Jump to content

Ръководство конвертиране (рипване) на DVD в AVI


Препоръчан пост

Мен ме интересуваше програма, която да поддържа голямо количество формати (видео формати) и с нея да извличам и същевременно конвертирам аудиото. По възможност без инсталация.

За жалост не знам някоя доказана и уважавана такава. Не ми се е налагало да се занимавам с извличане формати, различни от MPG, AVI, OGM и MKV и затова не съм се интересувал от някое "швейцарско ножче" за вадене на звук.

 

Как го виждаш? Това, че показва пътя C:\Program Files не означава, че само там слага файлове.

Ами, докато се инсталират файловете може да се види общо взето къде какво се слага. Не 100% точно разбира се, но да се добие обща представа.

 

Имах предвид, да се съберат необходимите инструменти (AviSynth, BeSweet, BeLight, VirtualDubMod, XviD Encoder и тн.), да се създаде удобен за работа графичен интерфейс (евентуално на български), да съдържат настройки доказали се в твоя многогодишен опит, да се напише готино ръководство за по незнаещите (пък и за знаещите), да се инсталират до една папка, а не разпръснато и др. Ти казваш, "ама те си се инсталират отделно", да и кодеците/филтри се инсталират по отделно, ама ги пакетира...Не разбирай това, като упрек, а като похвала. С други думи, да създадеш програмата/пакета "1000 в 1".  :)

Да се създаде графичен интерфейс не е въобще шега работа, а и оптитът ми не е толкова дългогодишен. А и защо да се създава графичен интерфейс, след като вече има достатъчно добри такива. За AVI има Gordian Knot и Auto Gordian Knot, а за MKV имаме MeGUI. По принцип е възможно да си направя свой пакет GK + AGK + нужните неща, в който да събера избрани от мен елементи от инсталациите на програмите + други неща, но не знам доколко ще е легално, защото дори и безплатни, програмите си имат лицензи, които би трябвало да се спазват. Мога да проуча въпроса, но не обещавам нищо. За MeGUI има още по-малък смисъл от това, защото тя си си обновява всичките й нужни файлове сама. Единственото, което й е нужно е да има инсталиран AviSynth, а не вярвам да е чак толкова голям проблем да се инсталира 1 допълнителна програма. Освен това MeGUI си има инструмент за създаване както на D2V файлове на DGIndex, така и на AVS файлове на AviSynth, така че всичко може да се направи в самата програма. Просто няма какво да й се допълва.

 

Чудиш се, ама няма да ме подсетиш. Оставяш ме да се мъча. Ако не бях се сетил, щеше така да ме оставиш. Това е заради конспирацията, нали?  :P

Ами, аз съм обяснил в ръководството в настройките на Xvid коя матрица кога е добре да се ползва и как влияе, та затова си помислих, че нарочно си си избрал H.263.

 

П.П. Относно NET Framework. Инсталирах NET Framework 3.5, ама на мястото на една папка, сега се появиха 6.:no:

 

...

 

Вместо 200-300 МБ, сега имам 438,67 МБ. Доста спретнато. :( Ще има ли проблем ако деинсталирам предните версии, а оставя само последната?

Това, че ти инсталираш .NET на език различен от английски, е твой проблем. :) При мен на английски няма езикови пакети и т.н. Не мисля обаче, че премахването на по-старите версии на .NET би било желателно. Ако не се лъжа, тогава няма да можеш да подкараш програми, изискващи .NET 2.0, но не съм сигурен. Просто така предполагам, след като виждам, че .NET Framework 3.5 SP1 инсталира и предходните поотделно, значи би следвало да са важни.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 160
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Опитвам се да създам/оправя едни XviD настройки чрез reg. файла на First Pass и Second Pass, само че не мога да ги разчета (не всичко). Би ли ми помогнал кое, какво означава, как да го разчитам?

 

Между другото, настройките са идентични с тези които си описал ти в ръководството.

 

Например, не разбирам какво означава "bitrate"=dword:000002bc. Да го разбирам ли, че става дума за 2000 кб? Как да разчитам тези съкращения?

 

Как да чета това - "interlacing"=dword:00000000? Да разбирам ли, че когато са само нули, това означава, че опцията не е отметната? Или под подразбиране. По моята логика (и твоето ръководство - тъй като не съм давал отметка на "interlacing") - да. 

 

Ако знаеш някакъв линк, където са обяснени тези съкращения.

