Jump to content

Препоръчан пост

Спада до 11.93, а 5-те волта са си стабилни, когато е натоварен. Тогава от какво може да е и какво да правя? Под натоварване разбрах да пусна един рейсър от 2009-та година, още да го мъча ли?
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 75
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Нормална ли е температура на видеокартата при натоварване 54 градуса, измерено с дигитален термометър директно върху охладителя, при тест 3Д-Марк06? Напреженията си остават в норма, температурата на процесора е 42 градуса. След като теста приключи компютърът отново зависна.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Нормална ли е температура на видеокартата при натоварване 54 градуса, измерено с дигитален термометър директно върху охладителя, при тест 3Д-Марк06? Напреженията си остават в норма, температурата на процесора е 42 градуса. След като теста приключи компютърът отново зависна.

 

night raven, добри савети даваш но ас си мисля че проблема няма да е от дъното а от видеокартата, а също е възможно и да е от хард диска заради зависфането на системата или поне ас така си мисля защото при мен имаше подобен проблем със зависфането на системата(още си го има поради причината че нема пари за нов хард) а за пиукането което четах, до колкото знам ас е че има проблем в некоя част

 

направи и тест на хардиска за да не е от него има ли някъкъф шум от харда като стържене или нещо от тоя сорт

 

според мен е или от хардиска или от видеокартата :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Бате Венци,нямах възможността да ти благодаря за оказаната помощ преди доста време,но ето че проблемите които ме сапътстват с таз моя "машина",ме карат да се обърна за помощ пак към теб.

Вече 10 месеца голяма борба.Работи,работи па спре :crosseyes1:

И интересното е , че работи около месец и все едно има часовник и горе-долу за един и същ период и се започва великото забиване.Та на проблема:

Снощи реших да инсталирам ОС на ново (на чисто разбира се-вече съм малко по- напреднал от преди 10 мес.)и по време на инсталацията забиваше 4-5 пъти та въпроса ми е следния:

Преди да продължа да инсталирвам прогр. драйвери и др. дали да не се опитам да инсталирам пак от начало защото снощи ми даде че неможе да намери някакъв dll файл, ако си спомням добре(защото вече беше много късно)?

Ако трябва някаква друга информация, ще се опитам да дам адекватна такава.

Link to comment
Сподели другаде

Бате Венци,нямах възможността да ти благодаря за оказаната помощ преди доста време,но ето че проблемите които ме сапътстват с таз моя "машина",ме карат да се обърна за помощ пак към теб.

Вече 10 месеца голяма борба.Работи,работи па спре :crosseyes1:

И интересното е , че работи около месец и все едно има часовник и горе-долу за един и същ период и се започва великото забиване.Та на проблема:

Снощи реших да инсталирам ОС на ново (на чисто разбира се-вече съм малко по- напреднал от преди 10 мес.)и по време на инсталацията забиваше 4-5 пъти та въпроса ми е следния:

Преди да продължа да инсталирвам прогр. драйвери и др. дали да не се опитам да инсталирам пак от начало защото снощи ми даде че неможе да намери някакъв dll файл, ако си спомням добре(защото вече беше много късно)?

Ако трябва някаква друга информация, ще се опитам да дам адекватна такава.

 

 

мдам забиването може да е пречинено и от подути кондензатори по дъното или хардиска щом казваш и че по време на прейнсталацията Е забивало и не е искало да зачита някой файлове повече клони да е към хардиска

възможно е сея след прейнстала да ти забива заради файла който не е можело да копира защото мисля че файловете който завършваха на .dll бяха някакви от критична важност ако не се бъркам

 

послепис: прави ли тест на хардиска и огледала ли си дъното или захранването за подули се кондензатори :)

Link to comment
Сподели другаде

Несъм проверил,грешка моя.Като се пребера това ще е първата работа.

Как да тествам харда- ако има такъв пост дай да прочета , за да не ти губя времето с писане.

Благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

Ей тук има предложени някои програми, с които може да се тества системата за стабилност... То е ясно, че при тебе няма стабилност, но белкем се разбере от какво е...
Link to comment
Сподели другаде

Първо ще е добре да опишеш как точно забива. Т.е. да обясни цялата ситуация по-точно и по-подробно.

Обяснение с малко предистория:

През изминалите 10 месеца,5 или 6 пъти проблема е един и същ - след около месец работа забива.Смениха видео картата,захранването,записвачката.За картата и захранването съм сигурен ,че са същите боклуци като преди.Записвачката си я избрах аз.След месец пак същото- "стоп машина-голям спек" :blink:

Върнах го в сервиза-изтрили ми ХР-то без да ме питат и ми сложили 7-ца.Сега незнам дали си въобразявам,но чуствително работата беше по-стабилна,а за бързина много по-добре!

Изтече му срока,съответно нямам лиценз,трия и слагам друго ХР различно от първото, което имах.Месец работа и хоп-започваме пак със залитането :bored:

Та в какво се състои проблема:Прибирам се,пускам,зарежда ОС и всичките му там приложения и след минута пълен спек-"великото" замръзване,рестарт-същата работа и така 5-6 пъти докато тръгне.Тръгнели няма проблем-свири,пее.... всичко!

И така цяла седмица,но в един момент вече неиска даже да зареди ОС.

Реших,че вече неможе така и инсталирване на ново.Но както казах вчера, по време на инсталацията забиваше поне 5 пъти-инсталирах,макар и трудно, но накрая отвори уина и показа ,че липсва накакъв dll файл.Реших,че цялата работа идва от забиването повреме на инстала и го оставих за вечерта!Прибрах се,пускам-йок,съобщение че ОС неможе да се зареди защото неможе да намери нещоси 32,не съм го запомнил.

Съответно трия,инсталирам на ново-инсталацията протече безгрижно-немога да поварвам-слагам си програмите,които ми трябват и никакъв проблем.Браузера работи,видео,на игри несъм имал време да го натоваря,но и това ще пробвам довечера.Според мен цялата работа пак ще бъде временна и проблема със сигурност ще се появи пак-доказал се във времето гадината.

Та незнам....Харда ли да сменям,рам ли вече незнам, до тук са моите възможности-скромни.

Освен харда,рама и дъното незнам какво може да се смени още,най вероятно нов комп,ама и този не е стар.Приемам съвети всякакви.Благодаря за търпението и помоща!

Ако трябва някаква по-подробна информация,като параметри и тем подобни довечера ще мога да дам такава.

Link to comment
Сподели другаде

Да питам и нещо друго:

Ако евентуално има някакви кондензатори,където и да било,и те са сдали багажа, нетрябва ли дори и след нова инсталация,проблема със зависването да се появи веднага.Защото ако е така нещо невиждам логиката.Това е по моето скромно виждане.Ако греша,моля обяснете.

Благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

Да, подути кондензатори могат да причинят това. И не е нужно веднага да се прояви проблемът. Може да се получава произволно. Най-добре огледай дъното за подути кондензатори, ако имаш възможност да отвориш кутията и знаеш за какво точно да гледаш.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...