Jump to content

Препоръчан пост

Танганайка чудя се ТИ сега ли намери да пробваш версия от преди две години? Ако те интересума Kaspersky Internet Security 7.0.0.125 е най стабилната от всички седмици :thumbsup:

Реших да я пробвам защото mihnev твърдеше че била добра въпреки че няма HIPS.

Стартирах един ментак уж ми показа че иска да промени регистър забраних но инфекцията е факт.

 

http://i27.tinypic.com/105pfld.jpg

 

http://i30.tinypic.com/i6miqr.jpg

 

Анти-Хакера ще се справя няма да допусне да излезе информация навън от чуждо приложение,но ако зловреден код се инжектира в доверено приложение с достъп до интернет няма как да го спре/види защото няма HIPS.

 

Ще пробвам и Kaspersky Internet Security 7.0.0.125 въпреки че и 7.0.0.325 се държеше стабилно,не съм забелязал проблеми.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 116
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Реших да я пробвам защото mihnev твърдеше че била добра въпреки че няма HIPS.

Стартирах един ментак уж ми показа че иска да промени регистър забраних но инфекцията е факт.

Не виждам къде си забранил,къде изобщо е предупреждението?Тези включени ли са,?Не си писал изобщо какви са настройките на програмата?

 

Лесно човек може да манипулира,я дай на мен да видим ,искам аз да го стартирам.

post-3535-1248556056_thumb.jpg

post-3535-1248556062_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Не виждам къде си забранил,къде изобщо е предупреждението?Тези включени ли са,?Не си писал изобщо какви са настройките на програмата?

 

Лесно човек може да манипулира,я дай на мен да видим ,искам аз да го стартирам.

Твоите настройки от снимките не са на максимална сигурност,на първата снимка бях сложил отметки и на трите,а на втората снимка бях променил не да задава въпроси а да терминира директно опити за всички възможни промени т.е. винаги ползвам защитните програми на макс.Не съм имал за цел да оплювам програмата но изглежда не е на нивото на KIS 2009 за който се съмнявам че ще допусне такова нещо благодарение на HIPS-а му.

 

Без HIPS се дъни дори и Kaspersky Anti-Virus 6.0 WS

Тук ще видиш как съм блокирал промяна на регистър но без особен успех.

Коментар #503

http://forums.softvisia.com/index.php?show...=441&st=495

 

А това е снимка от същия ден с настройките които съм задал.

http://i31.tinypic.com/v3i06x.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Твоите настройки от снимките не са на максимална сигурност,на първата снимка бях сложил отметки и на трите,а на втората снимка бях променил не да задава въпроси а да терминира директно опити за всички възможни промени т.е. винаги ползвам защитните програми на макс.Не съм имал за цел да оплювам програмата но изглежда не е на нивото на KIS 2009 за който се съмнявам че ще допусне такова нещо благодарение на HIPS-а му.

 

Без HIPS се дъни дори и Kaspersky Anti-Virus 6.0 WS

Би ли ми предоставил връзка за сваляне към въпросното менте,което си стартирал?

Link to comment
Сподели другаде

Би ли ми предоставил връзка за сваляне към въпросното менте,което си стартирал?

Ясно е че вече го засича няма как да го пробваш,а и не помня от къде го свалих.

Уверих се че корпоративните/фирмените защитни програми не са по-добри от тези за домашно ползване.

Link to comment
Сподели другаде

Ясно е че вече го засича няма как да го пробваш,а и не помня от къде го свалих.

Уверих се че корпоративните/фирмените защитни програми не са по-добри от тези за домашно ползване.

Да,няма как да стане вече.

Ако откриеш друго подобно,ще се радвам да го споделиш!

Лека!

Link to comment
Сподели другаде

Ясно е че вече го засича няма как да го пробваш,а и не помня от къде го свалих.

Уверих се че корпоративните/фирмените защитни програми не са по-добри от тези за домашно ползване.

 

Уверих се,че целта ти е да оплюваш програма,която не познаваш.Питах те няколко пъти защо променяш-триеш създадени правила в стената и прочие и отговора ти беше - ползвам максимална защита :giggle: Типично в твой стил.Не се трият създани правила за файловете на системата могат само дасе направят съответните корекции. Разрешаване или забрана.

Тези версии които пробва имат опция в проактивната защита за връщане на всички промени,които са направени в регистрите до момента. Това очаквах да видиш но... съм те надценил.

Първо се очаква задълбочено да изучиш възможните настройки и тогава да тестваш нещо.

И..защо не се пробваш да тестваш продукта в бета стадий и пишеш в съответният форум,като искаш да помагаш за развитието на програмата. Няма да го направиш,защото целта ти е различна.

 

 

За останалите непредубедени ето: http://www.kaspersky.com/public_test

 

Kaspersky Lab is pleased to announce the Release Candidates versions of these products for public download and testing:

 

* Kaspersky Anti-Virus for Windows Endpoints:

o Kaspersky Anti-Virus for Windows Workstations

o Kaspersky Anti-Virus For Windows File Servers

* Kaspersky Administration Kit

 

 

Once registered, you get access to the following data:

 

* Installation files of the products.

* Testing scenarios designed for daily managing antivirus security in a company.

* Issues detected during public testing, along with their status. Once the public testing is over, verdicts for each issue will be posted.

 

След регистрация и вход в системата сваляте архива за целият комплект, разхивирате го и в

 

Packages\KavWks 6.0.4.1134\exec

 

e новата версия на KAV WKS 6.0.4.1134

 

Активацията - лиценза е до октомври 2009 г.

post-5346-1248631347_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Уверих се,че целта ти е да оплюваш програма,която не познаваш.Питах те няколко пъти защо променяш-триеш създадени правила в стената и прочие и отговора ти беше - ползвам максимална защита :giggle: Типично в твой стил.Не се трият създани правила за файловете на системата могат само дасе направят съответните корекции. Разрешаване или забрана.

