Jump to content

Препоръчан пост

И аз не мога да си го обясня.При тестовете на GRC,например, ако имаш затворени портове(в синьо) и теста веднага се проваля,защо?

Затворения порт да не би да е по уязвим от маскирания,това е смешно просто.Вярно, че маскирания не отговаря на заявки(би трябвало, ако е пълен stelath),но все пак не е 100% гаранция,че ще остане мълчалив(скрит),докато затворения си е затворен, каквото и да го правиш,той си е затворен.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

идеята за това маскиране е защитата при ДоС атаките, атакуващия да използва дадения порт и да изпраща пакети именно към този порт за да спре услугата/програмата, която го ползва (един sql сървър да речем)
Link to comment
Сподели другаде

Stealth-натите портове са на практика също затворени. Разликата между тях и стандартните затворени е, че когато даден порт е затворен, се връща отговор, че е затворен, докато при stealth не се връща нищо и пакетът са пропуска. Това всъщност не значи много. Идеята уж е, че ако пакетът се пропусне, то изглежда все едно няма такъв компютър, но това е далеч от истината. По принцип ако няма такъв компютър, се изпраща отговор host unreachable, а не никакъв отговор. Т.е. липсата на отговор обратно е индикация, че там всъщност има някакъв компютър. Stealth-натите портове може и да заблудят някое хлапе, което не знае какво прави, но за един човек, който е наясно с нещата, това няма да го обърка по никакъв начин.

Накратко: stealth уж прави системата по-трудно откриваема, но това би вършило работа само срещу аматьори. Един stealth-нат порт не е с нищо по-сигурен от един затворен порт. Колкото един затворен порт предпазва системата също толкова добре я предпазва и stealth-нат такъв.

 

Иначе това филтриране на портовете, което Стийв Гибсън е решил да нарече "stealth" просто защото звучи готино, е в нарушение на стандартизираната комуникация между компютрите в дадена мрежа и в общи линии е по-добре без него.

За жалост митът, че stealth-нат порт е по-добър от просто затворен такъв, се поддържа жив, защото хората се впечатляват от такива готино звучащи термини и това спомага много за маркетинга.

Link to comment
Сподели другаде

Относно Conficker и защитните програми...

 

Privatefirewall 7 (конкретната тествана от мен беше последната - 7.0.20.33) наистина проспива зареждането на зловредния файл, което обаче е доста интересно и странно, защото пък Dynamic Security Agent успя да блокира без проблеми опита. Тази последната програма (за тези, които не знаят) е общо взето HIPS компонентът на Privatefirewall с мини защитна стена към него и се предлагаше безплатно, когато Privatefirewall беше платена, която пък всъщност беше разширена версия на DSA. След това DSA беше изоставена, а Privatefirewall беше направена безплатна. Та, интересното е, че DSA се справи с Conficker, докато Privatefirewall, която трябва да разполага с всичко, което и DSA предлага, че и отгоре, не реагира. Допускам, че е заради настроените Trusted Publishers. Опитах да изчистя списъка, но той се възстанови след това и повече не ми се занимаваше да дълбая.

 

Положението с двете последни версии беше същото, както и беше описано тук. Предпоследната се справя с настройките по подразбиране, докато последната не реагира. Също странно.

 

PC Tools Firewall Plus обаче при мен реагира и успях да блокирам червея. Вярно, уведомителното съобщение беше меко казано лишено от полезна информация за ситуацията, но поне програмата реагира.

 

Други програми не съм тествал, макар в началото да имах желание. Бързах да разкарам VirtualBox, че се държеше невероятно бъгаво. Дали някога ще е наистина стабилна?

Link to comment
Сподели другаде

Аз затежаване на системата не усещам, не и някакво реално забележимо, а съм със стар компютър. DefenseWall е перце в сравнение с PC Tools Firewall Plus, Online Armor, Outpost Firewall и др.

Който иска защита тип DefenseWall за без пари, която да е дори по-лека, може да се насочи към GeSWall Freeware Edition. Разбира се настройките там са съвсем друга бира.

 

Гледането на съответната колона в Task Manager не е особено показателна. По-добре си извади колона VM Size и гледай нея.

 

Колкото до промоцията - не знам. Предполагам, че няма да стане, защото самата инсталация в промоцията е различна от стандартната, така че може би няма да стане, но това е продположение.

"Здравствуйте,Илья.

Хотел спросить про зловред Virut 56, который заражает exe-файлы. У меня этот вирус съел DefenseWall и пришлось всё чистить и заново ставить DW. Можно ли как-то защититься от такой угрозы с помощью DW?" Осигурявала 100% защитеност - това е от руски форум и доказва колко е вярно подобно твърдение.Този Virut 56 е закусил с програмката.Напълно се отказах да я ползвам. Къде да намеря този Virut 56 - искам да го "запозная" с Rising 21 Free Edition + PrivateFirewall 7 Free. Двете безплатни програми са като влюбена двойка и очаквам те "да закусят" с Virut 56. Искам да пробвам. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

tnn, ако не си пробвал и имаш желание, би ли пробвал как се справя Rising 21 Free Edition срещу Conficker, защото за PrivateFirewall 7 Free разбрахме, че не се справя? Червейчето можеш да изтеглиш от това мое мнение. Сложи двата файла от папката в архива (които са скрити) на флашка, стартирай я по начин, който съм указал тук и кажи как е.

 

Благодаря предварително!

Link to comment
Сподели другаде

"Здравствуйте,Илья.

