Jump to content

Проблем с качването на градуси


Препоръчан пост

Най-странното е като не играя нищо или не ползвам по тежки програми е горе долу малко над нормата...А когато пусна например фотошоп границите стават не възможни...Но иначе пц-то досега се е гасило само докато съм в игра...Да ли има възможност проблема да е от рамта и така да се натоварва пц-то?
Link to comment
Сподели другаде

Най-странното е като не играя нищо или не ползвам по тежки програми е горе долу малко над нормата...А когато пусна например фотошоп границите стават не възможни...Но иначе пц-то досега се е гасило само докато съм в игра...Да ли има възможност проблема да е от рамта и така да се натоварва пц-то?

Това е така, защото натоварването на процесора е различно а от там и температурата му съответно по-малко натоварване по ниска температура /в случая при теб на границата/ и при по голямо натоварване се увеличава и темп. при което се изкл. и компютъра. Няма връзка между високата температура на процесора и РАМ памета в смисъл, че тя не е проблема за високата темп. Най общо казано РАМ памета се явява като помощник на процесора при изпълнението на дадена "задача" /програма/.

Link to comment
Сподели другаде

Утре ще го разглобя понеже сега ако го разглобя без музика ще ме мързи да го оправям :D ... Ще погледна пак радиатора ще го демонтирам да го изчистия ако няма промяна ще го сменям... :) Утре ще пиша как са се развили нещата...Мерси много

 

Едит :

Обаче нов проблем...Туко що ми замириса на изгоряло някаде от пц-то е обаче още немога да остновя от каде е ;(

Link to comment
Сподели другаде

Не ми вдъхва особено доверие, особено като гледам напреженията на 3.3V и 5V. Не са фатални, но все пак ми се струва, че леко ниски. Опитай да натовариш компютъра с нещо - игра, тежка програма, извършване на много дейности или нещо такова и следи напреженията как са. Ако можеш дори направи шот, а ако не можеш, поне запомни в какви граници варират/до колко волта падат. За натоварване можеш да ползваш и Prime95 (вместо другите неща), която ще свърши отлична работа. Стартираш я, избираш Just Stress Testing, избираш In-place large FFTs и кликаш OK. Този тест ще накара системата да загрее максимално и ще натовари доста захранването. Дръж го активен колкото се може повече - час, два, три и повече дори. Ако компютърът се рестартира от проблеми в напреженията или от прегряване, е напълно възможно да се рестартира след пускане на теста по някое време, така че може да не издържи и часове. Идеята е да се получи максимално натоварване на захранването, за да се види доколко ще "подскачат" напреженията. Ако варират доста и падат още повече, то е много вероятно това да е причината за рестартите (или да е една от причините, редом с температурата), ако са стабилни, то значи прегряването е основният заподозрян.

При всички положения е добре да демонтираш охлаждането, да се увериш, че е чисто, да почистиш термопастата добре от основата на радиатора и от процесора, да поставиш нова пастичка (по възможност по-добра) и да монтираш отново охладителя, като се увериш, че прилепва добре и е поставен стабилно. Най-добрите пасти за момента са Arctic Silver 5 и Zalman ZM-STG1. Ето снимчица на двечките хубавици.

Link to comment
Сподели другаде

http://store.picbg.net/pubpic/0A/14/8b59064ae0e50a14.JPG

Натоварих го с Need For Speed Pro Street и Abode Photoshop CS2 и с още 1 тежка програма WebTrance това са резултатите...Ще послушам твоя съвет...1-во ще се уверя,че всичко е наред като го демонтирам ако всичко е наред ще пробвам с програмата...Ако не с пастата ... Само още 1 нещо ако можеш да ми кажеш горе долу какви пари ще ми струва пастата и да ли е нужно да слагам още вентилатори ? Мерси пак :)

 

Едит: Направих 1 писта на Про стийт и напрежението остана същото обаче градусите от 60 градуса бяха и 2-та станаха на 102-диот и 90 Cpu :(

Link to comment
Сподели другаде

Няма нужда да натоварваш два пъти. Т.е., ако искаш, може, но не е толкова нужно. Целта беше да видим дали при натоварване захранването се държи както трябва или започва да сдава багажа. От предишния и текущия шот става ясно, че захранването не е най-калпавото на планетата, но и определено не е от най-надеждните. Ако имаш друго захранване подръка, можеш да пробваш с него и да видиш как ще се държи. Ако ли не, пробвай да смениш пастата на охлаждането на процесора или дори да смениш самото охлаждане, ако само профилактиката се окаже недостатъчна. И двете пасти трябва да са около 10-15 лв. (в зависимост откъде купуваш и дали ти се продават на крайни цени или си с връзки) и всеки уважаващ себе си магазин за компютърни чаркалаци трябва да ги предлага. Или поне една от тях. Пастите не са от най-евтините, но са наистина добри и си заслужават парите.
Link to comment
Сподели другаде

Ми имам 1 захранване,но 1-во ще го разглобя да се уверя,че сичко е чисто ако не става в Понеделник отивам за паста и за охлаждане...Ако и така не върви като последен вариянт ще сложа другото захранване
Link to comment
Сподели другаде

Процесор- 27 градуса

Диод-31 градуса

Но сега пък друго нещо почна доста да ми се качва...И не си давам обяснение защо... Графичния процесор в момента е на 90 градуса...Сичко друго е нормално...Захранването се покачи малко и то...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...