Jump to content

Въпрос за подобряване на видео карта


Препоръчан пост

Здравейте.Нов съм в форума.Да ви попитам имам ПЦ с дъно : ASUS A7V8X-LA socket 462 и искам да си взема видео на 512мб.оба4е не знам какво не разбирам от това мнооо.ще съм благодарен аз се спрях на това http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=535997 но незнам дали ще ми го разчете ПЦ-то.
Link to comment
Сподели другаде

Здравей и добре дошъл във форума!

 

Дъното ти е с AGP (8x) слот, така че изборът ще е доста по-ограничен. За да получиш оптимален съвет трябва задължително да ни кажеш:

 

- какъв е останалият хардуер, с който разполагаш;

- за какво се ползва най-вече компютърът;

- до колко лева може да отделиш за видеокарта;

 

Само бих искал да кажа на тоя етап, че видеокарта не се избира по обема на графичната памет, особено в ниския клас видеоконтролери.

Link to comment
Сподели другаде

с което разполагам и до колкото разбирам разбирасе процесор AMD Athlon 3200+2.2ghz 2x1 gb ram ddr 400mhz 160gb hard drive и разбирасе незначителната видео карта 64mb on board Unihrom...или нещо такова ми мисля че до 160-170лв бих дал за нешо хубаво.защото знам че не само МБ-те на видеото е наи важното.искам да го използвам и за по новички игри но видеото ме спъва ''GTA3 (с мнооо кофти графика ми върви).надявам се това да ти помогне
Link to comment
Сподели другаде

За тази машина няма смисъл да се купува нещо повече от ATi 3650 AGP или по-старият вариант NVIDIA 7600GT AGP (ако я намериш), защото ако се сложи нещо по-добро производителността ще бъде сериозно лимитирана от останалия хардуер.

Най-новите игри няма да може да се играят като хората, но с по-старите би трябвало да няма проблеми при малко по-ниска детайлност на графиката. Ако искаш да играеш най-новите игри при висока резолюция и качество на изображнието, ще трябва ще трябва да се насочиш към нова машина.

Link to comment
Сподели другаде

добре.зна4и какво да си взема зада вурви наи добре и в сущото време да не се лимитира а да се използва вси4ко с което разполага видео контролера.не искам всичко да е перфектно но искам да е много добро за момента.по нататак си зимам лаптоп ма искам и ПЦ да е на маx 6тото ми е ценно.харесвам си го и искам да го направя колкото мойе най добре и разбирасе без излищни разходи. :P
Link to comment
Сподели другаде

Ами аз вече казах. От по-новите видеоконтролери с AGP интерфейс, които са достъпни в момента на пазара в тоя ценови сегмент (160-170лв) попада ATi 3650. Тя ще осигури сносна производителност и повечето по-стари игри ще се вървят прилично. Много по-добре би било да се вземе ATi 3850 AGP, която е с доста повече шейдърни процесори, повече текстуриращи единици и растерни оператори и не на последно място с 256-битова шина, но цената ѝ е значително по-висока от тази на ATi 3650. Другият момент е, че ATi 3850 няма да може да си покаже пълните възможности на тази платформа.

Oт по-старите има смисъл да вземеш 7600GT AGP, но нея вероятно ще я намериш малко по-трудно. Другият вариант е да вземеш втора ръка някоя GeForce 7900GS AGP или някоя ATi X1950GT / 1950PRO AGP, които макар и по-стари биха осигурили съвсем прилична производителност за малко по-старите залавия.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
За да не отварям нова тема ще пиша тук :) Въпросът ми е относно т.нар. поточни процесори във видеокартите. Доколкото съм разбрал те са по 16 във вградените видеочипове. Интересното е,че в отделните Nvidia-видеокарти с цена 100-150 лв. въпросните процесори също са по 16-32,може би има и повече,но в сайта на www.voodoo.bg не можах да видя. Още по-интересното е,че при ATI-базираните видеокарти в този ценови клас поточните процесори са 120,160 и повече на брой. Какво значение има това за работата на видеокартата? Дали някаква съвсем различна технология в единият случай компенсира доста по-малкият брой поточни процесори(както беше при честотата на централният процесор и използването на разни други трикове за заобикалянето на нейното ограничение)?
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...