Jump to content

Забиване на компютъра през известно време


Препоръчан пост

Затова ли ревът навсякъде от проблемни 7-ци?

След година-две може да кажем, че 7-цата > XP, но дотогава не бих се изхвърлил с винбоз 7 ;)

Весели Празници!

Ако знаеш само колко грешиш, лошо ще ти стане. Двете операционни като стабилност, сигурност, производителност са несравними. Естествено в полза на windows7. Поне пробвал ли си я? И коя програма\драйвър\игра ти е правила проблем под 7-цата? Щото така наизуст да се говори ''това става, онова не'' без аргументи...не върви.

бтв и аз преди да пробвам 7-цата, бях скептично настроен, но не чак толкова, че да остана с XP. Eдинствената разумна причина, да остане човек на хп е, ако хардуеъра не го позволява.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 102
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ако знаеш само колко грешиш, лошо ще ти стане. Двете операционни като стабилност, сигурност, производителност са несравними. Естествено в полза на windows7. Поне пробвал ли си я? И коя програма\драйвър\игра ти е правила проблем под 7-цата? Щото така наизуст да се говори ''това става, онова не'' без аргументи...не върви.

бтв и аз преди да пробвам 7-цата, бях скептично настроен, но не чак толкова, че да остана с XP. Eдинствената разумна причина, да остане човек на хп е, ако хардуеъра не го позволява.

Сините екрани, при съвременните Windows(2000/XP/Vista/7) са поради несъвместими/некадърно/неправилно написани драйвери за хардуерни устройства или проблеми с хардуера на компютъра.

Каквото искаш слагай, която искаш версия на Windows, идиотоустойчива няма.

Лично аз мога да ти покажа син екран в следствие на несъвместим драйвер при Windows7.

Помисли добре за написаното от мен, преди да пишеш подобни неща следващият път.

И WindowsXP е стабилен, имал съм минимален брой сривове на всички машинки, които поддържам.

Същите си имаха напълно логични обяснения-Хардуерни проблеми в почти всички случаи.

Лично аз съм бил на Windows7, не тая недомислица от страна на Администрация си я ползвай със здраве...

Все още не мога да проумея защо всичко е направено така НЕИНТУИТИВНО и глупаво в Администрацията й.

Шаренко, по-идиотоустойчиво и да мисли вместо мързеливият потребител, е, не...

Никак не ми допада...

Кои програми ми правеха проблем под Windows7?

2 от любимите ми игри-Starcraft BroodWar и Age of Empires2 имаха цветови аномалии, дължащи се на неправилното превключване на цветовите палитри на Windows7 при игри, правени на DX7 и по-ранен.

Игрите работят на 256цвята.

Има си начин да се заобиколи проблема, но той съществува.

Link to comment
Сподели другаде

Ще го кажа по друг начин. Ясно е, че некадърно написан софт\драйвър(освен при хардуеърен проблем), е причината да забива, рестартира и т.н. операционната система. Но прага на поносимост при 7-цата е стократно по-голям от хп. Сега схвана ли? Или да започвам да пиша на забавен каданс? Тествай и сам ще се убедиш. Защото аз съм.

И какво и е НЕинтуитивно на 7-цата? Каква администрация, какви шарении, какви 5 лева? Толкова е изчистена и интуитивна операционната, че няма накъде повече. За сигурността да не говорим. Показателно е, че 90% от потребителите, оплакващи се от зарази по форумите, са с хп, а не с windows 7, при положение, че процента ползващи втората, е по-голям. Факт. Виж във форумите тук, калдата и хардуеърбг, и сам ще се убедиш.

Както казах - единствената разумна причина, да остане човек на хп е, ако хардуеъра не го позволява. Всичко друго е магарешки инат и глупост.

Но ти и другите ''професори'' си ползвайте хп-то, като сте толкова доволни. :wink1:

Link to comment
Сподели другаде

Смятам да си го ползвам XP със здраве, а вие се мъчете на 7-ца. Не съм професор, нито програмист, а любител ...и

от чист опит мога да кажа, че по-стабилна от XP няма нито Vista, нито 7.

Ако хардуерът ми е твърде advanced - 4-ри ядрен комп с много RAM и т.н., предпочитам да сложа добре работеща Vista, отколкото недоизпипана 7-ца.

