Jump to content

Препоръчан пост

здравеите. имах същият проблем nv4_disp драиверите.правих всичко описано по горе в темата и чесно не знам от какво се оправи.продължава обаче да забива без да съобщение за грешка по всяко време независимо дали е пусната игра или просто стартира компютъра. моля помогнете.не съм спец в областа за което моля да ме извините ако съм написал нещо не както трябва.

:offtopic: Ето един човек, който дава правилната насока за развитие на съвременния български правопис - никакви главни букви, почти без препинателни знаци. Сега трябва само и точките да отпаднат, а по-късно - защо не и интервалите? Каква леснотия е само! Тия дето са измислили досегашния правопис трябва да са били не много умни, за да не се сетят досега, че така е свръхлесно. Да вземем пример от римляните, които са писали само с главни букви.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 75
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

здравеите. имах същият проблем nv4_disp драиверите.правих всичко описано по горе в темата и чесно не знам от какво се оправи.продължава обаче да забива без да съобщение за грешка по всяко време независимо дали е пусната игра или просто стартира компютъра. моля помогнете.не съм спец в областа за което моля да ме извините ако съм написал нещо не както трябва.

А подробна информация за грешката, хардуера, операционната система, напреженията и температурите ще получим ли?

 

:offtopic:

Nazikov, съгласен съм, че правописът и пунктуацията на prkostov не са особено добри, но пък спрямо някои други из форума са си направо за учебник по литература.

Link to comment
Сподели другаде

:offtopic: Ето един човек, който дава правилната насока за развитие на съвременния български правопис - никакви главни букви, почти без препинателни знаци. Сега трябва само и точките да отпаднат, а по-късно - защо не и интервалите? Каква леснотия е само! Тия дето са измислили досегашния правопис трябва да са били не много умни, за да не се сетят досега, че така е свръхлесно. Да вземем пример от римляните, които са писали само с главни букви.

най-малкия ми проблем в момента е правописа ми,,,,, пунктуацията ми ili ezika na koito pi6a. Аз питам за помощ, а той flood-и с офтопици... Е, мерси! Та, както казах, компютърът забива без значение какво прави - игри, филми, интернет или просто си стои. Проблемът, доколкото разбрах, е в nv4_disp.dll, който "спира" да работи в даден момент. Ще съм много благодарен ако някой ми помогне с правилно решение. Не става с преинсталация на драйверите (по-нови/ по-стари), с промяна честотата на паметта, с премахване на RAM. Температурите са в граници. На теста на EVEREST се държи - температурата на процесора достига 58-60 градуса при 4 мин. тест. За друго не се сещам и пак казвам, че не съм спец в областта, така че предварително се моля да ме извините ако нещо съм тълкувал грешно (относно резултатите от тестовете).

 

За Night_Raven:

Грешките, които се получават са в 3 "варианта":

1) /!\ The nv4_disp display driver has stopped working normally. Save your work and reboot the system to restore full display functionality. The next time you reboot the machine a dialog will be displayed giving you a chance to upload data about this failure to Microsoft.

2) Същата грешка като на страница 1, маркирана с червен текст.

3) или пък просто си забива, без да имам каквато и да е възможност да направя нещо (зависва)

 

WinXP 32bit

 

Dual Core AMD Athlon 64 X2, 3000MHz (15 x 200)

ASRock ALiveSATA2-GLAN

2x2GB DDR2-800 DDR2 SDRAM Kingston

Nvidia GeForce 9800 GTX+ (512MB)

 

Температури:

Дънна платка 40 °C (104 °F)

Процесор 37 °C (99 °F)

1. CPU / 1. ядро 39 °C (102 °F)

1. CPU / 2. ядро 39 °C (102 °F)

Диод на графичния процесор 42 °C (108 °F)

Seagate ST3750330AS 40 °C (104 °F)

 

Вентилатори:

Процесор 2961 RPM

 

Стойности на напрежението:

Ядро на процесора 1.36 V

+3.3 V 3.12 V

+5 V 5.00 V

+12 V 11.19 V

+5 V помощ 4.92 V

Debug Info F FF 39 FF

Debug Info T 40 37 255

Debug Info V 55 00 C3 BA B8 BA C2 (01)

Debug Info I 60 6012

Link to comment
Сподели другаде

Ако гаранцията е изтекла и имаш възможността, знанията и желанието, можеш да замериш напреженията с уред, ако разполагаш с такъв. В противен случай.

