Jump to content

Проблем с качването на градуси


Препоръчан пост

Постоянно ми качва градуси на CPU (100) и CPU diode (120) и немога да разбера от какво ги качва...Вентилатора си бачка перфеткно...Някой ако се сеща какъв е проблема нека драсне някой ред... Благодаря предварително :help: :)
Link to comment
Сподели другаде

Забравих да кажа какво е пц-то : Pc-то ми е : Тип централен процесор AMD Athlon 64, 2000 MHz (10 x 200) 3200+,Видео Карта nVidia 7300 GT 256,Ram: Системна памет 512 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM) беше 1 гб,но ми изгоря слота,hard: 330gb,Дънна платка :Jetway M2GTA-4VP / M2GTM-4VP...

 

А иначе да всичко прегледах...Гледам от еверест на 3-4 приятели не им дига повече от 50-60 градуса...Пастата е добре..Всичко изглежда добре... А и проблема тва като ги качва не ме грее много много така да се каже обаче ми се гаси пц-то и ме е страх да не изгори процесора :(

Link to comment
Сподели другаде

Процесорът трудно ще изгори. Не го мисли чак толкова него. Каква е използваната паста? Радиаторът почистен ли е от прах, да не е затлачен? На допир с пръст/ръка как е?
Link to comment
Сподели другаде

Spire Силиконова паста за CPU Spire SilverGrease термо-паста

А обаче съм малко бъкел на тема хардуер макър,че съм в паралелка за Хардуер и Софтуер :D Само да ми поясниш какво е Радиаторът

Link to comment
Сподели другаде

Всяко въздушно, активно охлаждане на процесор се състои от перка и радиатор, който може да е от алуминий, мед или смесен (медна основа, която преминава в алуминий).

Накратко: това металното, на което е закачена перката.

Link to comment
Сподели другаде

Оооф аз не съм прочел както трябва думата "радиатор" и се чуда и са мая... сега ще скив как е на допир :)

Едит: охх доста топла първия път го пипнах и ведна си дръпнах раката 2-рия път си задаржах пръста 3-4 секунди...Иначе няма прах...

 

Едит 2: А като пусна някоя игра също скача с 30 градуса поне

Link to comment
Сподели другаде

Ако си сигурен, че радиаторът е чист и между пластините няма прах, който да спира въздушния поток на перката, но въпреки това на допир е горещ и не можеш да си държиш ръката, то можеш да опиташ да го демонтираш, да почистиш пастата и да поставиш нова, по-качествена. Алтернатива е да оставиш кутията отворена за известно време.
Link to comment
Сподели другаде

Захранващите напрежения какви стойности имат?

В смисъл?

 

 

Ако си сигурен, че радиаторът е чист и между пластините няма прах, който да спира въздушния поток на перката, но въпреки това на допир е горещ и не можеш да си държиш ръката, то можеш да опиташ да го демонтираш, да почистиш пастата и да поставиш нова, по-качествена. Алтернатива е да оставиш кутията отворена за известно време.

 

Ами пастата е на има няма 1 седмица аз затова я сложих,защото този проблем е от вече месец и нещо,а иначе кутията е отворена от всякаде....Гледах 1 тема за слагане на още вентилатори дали може проблема да е от вентилатора...А иначе сега отново погледах с фенерчето и всичко е чисто ... :crosseyes1:

 

Сега духнах няколко пъти там при вентилатора и от 80 градуса смъкна на Процесор : от 70 на 58... Процесор диот: От 80 на 69

Link to comment
Сподели другаде

В смисъл?

В Евереста да провериш какви са стойности на захранващите напрежебия на компонентите. Мисля, че бяха под стоиностите на температурата.

 

 

добавено: ако можеш да кажеш и оборотите на вентилатора

Link to comment
Сподели другаде

Относно напреженията не са по-високи от колко трябва.

Както каза Night_Raven ако си сигурен, че радиатора е чист и няма натрупан прах по него, освен това което е предложил той да смениш пастата мога да ти предложа да смениш охлаждането т.е. да си вземеш по - добър радиатор. При мен имаше подобен проблем но температурите не бяха толкова високи както при теб, след смяна на радиатора и вентилатора температурата на процесора ми падна доста.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...