Jump to content

Проблем с 2-ри хард диск


Препоръчан пост

Историята е дълга и широка и почвам от самото начало. Имах 1 пц преди 6 месеца което му се развали рамта и реших че няма да го оправям( рамта е сдрам на 133хз, по запознатите знаят каква и е цената), а частите някои разпродадох за без пари.Оставих си обаче харди диска защото имам много ценна инфорация вътре, която досега неми трябваше, но сега ми трябва. Въпроса е как мога да достигна до тази инфорация на "новия" компютър. Хард диска е с IDE входове знам как да го закача въпроса е как да се добера до информацията без да форматирам диска и може ли въобще да стане това и как. Ако може да ми отговаряте на по човешки език ще съм ви благодарен. Мерси предварително дано успеем :)
Link to comment
Сподели другаде

Кажи каква е била операционната система на стария компютър, с каква операционна система работиш сега и каква е файловата система, с която е форматиран диска.
Link to comment
Сподели другаде

Ако свържеш диска правилно, Windows ще го разпознае като ново устройство, ще инсталира необходимите драйвери и ще ти покаже наличните дялови като им присвои имена от рода на F:, G:, H: и т. н. т.

В общия случай* няма да има нужда да форматираш или да правиш нещо специално, най-много да се наложи да рестартираш системата веднъж след инсталацията на диска.

 

*Предполагам, че не си шифровал данните и не си променял правата за достъп до тях.

Link to comment
Сподели другаде

Ако свържа диска след стартиране на на ОС системата много забива и става почти неуправляема. А ако го включа в изключено от тока положение след пускане ми излиза на страницата където ме пита Start windows normaly, last known good configuration и safe mode s connection без и което и да цъкна компа се реска ;)

 

 

 

 

Сега ще ресна да проверя в биос-а да неса зададени и 2-та харда на славе... може тва да е проблема

Link to comment
Сподели другаде

Операционната система на стария компютър беше Windows XP sp1 на сегашния ми компютър е същата.

Силно ти препоръчвам да минеш на SP3.

 

Ако свържа диска след стартиране на на ОС системата много забива и става почти неуправляема.

Как по дяволите ти хрумна да правиш подобна глупост?

 

Сега ще ресна да проверя в биос-а да неса зададени и 2-та харда на славе... може тва да е проблема

Настройките за Master/Slave се задават от твърдия диск с помощта на джъмпера отзад, а не от BIOS.

Link to comment
Сподели другаде

Добре обясни ми къде е този джъмпър... смисъл тва не беше ли 1-ния от кабеляците.... обясни кое е това и ще го направя

 

 

П.С. Оказа се че съм с СП2 сега! Да хрумват ми разни глупости за експеримент :D обичам да човъркам.... разглабям нещо, сглабям го и ми остават 2-3 части ама то работи :D

Link to comment
Сподели другаде

Синичкото се нарича джъмпер:

http://img.tomshardware.com/de/2005/11/16/das_grosse_thg_stecker_kompendium/hdd_jumper_ma.jpg

 

Гледаш в коя позиция трябва да е Slave (SL) и поставяш джъмпера там (окъсяваш въпросните игли). След това си свързваш харда при изключен компютър и с изваден кабел от захранването. Желателно е всякакви по-значителни манипулации в кутията да се извършват при изваден захранващ кабел.

Link to comment
Сподели другаде

Синичкото се нарича джъмпер:

 

 

Гледаш в коя позиция трябва да е Slave (SL) и поставяш джъмпера там (окъсяваш въпросните игли). След това си свързваш харда при изключен компютър и с изваден кабел от захранването. Желателно е всякакви по-значителни манипулации в кутията да се извършват при изваден захранващ кабел.

 

 

Добре е сега ще пробвам... значи на сегашния хард трябва да го сложа на мастер на стария хард на славе ?

 

П.С. Еми не е желателно, а е задължително.... и тва съм го прайл с тока докъто човъркам :)

 

Направих го както трябва.... но то в тая букса кадето е тая джаджа несе вкарва нищо нали ???!!? сега като пусна компа и ми пише:

 

Searching for boot record from flopy, cd-rom, ide-0, SCSI и неми намира нищо... помощ пак

 

П.С. добре че имам 2 пц-та :D

Link to comment
Сподели другаде

Кажи какъв е модела на дъното, какви са ти дисковите устройства (твърди дискове, CD, DVD и т. н. т.) и с какви кабели за свързване разполагаш. Ще ти кажем как точно да ги навържеш.
Link to comment
Сподели другаде

еми да ама 1-во няма да е лошо да ми кажете как да го пусна щтото ся като върнах дъмперите по старите места и пак неиска да работи ме пита там за last known good configuration.... помощ пак
Link to comment
Сподели другаде

Еми аз така го правя с 1-ния хард диск дето си е от тоя компютър... тоя хард дето си е от това пц е Baracuda 7200.7 40GB а другото е Maxtor ATA/133 HHD 80GB... за дъното немога да кажа защото компютъра не е мой само ако го пусна ще мога да кажа стига да него пише някаде докъто се стартира...
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...