-5.5х. С една и съща разлика.

Link to comment
Сподели другаде

Записът на Tayo Yuden TYG03 е направо отличен - не "не е лош", ама си пуснал теста гледам на четвърта скорост. Прави ги на максимална, защото дисковете се четат на максимална скорост, да видим какво ще покаже. Не знам според Night Raven колко по-добре още може да е.
Link to comment
Сподели другаде

Записът на Tayo Yuden TYG03 е направо отличен - не "не е лош", ама си пуснал теста гледам на четвърта скорост. Прави ги на максимална, защото дисковете се четат на максимална скорост, да видим какво ще покаже. Не знам според Night Raven колко по-добре още може да е.

Задал съм 4х, защото така препоръчват от страницата на Kprobe - Set Testing Speed at 4X CLV ("Constant Linear Velocity" which means "The data transfer rate is kept at a fixed level by changing the rotation speed").

 

Ето резултат с максимална скорост на четене на абсолютно същият диск:

 

 

http://img196.imageshack.us/img196/162/liteonihas324tayioyuden.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Е, може би донякъде съм подценил записа. Доста, доста добър е. И все пак би било редно на такива дискове да има по-малко PI грешки. Не че текущото количество не е напълно в нормите, но съм виждал и доста по-чисти графики. :)

Колкото до скоростта на запис. Тя трябва да е съобразена със скоростта, на която даден диск е сертифициран. Казано с думи просто: да се записва на скоростта, която пише на диска, или колкото се може по-близка. Т.е. ако даден диск е сертифициран на 16х, скорости между 8х и 16х са най-удачните.

Иначе SMART-BURN общо взето не може да се спре, с изключение на ограничението в скоростта.

Не разбрах този буфер дали е на устройството или е на софтуера.

Link to comment
Сподели другаде

 Иначе SMART-BURN общо взето не може да се спре, с изключение на ограничението в скоростта.

Не разбрах този буфер дали е на устройството или е на софтуера.

 

Спира се и в ImgBurn и чрез фирменият инструмент на LITE-ON -SMART-BURN Media Check Program for Optical Storage Products. Дали ще го спреш от едно място или другото, винаги отчита и на двете, това което си направил.

 

 

Буфера на механиката (долната черта в ImgBurn). Няма как да го снимам, защото става за секунда...

Link to comment
Сподели другаде

Съмнявам се ImgBurn да може да спре централно SmartBurn. Най-вероятно тя контролира само ограничението на скоростта.

Колкото до буфера на устройството, той се празни, когато софтуерният буфер привърши, а той привършва, ако твърдият диск не насмогва на заявките, което се случва, когато се вършат и други неща, докато се записва.

Link to comment
Сподели другаде

Съмнявам се ImgBurn да може да спре централно SmartBurn. Най-вероятно тя контролира само ограничението на скоростта.

Колкото до буфера на устройството, той се празни, когато софтуерният буфер привърши, а той привършва, ако твърдият диск не насмогва на заявките, което се случва, когато се вършат и други неща, докато се записва.

Изключва го. Поне така показва. Правя следният опит:

 

Стартирам SMART-BURN Media Check, която показва включен SMART-BURN на устройството. Отварям ImgBurn и в допълнителните настройки http://img216.imageshack.us/img216/9364/imgburn2.jpg

 

променям на disabled, с което се променя и в SMART-BURN Media Check. Значи работи. :)

 

 

Колкото до буфера на устройството, не правя нищо друго освен да записвам. Мога да предложа 14 статистики от записи на които се вижда постоянното падане на скороста през определен период от време. Не че ме бърка (записите изглеждат добре и с тези скокове), но не ми се струва нормално...

Link to comment
Сподели другаде

Възможно е да има някаква активност, която да не извършваш лично и която да причинява това. По принцип буферът на устройството в днешно време е бита карта така или иначе.
Link to comment
Сподели другаде

Възможно е да има някаква активност, която да не извършваш лично и която да причинява това.

 

При 14 записа, в течение на два дни??? "Проблема" го няма след като веднага направя запис с старата записвачка. Т.е. буфера държи плътно/твърдо 100-те %. И то не един съм пробвал. Както и да е. Явно ще трябва да се примеря. Или пък ще "изскочи" проблема от някъде с пипването на това-онова. Знам ли...

 

По принцип буферът на устройството в днешно време е бита карта така или иначе.

 

Какво имаш предвид?

 

 

П.П. Да не би да е заради това, че цялата система работи на IDE, а само тази записвачка е SATA? Някакво несъответствие...

Link to comment
Сподели другаде

Всъщност само буферът на устройството ли варира и колко точно (между какви стойности се движи)? Софтуерният буфер не мърда?

 

А иначе буферът на устройствата е бита карта, защото нищо не зависи от него. Той е едва 2MB, което за запис на DVD дискове е просто нищо. 1х = ~1.32MB/s. Един 8х запис е ~10.6MB/s. Можеш да си представиш за колко време този буфер ще бъде източен, ако нещо се обърка.

Link to comment
Сподели другаде

Всъщност само буферът на устройството ли варира и колко точно (между какви стойности се движи)? Софтуерният буфер не мърда?

Софтуерният буфер е заковал на 100-те %. Само на устройството скача. Между 100% и 12-15%. Веднъж падне на 12, веднъж на 15. Дори бих казал, че повечето пъти пада на 15%. По-малко никога не е падало от това. Като скороста пада с около 5 десети, от тази с която записва в момента. Говоря за новата записвачка. При старата не мърда въобще. (Правя опит с същия диск и записвам същия филм, при едни и същи настройки за да изключа всякакви разминавания). Иначе ми се е случвало, както казваш, правейки нещо друго (разбира се това си го позволявам само когато записвам RW-та) да почнат да падат и двата и да не може да се "напълнят" 5-10, пък може би и повече секунди (скороста ми е падала на моменти на 0.3х :ohmy: ), но въпреки това диска съм си го гледал без проблем. Направо съм възхвалявал ImgBurn.... ;)

 

А иначе буферът на устройствата е бита карта, защото нищо не зависи от него. Той е едва 2MB, което за запис на DVD дискове е просто нищо. 1х = ~1.32MB/s. Един 8х запис е ~10.6MB/s. Можеш да си представиш за колко време този буфер ще бъде източен, ако нещо се обърка.

 

Това не го схванах...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...