Jump to content

проблем с мрежа между ХР и Vista


Препоръчан пост

Здравейте, наканих се да пиша понеже изчетох доста постове по форумите свързани с проблема които имам и така и не успях да намеря решение, ако някои има някоя идея в повече ще съм му благодарен :look:

 

Значи аз съм с десктоп РС с ХР на което имам 2 лан карти (едната е входящата с нета,а към др. съм свързал лаптопа на приятелкатата ми, които е с Vista. Така с шерната лан карта давам нет на лаптопа.И двата са към една мрежа НОМЕ и нета върви без проблеми, но немога да кажа същото за мрежата м/у те машини.

На Vista-та съм направил шеринг на дял Д:, задал съм мрежата като Private(trusted), задал съм и правата за достъп (permissions) на full access и така като тръгна да влизам от лаптопа в стационарния всичко е ОК, виждам дяловете и е възможна обмяната на фаилове, но когато искам да вляза от моя комп. на лаптопа не става. Значи влизам в HOME мрежата и виждам шернатите дялове на лаптопа но немога да вляза в тях. Казва ми че не са достъпни или нямам права за достъп и тн.

Изтегли и някакъв упдейт за ХР-то дето го дават за подобни проблеми при мрежи м/у ХР и Vista но пак не се получи.

 

Някои има ли идея??

Link to comment
Сподели другаде

Значи да явно съм забравил да спомена по горе, услугата е активирана а защитните стени и на 2те машини са изключени.

 

Ето как изглеждат са настройките на вистата:

 

тук

 

пп. прочетох статиите, свалих ъпдейта и го инсталирах, проверих и е включен (чекнат с отметката)

post-7807-1228742786_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

До колкото си спомням в "онзи" пост имаше един трик - еднакви имена на акаунтите и пароли на двата компютъра. Това пробва ли го?

Проблема е, ако една от машините няма парола за достъп....

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...