Хотел спросить про зловред Virut 56, который заражает exe-файлы. У меня этот вирус съел DefenseWall и пришлось всё чистить и заново ставить DW. Можно ли как-то защититься от такой угрозы с помощью DW?" Осигурявала 100% защитеност - това е от руски форум и доказва колко е вярно подобно твърдение.Този Virut 56 е закусил с програмката.Напълно се отказах да я ползвам. Къде да намеря този Virut 56 - искам да го "запозная" с Rising 21 Free Edition + PrivateFirewall 7 Free. Двете безплатни програми са като влюбена двойка и очаквам те "да закусят" с Virut 56. Искам да пробвам. Поздрави

Няма база за сравнение DW превъзхожда във всяко едно отношение Rising 21 Free Edition и PrivateFirewall 7 Free.

 

Мога да ти предоставя един Virut,но дори и Rising го засича:

 

http://www.virustotal.com/analisis/4f359b728b4d77757efdf9d71df41f72a1be3546f185876fce9e9b21724394e7-1254741576

 

Довечера на домашния компютър защитаван от DW ще направя клипче как стартирам този Virut (предоставен ми от B-boy/StyLe преди 1-2 месеца ) като недоверено приложение.

Link to comment
Сподели другаде

Rising 21 Free Edition срещу Conficker - Hack.Exploit.Win32.MS08-067.es Разполага с дефиниция - както и останалите програми с претенции.Из руските форуми пише, че Virut 56 блокирал всички антивирусни системи. Искам да видя как изобщо това ще се случи - очаквам да го "прибере" китайският Облак - ако досега това не е станало. PrivateFirewall 7 е отлично допълнение към Rising 21 Free Edition.Комбинацията даже е безплатна за домашно ползване. Tanganika,за какво ми е такъв Virut! Уточних кой и защо търся. "Няма база за сравнение DW превъзхожда във всяко едно отношение Rising 21 Free Edition и PrivateFirewall 7 Free." Пак ли започваш с бисерите? Снимай с Virut 56 - но дай първо да го намерим - Илья още не е отговорил на въпроса във форума.

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Осигурявала 100% защитеност - това е от руски форум и доказва колко е вярно подобно твърдение.Този Virut 56 е закусил с програмката.Напълно се отказах да я ползвам. Къде да намеря този Virut 56 - искам да го "запозная" с Rising 21 Free Edition + PrivateFirewall 7 Free. Двете безплатни програми са като влюбена двойка и очаквам те "да закусят" с Virut 56. Искам да пробвам. Поздрави

Ти откъде си сигурен,че въпросният потребител изобщо умее да работи с такъв софтуер,как разбра,че е инсталиран и конфигуриран правилно?От къде си сигурен,че това не е 10 годишно дете,което си играе с рибките във форума.Откъде си сигурен,че това ,което е написал е истина?Още въпроси трябва ли да ти задам?

Изобщо - опитай се да мислиш,не вярвай на всичко написано по форумите!Там пише кой ли не!

Link to comment
Сподели другаде

Rising 21 Free Edition срещу Conficker - Hack.Exploit.Win32.MS08-067.es Разполага с дефиниция - както и останалите програми с претенции.

Това не го знаех, защото не съм ползвал програмата. Аз пък по всякакъв начин се опитвам да намеря начин да се защитавам без дефиниции.

Поздрави.

Link to comment
Сподели другаде

Ти откъде си сигурен,че въпросният потребител изобщо умее да работи с такъв софтуер,как разбра,че е инсталиран и конфигуриран правилно?От къде си сигурен,че това не е 10 годишно дете,което си играе с рибките във форума.Откъде си сигурен,че това ,което е написал е истина?Още въпроси трябва ли да ти задам?

Изобщо - опитай се да мислиш,не вярвай на всичко написано по форумите!Там пише кой ли не!

Прав си по принцип. Обаче се поразрових в няколко форума чрез търсенето с Нигма и се потвърждават сериозните възможности на това творение - руснаци с руски програми се почистват единствено с LiveCD.Има инфо във форумите на Касперски, Dr WEB и на други места - затова го търся. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Rising 21 Free Edition срещу Conficker - Hack.Exploit.Win32.MS08-067.es Разполага с дефиниция - както и останалите програми с претенции.Из руските форуми пише, че Virut 56 блокирал всички антивирусни системи. Искам да видя как изобщо това ще се случи - очаквам да го "прибере" китайският Облак - ако досега това не е станало. PrivateFirewall 7 е отлично допълнение към Rising 21 Free Edition.Комбинацията даже е безплатна за домашно ползване. Tanganika,за какво ми е такъв Virut! Уточних кой и защо търся. "Няма база за сравнение DW превъзхожда във всяко едно отношение Rising 21 Free Edition и PrivateFirewall 7 Free." Пак ли започваш с бисерите? Снимай с Virut 56 - но дай първо да го намерим - Илья още не е отговорил на въпроса във форума.

Поздрави

Разбира се че ако антивирусните нямат дефиниция ще бъдат унищожени от зловредния код и това е причината да не съм им голям фен ( дори съм алергичен ) :yes:

Лично за мен PrivateFirewall 7 е безхарактерна/немощна,не всеки път може да затвори/блокира това което и зададеш.Но щом си решил че е много добра ползвай я важна е и психическата настройка че си защитен.

Нали искаше Virut,да не би да те е страх дори да го свалиш ? Като за начало се задоволи с този който мога да ти предоставя,няма да те ухапе нито пък разполага с клещи и отверки да ти разглоби CD/DVD устройството :hesthebest:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...