Jump to content

Ръководство конвертиране (рипване) на DVD в AVI


Препоръчан пост

От падащо меню Predifined size избираш ли 1 CD?

 

да 1cd 700mb ако може да ми помогнеш да публикуваш всички стъпки както се правят да ги направя след теб така ще ми е по лесно много моля за това Night_Raven

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 160
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ами, то не би трябвало да има кой знае какви други стъпки. Вече съм описал всичко в първия коментар. Просто ги следвай и избери 1 CD. Ако вече си го направил, колко голям става изходния файл?

 

И защо държиш да прекодираш 1.36GB файл в 700MB? Може да има някакво по-добро решение.

Link to comment
Сподели другаде

Ами, то не би трябвало да има кой знае какви други стъпки. Вече съм описал всичко в първия коментар. Просто ги следвай и избери 1 CD. Ако вече си го направил, колко голям става изходния файл?

 

И защо държиш да прекодираш 1.36GB файл в 700MB? Може да има някакво по-добро решение.

 

изходния файл от 1.36 стана 1.21

Link to comment
Сподели другаде

Не схващам за какво теглене става въпрос. Ако толкова ти трябва 700MB файл, опитай се да намериш такъв, вместо да прекодираш този и да влошаваш качеството му.
Link to comment
Сподели другаде

Не схващам за какво теглене става въпрос. Ако толкова ти трябва 700MB файл, опитай се да намериш такъв, вместо да прекодираш този и да влошаваш качеството му.

 

мерси много Night_Raven желая ти приятен ден

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Прочетох внимателно ръководството за работа с Auto Gordian Knot и направих опит да прекодирам един филм от DVD в AVI ( филмът беше предварително рипнат, тъй като го снех от един торент сайт ). При това исках да махна един излишен аудиопоток, едно меню за избора му и малко реклама в края. Всичко се получи без никакви проблеми, а влошаването на качеството беше на практика незабележимо (избрах за изходен размер 2 GB ). Рекламата я отрязах накрая с помощта на Virtual Dub Mod. Ще изпробвам и втората част от ръководството при първа възможност, да е жив и здрав Night_Raven, но искам да задам един допълнителен въпрос. В един торент сайт прочетох, че ъплоудера преди да качи филма проверявал с помощта на програмата MPEG4Modifier дали в AVI контейнера има Bitstream Packet и ако имало го махал с опцията Unpack и после ползвал новия файл. Така домашното видео не засичало. Вярно ли е това, за какво служи този пакет и въобще ако може малко повече информация по този въпрос? Предварително благодаря!
Link to comment
Сподели другаде

Няма да се задълбавам, защото ще стане сложно. Накратко казано, packed bitstream е метод на по-различно съхранение на кадрите във файла - по-различна последователност на различните кадри, които изграждат видео потока. Не влияе на качеството на изображението по никакъв начин.

Минусът при неизползване на тази опция е несъвместимост с VfW декодери, това са VirtualDub и някои други подобни програми. Т.е. ако се създаде AVI файл с тази опция изключена, VirtualDub (и всички други VfW базирани декодери) трябва да имат проблеми с файла. За сметка на това би трябвало файлът да е по-съвместим с някои по-стари стационарни DVD плеъри, които не харесват packed bitstream.

Ако тази опция бъде отметната и се използва packed bitstream, тогава AVI файлът ще може да се декодира успешно от VfW базирани декодери, но пък може да не се възпроизвеждав някои по-стари DVD плеъри/системи за домашно кино.

 

Това не засяга възпроизвеждането на компютър, защото никой уважаващ себе си плеър не използва VfW за декодиране на видео. Само някои програми за конвертиране/компресиране го ползват. Всички плеъри използват DirectShow и не ги вълнува въобще дали packed bitstream е включена или не. Справят се с всичко. Единствено VLC Media Player не използва DirectShow, а ползва свой си метод, но също не го бърка дали ще е използван packed bitstream или не.

 

Моите настройки целят по-висока съвместимост с хардуерни DVD плеъри/системи за домашно кино, макар че ако плеърът е съвременен, не би трябвало да има проблеми и с packed bitstream. Става въпрос за по-старичките плеъри. Понеже считам по-широката съвместимост с DVD плеъри за по-важно нещо от възможност за редактиране във VirtualDub (все пак файловете са за гледане, не редактиране), затова и съветвам да се маха отметката на packed bitstream.

 

Това, което въпросният потребител прави, е да "разпакетира" файловете. Т.е. ако даден файл е създаден с включена опцията за packed bitstream, той го пакетира отново с тази опция изключена. Т.е. файловете, създадени по ръководството, нямат нужда от подобно действие.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

@Night_Raven,

Виждам, че си изписал доста относно DVD рипването и за аудио рипването в другата ти статия. Преди да ми се наложи да използвам някое твое ръководство за рипване, искам да те попитам нещо. В случай, че ме интересува само да запазя качеството, какво би ме посъветвал. Въпросът ми е, и за рипването на Audio CD, и за рипването на DVD. При DVD-тата мисля, че пак ще е най-добре да се използва DVD Decrypter, но не съм сигурен какви трябва да са правилните настройки. Може би ще трябва да се ползва .ISO файл. А за аудио-дисковете - предполагам, че пак трябва да се ползва EAC и да се оставят некомпресирани (песните). Ако настройките трябва да са същите, няма нужда да пишеш нищо за Audio CD-тата.

Link to comment
Сподели другаде

Тогава ползваш DVD Decrypter в режим ISO. DVDFab също трябва да може да направи копие 1:1, но нея не съм я ползвал за това досега. За аудио дискове можеш да използваш EAC, като я настроиш по ръководството, но вместо бутона за компресиране в lossy формат използваш бутона за създаване на image, което ще създаде WAV+CUE, който после можеш да използваш да си запишеш диск. Записът може да се извърши от EAC, а може и от друга програма. Ако WAV файлът ти заема доста място, можеш да го компресираш в някой lossless формат и промениш разширението на файла в CUE файла от WAV на съответното разширение на формата, който си използвал.

А можеш да използваш и ImgBurn например да копираш аудио диска: създаваш си образ и после го записваш. ImgBurn ще създаде автоматично BIN+CUE. То и други програми за запис на дискове би трябвало да свършат работа, просто използвай BIN+CUE. Разликата е, че когато имаш аудио файл+CUE, можеш да прослушваш диска.

Link to comment
Сподели другаде

@Night_Raven,

Дали ще може да обясниш по-подробно частта с рипването на DVD? Режим ISO има опция за Read и Write. Предполагам, че трябва да използвам Read за рипването. А нещо друго трябва ли да се прави? Може би на страницата "ISO Read Mode" в настройките на програмата?

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...