Jump to content

Въпрос относно HP 6735S


Препоръчан пост

Здравейте , имам няколко въпроса относно новият ми лаптоп . Много бих се радвала някой да ми отговори , тъй като не съм запозната с тези неща . Първият ми въпрос е как мога да удължа живота на батерията си , какви инструкции трябва да следвам тъй като разбрах че трябва няколко цикъла да бъде пълнена догоре след което напълно изтощавана . Може ли постоянно да се използва лаптопа без да се употребява батерията .

Вторият ми въпрос последен и основен е свързан с това Modem Device on High Definition Audio Bus . Постоянно имам жълто въпросче , като че ли му липсват драивери или нещо подобно . Четох подобна тема в вашият форум , но определено не ми помогна , затова искам да попитам от къде мога да си изтегля драивера за този хардуер . В официалният сайт липсва и много се притеснявам когато виждам че има такъв проблем .

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте , имам няколко въпроса относно новият ми лаптоп . Много бих се радвала някой да ми отговори , тъй като не съм запозната с тези неща . Първият ми въпрос е как мога да удължа живота на батерията си , какви инструкции трябва да следвам тъй като разбрах че трябва няколко цикъла да бъде пълнена догоре след което напълно изтощавана . Може ли постоянно да се използва лаптопа без да се употребява батерията .

Вторият ми въпрос последен и основен е свързан с това Modem Device on High Definition Audio Bus . Постоянно имам жълто въпросче , като че ли му липсват драивери или нещо подобно . Четох подобна тема в вашият форум , но определено не ми помогна , затова искам да попитам от къде мога да си изтегля драивера за този хардуер . В официалният сайт липсва и много се притеснявам когато виждам че има такъв проблем .

Принципно се препоръчва ако не се работи с батерията тя да се махне от лаптопа и да се оставя само на захранване с ток, като няколко пъти месечно батерята се поставя, изхабява се и се зарежда отново.

За втория проблем - не си писал за каква операционна система става въпрос. Също така напиши VEN и DEV id-та, може да ги видиш като влезеш в device manager, избереш въпросното устройство и след това чукнеш на таба details

Link to comment
Сподели другаде

Пълното зареждане и след това изхабяване е мит/легенда, която е останала от старото поколение батерии. Това беше вярно за никел-метал хибридните батерии. При тях наистина беше важно първо да се изредят няколко цикъла от пълно зареждане до пълно разреждане. Освен това за тях беше препоръчително винаги да се изтощават докрай, преди да се зареждат.

За литиево-йонните/полимерните батерии (каквито се ползват вече) това обаче не важи. При тях няма нужда от циклите със зареждане и разреждане. Освен това за тях е добре да се зареждат по-честичко. Добър ориентир е да зареждаш батерията, когато спадне на 1/3 от мощността си. Разбира се това само бегъл ориентир. Можеш да зареждаш батерията когато спадне на 1/10 или когато е почти пълна. Литиевите не ги бърка особено кога и колко ще се зареждат. Крайно време е всякакви продавачи, съветници, "специалисти" и др. да си седнат на поличките и панталонките и да си обновят информацията, защото е доста остаряла.

Може би най-големия враг на батерията е температурата. Колкото по-малко загрява, толкова по-добре. Именно затова се препоръчва батерията да се маха, ако лаптопът ще се използва доста време на захранване от ел. мрежата. В тази тема има дискусийка по въпроса, може да ти е полезна. Също е добре батерията да оперира в нормални условия, т.е. да не е на нито много ниски, нито много високи температури.

Относно Modem-чето, ще е също полезно, ако споменеш производителя и модела на лаптопа, заедно с исканата от Nicky информация.

Link to comment
Сподели другаде

Операционната ми система е XP . В Device Manager на Details ми излиза следното : HDAUDIO\FUNC_02&VEN_11C1&DEV_1040&1040&SUBSYS_103C1378&REV_1002\4&141A80A&0&0101 . Какво може да се направи, можете ли да ми кажете от къде да изтегля този драйвер?
Link to comment
Сподели другаде

Съжалявам,но и тези наистин не станаха, как може в официалния сайт да ги няма. Това за мен е много голяма грешка на HP спрямо клиента.

Четох тук, някакво момче е имало същият проблем, само че с HP Pavilion и го е решил. Погледни, как си е отново....

post-3382-1229206534_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Ето това е драйвера за модема. На който му трябва да го изтегли. Няма го никъде, даже и в официалния сайт. Мерси на всички за вниманиео на всички.

http://forum.ru-board.com/misc.cgi?action=...&topic=2693

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...