Jump to content

Препоръчан пост

Първо ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА! Желая на всички много здраве и късмет.

А сега да споделя неволите си.

Купихме джойстик на сина / logitech dual action/, но компютъра не го разпознава. Пробвах да го инсталирам на друг компютър и всичко си беше ОК. Реших че проблема е в windows-а. Вчера преинталирах, но пак не стана. Инсталирах 2.0 Usb driver, directX9 и пак нищо. Ако някой има идея какъв е проблема, моля да сподели /че не ми се хвърлят 50 лв./ Благодаря предварително на отзовалите се.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей,

Би било добре, ако можеш да опишеш ситуацията по-подробно.

Кажи за коя версия на Microsoft Windows става въпрос, има ли инсталиран някакъв Service Pack и други актуализации.

Провери дали компютъра отговаря на изискванията за работа с конкретния джойстик - скорост на процесора, свободна RAM памет, свободно място на твърдия диск... Пишеш, че си инсталирала драйвер за USB 2.0 - компютъра има ли такъв контролер, да не би да има само USB 1.0 или 1.1. Останалите драйвери за дъното инсталирани ли са, напиши модела на дъното, за да проверим за специфични проблеми с него.

Напиши и точния модел на джойстик-а, може и при него да има нещо специфично.

Link to comment
Сподели другаде

Ще се опитам да дам отговор /доколкото позволяват знанията ми /

1. windows xp sp3

2. инсталирала съм драйверите, който вървяха с компютъра - nvidia - там имаше и модул с препратка към 2.0 Usb driver - затова и ги намерих

3. Модела на джойстика е logitech dual action

4. изискванията на джойстика са

PC + Mac USB

PC with Pentium processor or compatible 64 MB RAM, 20 MB HD, Windows 98, 2000, ME, XP

5. Компютъра е с 512 MB RAM, 80 MB HD

6. Дъното / не съм сигурна дали това е дъното/ е ASROCK

7. Процесора е AMD SEMPRON 2800+

 

И да вметна, че досега не съм имала друг проблем с разпознаване на устройство - компютъря работи безпроблемно с принтер, блутут, флашка, фотоапарат и няколко модела телефони.

Link to comment
Сподели другаде

Кажи точния модел на дъното. Ако не го знаеш, можеш да ползваш EVEREST Ultimate, за да го разбереш.

По принцип Windows XP с поне SP1 няма никаква нужда от драйвери за USB, освен ако не е инсталиран специален външен контролер.

При свързване на джойстика към компютъра въобще ли не се появява нищо в Device Manager?

Link to comment
Сподели другаде

Дъното е ASROCK K8NF6G-VSTA PCI-E/VGA/SATA2/s.754 - така пише на гар.карта.

Предишния ми Windows ХР беше SP2 този SP3 - от различни места и незнам дали са самоделки.

Като го включа към Usb-то излиза съобщение че е непознато устройство и ме препраща към Device Manager където пише Uncknown device.

Link to comment
Сподели другаде

Той си има диск със софтуер. Зареждам диска и next, next......стигам до картинката с която ме подсещат да го включа към usb-то, появява се прозорец с откритото устройство и после се прави тест за проверка дали всички копчета работят. И това е. При мен прозореца е празен, т.е. няма открито устройство. Свалих даже и софтуера от страницата на Logitech, пробвах и с него, но резултата беше същия - с една дума никакъв.
Link to comment
Сподели другаде

След инсталацията на този Windows той имаше ли нещо в него: вградени драйвери някакви, програми за промяна на външността и т.н.

Имаш ли някакви други устройства на USB, които да можеш да пробваш дали се разпознават нормално: клавиатура, мишка, флашка, друга периферия?

Link to comment
Сподели другаде

Добро утро.

 

По въпроса с Windows-а не мога да отговоря точно. Изглежда си съвсем нормално/за мен де/. А що се отнася за друга периферия - да има - мишката и клавиатурата май не са с такова USB, но си инсталирах принтера, блутут, пробвах фотоапарата и флашката - всичко се разпознава.

Link to comment
Сподели другаде

Можеш да опиташ да бръкнеш в настройките на BIOS. Рестартирай компютра и натискай F2 още докато извежда началните надписи. Това трябва да те отведе в настройките на BIOS-а. За навигация използвай стрелките. Иди на страница Advanced и после влез в USB Configuration. Ако за Legacy USB Support е зададена опция Enabled (т.е. включена), я изключи - Disabled. Използвай бутони + или -, за да промениш стойността. След като я промениш натисни клавиш F10 и Enter. Ако пък опцията е вече изключена (Disabled), можеш да опиташ да я включиш (Enabled) и ако имаш проблеми с останалия хардуер или няма никаква промяна, да я изключиш отново.
Link to comment
Сподели другаде

Това явно не е лъжица за моята уста. При натискане на F2 нищо не става. С F8 обаче ме вкарва в Advanced Windows options. Там има различни опции, най- горната ог които е save mode, но никъде не пише USB Configuration. Night_Raven много ти благодаря за опита ти да ми помогнеш, но май ще се откажа.
Link to comment
Сподели другаде

Трябва да натиснеш F2 (или Delete) по време на този екран:

http://i40.tinypic.com/2djqf09.png

 

Картинката е от виртуална машина, така че няма как да е 1:1 с истински компютър, но би трябвало да те ориентира.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...