Тези версии които пробва имат опция в проактивната защита за връщане на всички промени,които са направени в регистрите до момента. Това очаквах да видиш но... съм те надценил.

Първо се очаква задълбочено да изучиш възможните настройки и тогава да тестваш нещо.

И..защо не се пробваш да тестваш продукта в бета стадий и пишеш в съответният форум,като искаш да помагаш за развитието на програмата. Няма да го направиш,защото целта ти е различна.

 

 

За останалите непредубедени ето: http://www.kaspersky.com/public_test

 

 

 

След регистрация и вход в системата сваляте архива за целият комплект, разхивирате го и в

 

Packages\KavWks 6.0.4.1134\exec

 

e новата версия на KAV WKS 6.0.4.1134

 

Активацията - лиценза е до октомври 2009 г.

Грешиш не ми е целта да оплювам програмата,но едва ли премахването на създадените правила за файловете с достъп до интернет е намалило нивото на защита напротив.

 

Какъв плюс ще има за защитата когато важни системни файлове имат достъп до интернет ? Преди да им забраня достъп до интернет проверих всеки каква работа върши,защото при други стени тези правила ги е нямало.Установих че са файлове нужни за отдалечено администриране т.е. ако нямат достъп до интернет този който трябва да управлява KAV WKS или му е нужен достъп до ОС която охранява анти-хакера няма да му позволява управление от разстояние.

 

Грешка ли е да имат достъп до интернет само браузърите,торент клиента,Skype,TeamViewer, Malwarebytes' Anti-Malware и SUPERAntiSpyware ?

 

В случая стената си върши работата,защото блокира достъпа до интернет на ментето,единствено проактивната защита не успя да блокира създаването на два нови регистъра въпреки че ги видя/засече.

 

То и Комодо има опция да блокира зловредния код ако бъде допусната инфекция,но това не е справяне нали ти предпочиташе превенцията.

Link to comment
Сподели другаде

Превантивното блокиране не е ли практически неосъществимо? Защото всички програми все нещо пропускат. Някои продукти /Symantec,Rising,Kingsoft и други / не възпрепятстват сваляне на всеки съмнителен файл - защитата се задейства при стартирането му.Струва ми се, че това и при Касперски се разработва - не зная кога ще го видим на практика. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Превантивното блокиране не е ли практически неосъществимо? Защото всички програми все нещо пропускат. Някои продукти /Symantec,Rising,Kingsoft и други / не възпрепятстват сваляне на всеки съмнителен файл - защитата се задейства при стартирането му.Струва ми се, че това и при Касперски се разработва - не зная кога ще го видим на практика. Поздрави

Осъществимо е при KIS 2009 за домашно ползване,а при версия 2010 като я завършат ще бъде на по-високо ниво. KAV WKS не може да се справи превантивно поради липса на HIPS,но тъй като е предназначена да охранява големи фирми където разчитат основно на друг тип защити и не е фатално.Ако трябваше да избирам между Symantec EP и KAV WKS ще избера втората,лично според мен е много по-надеждна.

Link to comment
Сподели другаде

"Ако трябваше да избирам между Symantec EP и KAV WKS ще избера втората,лично според мен е много по-надеждна." Какво толкова би охранявал с тях на домашен компютър - аз не виждам смисъл да бъдат инсталирани. Tanganika, кога успя задълбочено да пробваш SEP ? Занимаващи се с компютърна сигурност експерти обикновено се въздържат и не са така конкретни като теб. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

"Ако трябваше да избирам между Symantec EP и KAV WKS ще избера втората,лично според мен е много по-надеждна." Какво толкова би охранявал с тях на домашен компютър - аз не виждам смисъл да бъдат инсталирани. Tanganika, кога успя задълбочено да пробваш SEP ? Занимаващи се с компютърна сигурност експерти обикновено се въздържат и не са така конкретни като теб. Поздрави

Имам предвид работен компютър не домашен.Не съм го пробвал задълбочено SEP,правя си извод по модулите за защита които има в сравнение с тези на KAV WKS като се предпололага че и при двете ще си вършат работата за която са създадени.Ако експертите в компютърната сигурност не са конкретни говори лошо за тях,никога не бих се доверил на човек без конкретно мнение и преди всичко мислещ за репутацията си.Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Нещо се заразих и започнях да инсталирам постоянно нови програми. Сега си качих Kaspersky от линка на nikssi, но не знам как да го настроя. Ако може някой или направо tanganika, понеже виждам че е запознат с програмата, да удари едно рамо.
Link to comment
Сподели другаде

За съжаление и на двата компютъра съм с друга програма,но вярвам nikssi да ти помогне с настройките.Програмата ще ти хареса много е лесна за ползване.
Link to comment
Сподели другаде

Нещо се заразих и започнях да инсталирам постоянно нови програми. Сега си качих Kaspersky от линка на nikssi, но не знам как да го настроя. Ако може някой или направо tanganika, понеже виждам че е запознат с програмата, да удари едно рамо.

 

Макар,че се обръщаш към tanganika може ли да попитам коя по точно инсталира/качи :lookaround:

 

За съжаление и на двата компютъра съм с друга програма,но вярвам nikssi да ти помогне с настройките.Програмата ще ти хареса много е лесна за ползване.

 

За тестер на Касперски няма да е необходимо да даде основните настройки :giggle: Забрави ли ги?

Аз тук влизам рядко,който иска знае къде да ме намери и нека се обърне там.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...