Много обичам разни разбирачи да ми напомнят, че след 2-3 години

спират update-ите на XP и че всички ще бъдем на 7-ца, НО дотогава тази 7-ца като рилийз ще надминава в пъти това което е в момента.

А благодарение на такива като вас (за мен сте Бета-тестери :D ) ще има достатъчно инфо из нета, за да си реша "евентуалните" проблемите, които бих имал.

Link to comment
Сподели другаде

Не че нещо, но Windows 7 е категорично за предпочитане от Windows Vista, независимо от версията на SP за нея. Ако си мислиш, че Windows 7 е недоизпипана, нещо не си се запознал добре с нея. За стабилност пък въобще няма смисъл да си говорим. И не, стабилността не е в полза на XP... :)
Link to comment
Сподели другаде

Не че нещо, но Windows 7 е категорично за предпочитане от Windows Vista, независимо от версията на SP за нея. Ако си мислиш, че Windows 7 е недоизпипана, нещо не си се запознал добре с нея. За стабилност пък въобще няма смисъл да си говорим. И не, стабилността не е в полза на XP... :)

 

1) Аз не си купувам windows инсталационни дискове и от това, което съм теглил от нета,Vista са по-добри от 7-ца.

2) Из форумите ревът за проблеми на 7-ца, повече отколкото за Vista/XP - безпорен факт ;)

3) Може би след 1-2 години ще се съглася с вас. :)

Link to comment
Сподели другаде

1) Аз не си купувам windows инсталационни дискове и от това, което съм теглил от нета,Vista са по-добри от 7-ца.

2) Из форумите ревът за проблеми на 7-ца, повече отколкото за Vista/XP - безпорен факт ;)

3) Може би след 1-2 години ще се съглася с вас. :)

1) Ако си свалял боклучави и човъркани инсталации на Windows 7, това е твой проблем.

2) Не мога да кажа със сигурност точно какви са процентите на потребители с проблеми с Windows XP, Vista и 7, но не мисля, че има големи разлики. А и трябва да се отсяват нещата по-подробно. Не винаги проблемите се дължат на самата операционна система. Понякога даден проблем се дължи на лошо написана програма или потребителска глупост/небрежност. Дори и да приемем за момент, че наистина има повече проблеми с Windows 7, то тогава пък аз ще изтъкна, че има повече потребители с проблеми със зловреден код при Windows XP.

3) Не мога да лъжа и да кажа, че Windows 7 е перфектна и че с времето няма да "узрее" повече. Нормално е дадена операционна система да уляга с времето и проблемите около нея да намаляват. Това се забелязва при всяка операционна система и/или програма. И все пак Windows 7 и към настоящия момент си е доста стабилна операционна система, която предлага някои подобрения спрямо Vista и много подобрения спрямо XP, като тези подобрения са в стабилността, сигурността, производителността, интерфейса и т.н. Т.е. дори и в момента Windows 7 е напълно използваема. Дори бих казал, че за Windows 7 е категорично най-добрият избор за всеки обикновен потребител. Единствените реални и валидни причини да се ползва XP биха били:

1) компютърът е старичък и би понесъл по-нова операционна система;

2) работи се със специфична програма и/или хардуер, които просто не могат да се подкарат под по-нова операционна система.

Причина №2 обаче не важи за средностатистическия потребител така или иначе.

Link to comment
Сподели другаде

@mazarin,

 

А ти пробвал ли си 7-мицата или просто си чешеш езика хей така?

Знаеш ли я приказката за лисицата и гроздето? "Кисело е!!!"

 

Да, пробвал съм я!

И да е лицензирана, какво?

Неслучайно и XP и Vista имат SP-ци, щото има за фиксване, нали?

 

С тази тема приключих.

Link to comment
Сподели другаде

Смятам да си го ползвам XP със здраве, а вие се мъчете на 7-ца.

За 1+ година толкова се измъчих, че още чакам да видя как изглежда ''синият екран'' под 7-цата. Или поне веднъж системата да увисне.

 

Ако хардуерът ми е твърде advanced - 4-ри ядрен комп с много RAM и т.н., предпочитам да сложа добре работеща Vista, отколкото недоизпипана 7-ца.

