Jump to content

проблем със звуковата карта


Препоръчан пост

Здравейте.Ами имах проблем с компютъра си и се наложи да форматирам целия С: харддрайв и да си инсталирам наново win xp pro.Но когато реших да си пусна една мр3-ка компютъра ми каза че имам проблем с възпроизвеждащото у-во.Но всичко с тонколоните ми е наред.Та накрая разбрах че всъщност компютъра не регистрира sound картата.Сигурен съм че имам такава.Пробвах всички видове мултимедия но тонколоните са онемели :) Ако ви трябва информация за компютъра ме попитайте а аз ако мога ще ви я дам.

 

Благодаря за евентуалните отговори. :)

 

 

computer:AMD Athlon XP 2000+

1.66GHz 512MB RAM и nvidia 5200 ako не се лъжа

Link to comment
Сподели другаде

Можеш ли да кажеш дали звуковата ти карта е вградена в дъното или е отделен компонент?

Ако е вградена, можеш да използваш някоя програма (напр. CPU-Z, раздела Motherboard), за да видиш модела на дъното. След това можеш да изтеглиш необходимите драйвери от сайта на производителя.

Ако е отделен компонент, може да се използва например PC WIZARD 2008, за да се идентифицира устройството.

Link to comment
Сподели другаде

Да вградена е.

Чудесно. Невероятно. Прекрасно. А модела на дъното ще кажеш ли, за да знаем какви драйвери да ти дадем, или трябва да платим такса за тази информация?

Link to comment
Сподели другаде

Много благодаря .Успях да си намеря драйверите и всичко проработи.Nighт Raven съжалявам че не написах модела ,но вече бях тръгнал да търся драйверите и чак сега се върнах във форума да благодаря на panevdd и не знаех че си писал. благодаря на panevdd и пак се извинявам на night raven.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Не съм сигурен дали проблема е в звуковата карта,но понеже става въпрос за звук реших да поставя проблема в тази тема. Имам следния проблем- изчезна ми иконата за звука долу до часовника. От контролния панел отворих Звуци и аудиоустройства и се натъкнах на следното:

Също така и GOM Player-a дава този прозорец- и няма звук при филмите,а при Skype всичко си е наред. Нищо не съм променял по компютъра. Някой би ли помогнал?

Link to comment
Сподели другаде

С кой пакет с кодеци си? Пипал ли си нещо по кодеците? В Device Manager появява ли се звуковата карта? Каква е тя всъщност (според EVEREST Ultimate)?

 

Тази ли информация трябва от Everest - Звуков адаптер- Realtek ALC888/S/T @ VIA VT8237A High Definition Audio Controller

 

Device Manager - как се отваря?

 

Пакета кодеци откъде мога да го видя?

Link to comment
Сподели другаде

Драйвери за звуковата ти карта: Realtek High-Definition Audio Driver.

Най-прекият път до Device Manager e: Start -> Run -> пишеш devmgmt.msc -> OK.

Пакетът с кодеци трябва сам да си го знаеш какъв е. Все пак ти трябва да си си го инсталирал.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...