Jump to content

Проблеми и съвети при работа с Microsoft Word


Препоръчан пост

Как да не обича човек хора, които очакват помагащите да гадаят за какви версии на продуктите става въпрос...

 

Word 2003: меню Tools -> Options -> Edit -> Use Ctrl + Click to follow hyperlink -> OK.

Word 2007: бутон Office -> Word Options -> Advanced -> Use Ctrl + Click to follow hyperlink -> OK.

Word 2010: бутон File -> Options -> Advanced -> Use Ctrl + Click to follow hyperlink -> OK.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 412
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

  • 2 weeks later...
Здравейте, днеска отидох на книжарницата да принтирам някой документи от флашката но нещо не стана казаха ми че работят с WORD 2003, а документа е направен с WORD 2010 и за това не може да отвори. Въпроса ми е, че как да го направя от моя компютър с WORD 2010, а и да отвори на друг компютър с WORD 2003. Моля помогнете спешно е !!! :help:
Link to comment
Сподели другаде

Да ще се отвори.

 

Ако искаш им кажи да инсталират (или администраторите им да инсталират): Microsoft Office Compatibility Pack for Word, Excel, and PowerPoint File Formats, за да не връщат повече клиенти като теб. Това е безплатен пакет / tool / приспособление, чрез което потребители на Microsoft Office 2000/2003 ще могат да отварят документи, таблици, презентации и т.н. записани чрез по-новите версии на Office пакета. ;)

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Здравейте! Надявам се не съм объркал раздела. Наложи ми се да копирам част от текс от един файл. Маркирах и когато кликнах с десен бутон върху избраното ми се появиха две опции на копиране - copy и copy with formatting. Може ли да ми кажете каква е разликата между двете?
Link to comment
Сподели другаде

Предполагам, че функцията Copy копира само въпросния текст, докато Copy with formatting записва в clipboard-а и базовото форматиране, което е приложено към текста. Все пак ще е полза да знаем за коя програма става въпрос.
Link to comment
Сподели другаде

Предполагам, че функцията Copy копира само въпросния текст, докато Copy with formatting записва в clipboard-а и базовото форматиране, което е приложено към текста. Все пак ще е полза да знаем за коя програма става въпрос.

Предполагам, че програмата е Microsoft Office Word. Иначе си прав.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Имам два въпроса за Word 2010:

 

1. Имам документ от 100 страници. Искам на първата страница да направя нещо като меню или съдържание и когато кликна върху даден ред да ме праща на някоя от страниците. Защото ако искам да отворя страница 70 трябва да скролвам, а така с едно кликване ще отивам на нея. Как се прави?

 

2. Каква е разликата между разширението на файловете .DOC и .DOCX и има ли значение с кое от двете разширения ще запазвам документите?

Link to comment
Сподели другаде

1. Имам документ от 100 страници. Искам на първата страница да направя нещо като меню или съдържание и когато кликна върху даден ред да ме праща на някоя от страниците. Защото ако искам да отворя страница 70 трябва да скролвам, а така с едно кликване ще отивам на нея. Как се прави?

 

 

За целта се създава hyperlink към дадена част от документа.

 

Изпълнете следното:

  • Маркирайте избрана дума/израз -> Десен бутон -> Hyperlink.
  • В новопоявилия се прозорец изберете Place in This Document.
  • Тук имате списък с Headings и Bookmarks, измежду които може да избирате.
  • Маркирайте избрания елемент и изберете OK.

Създаване на Bookmark.

  • Маркирайте дадена дума/израз.
  • Меню Insert -> Bookmark.
  • Задайте избрано от Вас име, което ще Ви посочва тази част от документа и изберете ОK.

 

 

2. Каква е разликата между разширението на файловете .DOC и .DOCX и има ли значение с кое от двете разширения ще запазвам документите?

 

Разширението .docx насочва към файл, който представлява архив от XML документи.

Link to comment
Сподели другаде

Стана, но за да ме прати към страницата иска да натисна Ctrl и бутона на мишката. Как да го направя само с кликане да ме праща? Имаше една отметка, но не мога да я намеря.
Link to comment
Сподели другаде

Направете следното:

  • Стартирайте Microsoft Word.
  • Меню File -> Options -> Advanced.
  • Демаркирайте checkbox-а, намиращ се пред Use CTRL + Click to follow hyperlink.
  • Запазете промените.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...