Jump to content

Проблем с 2-ри хард диск


Препоръчан пост

Въпроса е бил чист тъпизъм :D заради батерията на дъното неми е пускало мастер славе хдд-то и като го остаих 10-15 мин да бачка да се зареди батерията и се оправи и всичко е ок :) Сега да видим дали ще можем да изготвим план кои кабел къде защо как и т.н. А аз утре ще мина да купя 1 нова батериа от некой голем магазин :)
Link to comment
Сподели другаде

Ако успееш да накарш компа си да разпознае въпросния хард като присъствие в My Computer, можеш да използваш някоя програма да си измъкнеш информацията от устройството. Подходяща в този случай е Get Data Back. Прави перфектно възстановяване, а както прочетох, твоя хард не е повреден, а проблема е по-скоро системен... Програмата ще ти извади всичко от харда, та дори и неща, които си изтрил отдавна. Много е добра... Не много отдавна и аз имах подобни проблеми... Купих си нов хард (SeaGate 320 Gb SATA2), защото старият ми (HITACHI 80Gb SATA2) се понапълни... и рекох да поразширя колибката :giggle: Боднах си кабелчетата където трябва, ама новия хард нииде го нямаше в My Computer. Рекох си че е заради SATA драйверите, дето всеки път трябва да ги подавам на Win-a с дискетка, иначе все едно няма хард... Почнах да базарам из BIOS и имаше едно Source и Mirror там... Там нещо оплесках, та редовният ми хард (80Gb HITACHI) с OS и всичко останало на него изведнъж изчезна и BIOS почна да го вижда като :thumbsup: едно цяла (неразделен), т.е. като чисто нов... Така от два харда, та на земята... На новия (SeaGate 320 Gb) инсталирах Windows, след като го поделих. След това в My Computer, гледам стария хард като едно цяло и като цъкна на него Win-a напира да го форматира барабар с всичкото инфо на него... :crosseyes1: При това и преинстала ми беше неочакван..., имах доста неща незаписани на дискове... Почнах тогава да търся програми за извличане на информация от повредени дискове... Пробвах една руска... Забравих и името (прост съм...)... Та тя извлича данните 12h... (изчака ми се чакалото) И какво стана накрая...? Всичко извлякла, ама не с оригиналните имена, ами с някакви номерца... Абсурд да позная кои файлове ми трябват и кои са парчетии от Windows-a и други програми... После, именно дойде спасението : GET DATA BACK! сканира ми харда за няма и 30 минути, като видя и дяловете... После само си копнах нещата от съответните дялове и ги прехвърлих на новия хард (~15 мин) със запазени имена, по папки и с изумителна скорост на трансфера - все едно прехвърлям данни от CD... Даже си възстанових едни файлчета, които по погрешка бях изтрил преди месец... Сигурно е имало и по-добри начини за справяне със ситуацията, но на мен толкова ми беше акълът тогава... Една седмица на тръни...

 

Та ако успееш да си разпознаеш харда в My Computers ползвай тази програма и според мен няма да имаш ядове... Още повече, че харда ти не е повреден или форматиран и ще можеш да възстановиш 99% от данните... УСПЕХ ти желая! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...