Ама моля ти се. Само като спомена ''4-ри ядрен комп'' и веднага ми стана ясно, че наистина си ''advanced user'' и аз съм в грешка. Моля да ме извиниш.

 

А благодарение на такива като вас (за мен сте Бета-тестери :D ) ще има достатъчно инфо из нета, за да си реша "евентуалните" проблемите, които бих имал.

Чакай си. Ти докато се наканиш да я сложиш, те вече ще са пуснали windows 15. Но пък успокояващото е, че тогава из нета ще имаш достатъчно материaл за четене, който ще ти помогне да ''решиш'' всеки един проблем, възникнал докато си ползвал windows7. ;)

Link to comment
Сподели другаде

На мен вчера ми увисваше компютъра заради втората мрежова карта която сложих.После дадох,(не съм сиг дали така се казваше щото съм с Шведски уиндоус)System Restory (дадох на копютъра да се върни с 3 дена назад) и сега не ми забива уиндоуса

Аз ще изчакам 1-2 г. за Windows 8 да излезни.

Дали ще е по добра?

Link to comment
Сподели другаде

За 1+ година толкова се измъчих, че още чакам да видя как изглежда ''синият екран'' под 7-цата. Или поне веднъж системата да увисне.

 

 

Ама моля ти се. Само като спомена ''4-ри ядрен комп'' и веднага ми стана ясно, че наистина си ''advanced user'' и аз съм в грешка. Моля да ме извиниш.

 

 

Чакай си. Ти докато се наканиш да я сложиш, те вече ще са пуснали windows 15. Но пък успокояващото е, че тогава из нета ще имаш достатъчно материaл за четене, който ще ти помогне да ''решиш'' всеки един проблем, възникнал докато си ползвал windows7. ;)

 

Това че ползвам скайп 3.8 означава ли, че не съм ползвал 4.2 или 5-ца? :D

А едно време като излезе Vista всички викаха коклко е advanced обаче после ревяха здраво из форумите за несъвместимост и забивания на компа.

И май затова си имаше SP1, а сега и SP 2?

Сега приказката е същата. Излезе 7-ца - А-а-а-а, у-у-у-у колко е яка. Пак проблеми със съвместимостта, пак се оплакваха от крашвания.

Старат песен на нов глас. Защо ли всички инсталират Ultimate win 7 а не Home Edition, например? Защото тя се оказа най-стабилна, засега, нали?

Другите крашваха?

Истината е, че като излезе нова версия на windows, първо трябва да се оплюят старите добре работещи и после да се направим на големи разбирачи.

А за 4-ри ядрен комп, естествено, че става въпрос за процесора. От Про-та като теб .....направо .... :D

Link to comment
Сподели другаде

Присмял се хърбел на щърбел. Малко нередно е да критикуваш знанията на другите, след като ти самият не си наясно с материята, а то си личи доста отдалеч, че е така.

Несъвместимостите са проблем на програмите, не на операционната система. А това, че Ultimate изданието е по-стабилно от Home Premium, е направо смехотворно.

Link to comment
Сподели другаде

Присмял се хърбел на щърбел. Малко нередно е да критикуваш знанията на другите, след като ти самият не си наясно с материята, а то си личи доста отдалеч, че е така.

Несъвместимостите са проблем на програмите, не на операционната система. А това, че Ultimate изданието е по-стабилно от Home Premium, е направо смехотворно.

 

 

Ама разбира се, че е от програмите. Никъде не съм твърдял, че е от операционната система. Ама като не всички тръгват на 7-ца, к'во да правим?

Крашванията на 7-ца стават от програмките, не от нещо друго.

Ultimate има разлика в цената с Home Edition неслучайно, по-пълна версия и се предполага че работи по-добре

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7_editions

Link to comment
Сподели другаде

Старат песен на нов глас. Защо ли всички инсталират Ultimate win 7 а не Home Edition, например? Защото тя се оказа най-стабилна, засега, нали?

 

По-скоро, не е това причината... Бих казал, че е защото когато нашенецът види, че имa нещо по-високо, по-хвалено от това, което ползва, веднага се чувства анално прецакан и длъжен да го изпробва - просто защото Ultimate и Enterprise звучат по-добре от Home и пр., независмо че нуждите му не се простират отвъд възможностите на Home Premium, примерно. Народопсихология - какво да се прави.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...