Jump to content

Мнения за конфигурация?


Препоръчан пост

Благодаря, ще последвам съвета ти, и ще си помисля за "размера" :), въпреки че последния път взех малко (350вата), и сега се налага да търся по-мощно...

Благодаря все пак, ще погледна и Chieftec-a, изглежда добре с тази 14см перка и мод.кабели...

 

btw видях на сайта на PCP&C че имат и 610в модел, но нещо не го откривам в бг магазини? Или някой подобен модел на Enermax (разбрах че и те са добри)...

Link to comment
Сподели другаде

Chieftec-ът наистина е отличен избор за парите си и отново ще имаш резерви, ако решиш да правиш ъпгрейд в бъдеше. Това не трябва да те притеснява.

PC Power and Cooling като цяло не са много популярни в България и едва ли ще намериш богат избор на техни модели. Евентуално с поръчка може и да се намери, но ще трябва да чакаш, а и цената по всяка вероятност няма да е приемлива.

Enermax също са супер захранвания. Аз използвам в личната си системата захранващ блок на Enermax и съм много доволен от него, но пък и цената им е доста висока спрямо Chieftec например. Enermax нямат 610W модел, но имат 620W от серията Liberty. Аз лично от Enermax бих препоръчал серията INFINITI и по-конкретно 650W моделът, но цената му доста висока (около 420лв с ДДС).

Според мен захранвания като PCP & C, Enermax, SilverStone не си заслужава да се купуват от средния потребител, защото един Chieftec от Turbo серията би свършил същата работа за доста по-малко пари. Да, ако си супер ентусиаст и имаш финансова възможност става, но иначе е просто излишно разхищаване на пари.

Link to comment
Сподели другаде

Разбрах мисълта ти, и наистина ще преосмисля бъдещата покупка, имам време до края на месеца. ;)

Погледнах и един онлайн калкулатор за избор на захранване, и (ако има нещо вярно в него) ми показа 383 вата за моята система, нещо което ме учуди, предвид консумацията по спецификации на процесора и видеото при натоварване, но пък обясни защо сегашният ми Fortron се държи добре (засега) :)

 

Благодаря за изчерпателния отговор :)

 

П.С. Само ако не ти е писнало вече от мен :) : с две думи - ако има други марки като добра алтернатива на въпросния Chieftec (в случай че не успея да го намеря) - примерно Corsair или нещо по твой избор (за предпочитане с =>120мм перка, APFC и мод. кабели)

Уф, много бири станаха вече :)

 

Cheers :)

Link to comment
Сподели другаде

Оnline калкулаторите не са особено точни, защото често ползват пикови стойности. Т.е. получават се резултати, които са доста по-високи от реалните стойности, а понякога дори космически (зависи от калкулатора).

Твоят Fortron съвсем не е лош, защото по всяка вероятност е от по-старите. В момента Fortron доста сринаха качеството, докато преди време PNF и BlueStorm си бяха отлични захранвания за парите си. Epsilon серията също, но предимно по-мощните модели, защото са изпълнени с по-качествени компоненти.

Бих искал да обърна внимание, че не е добре даден захранващ блок да работи на максимума на възможностите си (както е в твоя случай). Това е така, защото работата на ръба на възможностите води до по-голямо загряване, което от своя страна води до повече шум. А също така след време се наблюдава стареене на компоненти, изсъхване на електролит, следователно захранващия блок почва да губи качествата / характеристиките си и съответно това води до проблеми. Затова е добре да се купува винаги малко по-мощен захранващ блок от необходимото, за да избегне негативният ефект от стареенето на компонентите му.

 

За съжаление добрите алтернативи на Chieftec са малко. Chieftec го препоръчвам, защото в момента е с най-добро съотношение цена / възможности (Turbo серията). Corsair също имат добри захранвания, но са малко по-скъпи. Те реално не са техни, а са производство на CWT. Corsair просто си слагат техен етикет, както и други производители като например някой модели на OCZ. Това, разбира се не ги прави лоши. На скоро асемблирах една система с Corsair 550W и работи добре. CoolerMaster имат също доста сносни захранвания, но предимно по-мощните им модели.

От по-евтините захранвания бих препоръчал POV Black Diamond 500W.

 

Относно модулния дизайн - не знам дали знаеш, но модулността води до по-високи контактни съпротивления и оттам по-голям пад и загряване. Затова най-мощните модели на производители като PC Power and Cooling не са модулни. Или пък основните кабели не са модулни само, защото при тях е най-голямо натоварването. Казвам го, за да го имаш в предвид, ако решиш да купуваш захранващ блок над 700W.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...