С какви драйвери си пробвал? Почиствал ли си след деинсталацията на всеки от тях?

Link to comment
Сподели другаде

Имам уред и ще се опитам да ги измеря. Относно драйверите, чистих ги с Driver Cleaner Pro по твои указания, пробвал съм със 191.07. В момента съм със 177.83 от инсталационния диск на видео картата. С новите драйвъри беше по-зле и затова върнах старите. Сканирал съм го за вируси с NOD32 - единствена антивирусна програма на компютъра е. Другите са изтрити (Malware и Panda). Проблемът остава със зависване на компютъра, като на моменти пак излиза същото съобщение.

 

/!\ The nv4_disp display driver has stopped working normally... etc

 

Най-общо взето се получава следното, когато машината стартира:

Стартира Windows-а, а монитора остава без сигнал в някои случаи, в други случаи при стартиране се чува неколкократно пиукане вместо еднократното и въпреки това стартира, но много бавно. Правени са различни настройки на BIOS-а. Резултата е същия. Понякога не може да стартира и се налага да натискам малкото копче десетки пъти преди изобщо да зареди Windows, а иначе се случва и да тръгне и да върви цял ден без проблем...

Link to comment
Сподели другаде

Ако системата отказва да зарежда въобще или писука както казваш ти, то значи проблемът трябва да е хардуерен. Ако напреженията се държат стабилно при замерването, то значи не би трябвало да е от захранването, което допълнително се подсилва от факта, че Chieftec, макар и не сред най-реномираните, все пак са сносен производител.

Като цяло проблемът ще да се дължи най-вероятно на дъното, но не е сигурно разбира се. Ако системата не е гаранционна и можеш да я човъркаш, можеш да пробваш да смениш местата банките RAM памет и да пробваш само с по една.

Добра идея е да се тества с друга видео карта как ще се държи системата.

Друг добър тест е да се разкачат всякакви странични устройства - PCI платки, допълнителни твърди дискове (ако има такива, освен основния, на който е ОС), оптични, флопи и USB устройства и да се тества известно време така.

Не е лоша идея и да се види дали вентилаторите в компютъра се въртят и да се провери с допир дали компонентите не загравят. За всеки случай, нищо че вече е проверено с EVEREST Ultimate. Датчиците може да "лъжат".

 

Ако въпреки всичко системата продължава да се държи зле или пък е гаранционна, ще се наложи пътуване до сервиз.

Link to comment
Сподели другаде

Можеш да измериш 5-те и 12-те волта от някой обикновен 4-пинов молекс - тия пластмасовите нещица дето се ръгат в IDE устройствата. Ако не знаеш точно как работиш с уреда обаче, е препоръчително да не рискуваш, а да се обърнеш към човек, запознат с това.
Link to comment
Сподели другаде

Можеш да измериш 5-те и 12-те волта от някой обикновен 4-пинов молекс - тия пластмасовите нещица дето се ръгат в IDE устройствата. Ако не знаеш точно как работиш с уреда обаче, е препоръчително да не рискуваш, а да се обърнеш към човек, запознат с това.

Ами 3-те волта трябва ли да ги меря, от значение ли са и къде? Компютърът трябва ли да е стартиран, да работи в някое приложение или да е в покой?

Link to comment
Сподели другаде

По принцип е желателно системата да е натоварена, но може и да е в покой. Можеш да си ръгнеш двете сонди в молекса, да включиш компютъра и да наблюдаваш напрежението.

Отново да предупредя да внимаваш при работата с мултицет, за да не стане от играчка плачка. Ако не си запознат добре, се обърни към запознат в областта или поне прочети инструкциите към уреда (ако има такива).

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...