Jump to content

Ръководства за работа с Excel 2003


Препоръчан пост

По подразбиране макросът създава *.log файл в основната папка на C:; провери дали се създава този файл и опитай да промениш пътя и името за създаването му в кода на макроса.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.5k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

panevdd, последвах точно инструкциите ти, като промених пътя и името на .log файла,

но пак не създава такъв .log файл!

Мога ли да копирам моите страници в твоя работещ файл,

като се запазят връзките между тях без да търси стария файл?

 

А мога ли да премахна формулите, така че да се запазят данните,

а в клетките да показва, че има формули, но без да извършва пресмятане??

Знам, че мога да задам ръчно пресмятане, но то ще важи за целия Excel,

а аз искам да важи само за този файл. :help:

Link to comment
Сподели другаде

Имам следния проблем - в таблица няколко от колоните (които са с определена формула) отдолу като дам да ги сумира в повечето не изчислява точно. Къде е проблема?
Link to comment
Сподели другаде

... няколко от колоните (които са с определена формула) отдолу ...

 

Vili79, формулите в Ексел "стоят" в клетки, не в колони. Предполагам, че искаш да сумираш няколко клетки, които са в колона. Възможна причина за грешка в сумирането може да бъде неправилно форматирани данни в някоя клетка, например текст или да е пропусната някоя клетка. Tragedy е прав, най-добре е да дадеш файла да го погледнем и да видим къде е грешката!

 

Колоната с ДОО дава сума 13.36.

Link to comment
Сподели другаде

Да, "клетки" , извинявам се. Не съм толкова в час с термините :blush: . Но пък данъка ми излиза като го смятам с калкулатура 14,50. Ако нанеса само цифрите в клетки (без да са формули) си излиза 14,50 лв., но в таблицата ... не. Всички клетки са на "number" форматирани.
Link to comment
Сподели другаде

Ами не ми дава да прикача екселския файл. Казва ми че не може да се прикачва такъв тип файл. Аз затова го направих JPEG.

Проблемът с качването на Excel-ски файлове е вече разрешен и можете да прикрепите желания файл :)

Link to comment
Сподели другаде

panevdd, последвах точно инструкциите ти, като промених пътя и името на .log файла,

но пак не създава такъв .log файл!

На много места прочетох, че има разлики в инструкциите на VBA, който използват Office 2003 и Office 2007; възможно е точно това да е проблема при теб.

Мога ли да копирам моите страници в твоя работещ файл,

като се запазят връзките между тях без да търси стария файл?

Да, това би трябвало да свърши работа.

А мога ли да премахна формулите, така че да се запазят данните,

а в клетките да показва, че има формули, но без да извършва пресмятане??

Не мисля, че това е възможно, но ще проверя.

Link to comment
Сподели другаде

panevdd надявам се, че ще можеш да ми помогнеш!

Утре ще опитам на office 97 дали ще стане и ще ти кажа.

Използвам и други макроси. които работят без проблем

и не преполагах, че кода може да е несъвместим с Office 2007

:crosseyes1:

Link to comment
Сподели другаде

Здравей, vili79! Наистина си права. В колоната "Данък 10%", ако числата се въведат на ръка сумата е 14.50. Това става поради следната причина: Ексел закръгля числата, например 13.367 Ексел закръгля на 13.37; 13.363 на 13.36 когато форматираш клетките с 2 знака след десетичната запетая. В твоя случай сумата в "Данък 10%" е 14.466 и Ексел я закръгля на 14.47. Можеш да направиш един експеримент: в колоната "Подпис" въведи числата от колоната "Данък 10%" ръчно, така както ги виждаш. Форматирай и двете колони "Данък 10%" и "Подпис" като number с 3 знака след десетичната запетая. В съседната колона на колоната "Подпис" извади от клетките в колона "Подпис" аналогичните клетки от колона "Данък 10%". Форматирай новата колона като number с 3 знака след десетичната запетая и сумирай значенията в клетките. Получава се 0.034, т.е. точно толкова колкото ти липсва. Ще видиш и къде и какви са разликите.
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...