 

xvid_1_1.txt

Link to comment
Сподели другаде

Браво и аз доста съм си играл,но роксиото е автоматизирано и е много по лесно а качеството е върхът е буквичките са вградени и всепак браво .Night_Raven .Статията ти е чудесна .
Link to comment
Сподели другаде

Опитвам се да създам/оправя едни XviD настройки чрез reg. файла на First Pass и Second Pass, само че не мога да ги разчета (не всичко). Би ли ми помогнал кое, какво означава, как да го разчитам?

 

Между другото, настройките са идентични с тези които си описал ти в ръководството.

 

Например, не разбирам какво означава "bitrate"=dword:000002bc. Да го разбирам ли, че става дума за 2000 кб? Как да разчитам тези съкращения?

 

Как да чета това - "interlacing"=dword:00000000? Да разбирам ли, че когато са само нули, това означава, че опцията не е отметната? Или под подразбиране. По моята логика (и твоето ръководство - тъй като не съм давал отметка на "interlacing") - да. 

 

Ако знаеш някакъв линк, където са обяснени тези съкращения.

 

xvid_1_1.txt

Защо се занимаваш с reg файлове направо не знам. Те програмите, си знаят какво правят. Няма нужда да човъркаш нищо по този начин.

 

Иначе това са стойностите, които определят какви са настройките на Xvid и са в шестнадесетичен формат, затова изглеждат странно.

Link to comment
Сподели другаде

Съжалявам ако въпроса ви се струва глупав но се чудех какъв резултат трябва да получа за 16:9 като разделя резолюцията?

При 4:3 всичко е ясно ама тука нещо се обърках. :bang:

Link to comment
Сподели другаде

Ами резолюцията. При 4:3 - 720x540, 704x528, 640x480 и т.н. резултата винаги е 1.333.

Докато MediaInfo ми показва че рипове с резолюция от 1280x720, 720x416, 720x400 са 16:9.

Но при разделяне на резолюцията ми показва различни резултати и се чудех за причината?

Link to comment
Сподели другаде

Ами резолюцията. При 4:3 - 720x540, 704x528, 640x480 и т.н. резултата винаги е 1.333.

Докато MediaInfo ми показва че рипове с резолюция от 1280x720, 720x416, 720x400 са 16:9.

Но при разделяне на резолюцията ми показва различни резултати и се чудех за причината?

И на мен ми е интересно да видя, какъв ще е отговора. Задавал съм отдавна подобен въпрос, но също не ми стана много ясно.

Веднъж е така:

http://img706.imageshack.us/img706/9870/gspota.jpg

 

Друг път така:

http://img706.imageshack.us/img706/6152/gspotbv.jpg

 

Както се вижда от снимките и в двата случая резолюцията е 720х404. Само че, sar, par, dar на първата снимка не са като на втората, което според мен е по нормално. Използвал съм видео с резолюция 1280х720 и двата случая. Не съм изрязвал нищо. Защо има разминаване?

Коя резолюция да използвам при ръчното и настройване? 

1) 720х404 - това използвам в момента.

2) 720х406 - тя е най близка да числото 1,777, което се получава, като се раздели 1280 на 720 (1920х1080 също) и изхождаме, че това е оригинална 16:9 резолюция.

3) 720х400 - това го прави/дава почти всяка програма, на която зададете на Resize -  16:9 Anamorphic. Само че, тук числото е 1,8. Получава се известно отклонение. 

Link to comment
Сподели другаде

2) 720х406 - тя е най близка да числото 1,777, което се получава, като се раздели 1280 на 720 (1920х1080 също) и изхождаме, че това е оригинална 16:9 резолюция.

Значи правилно съм си мислел че това при БР се води за стандарт.

А другото са отклонения.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
опитах да рипна едно двд което съм снимал с камерата ми в 16:9 ,а след рипването формата е разтеглен по вертикала и е вече 4:3,има ли как да се рипва в формата в който се е?
Link to comment
Сподели другаде

Ами,... всичко е описано в ръководството. Може би не си го следвал правилно?

a защо се копира диска през DVD Decripter, не може ли просто да се копира на харда?

Link to comment
Сподели другаде

Дисковете се копират през DVD Decrypter, защото са със защити и просто copy/paste на файловете няма да свърши работа. Тук не говоря за "DVD дискове" от разни цифрови камери или създавани от вече компресирани файлове и прочее. Говоря за стандартни оригинални дискове.

А и чрез DVD Decrypter лесно се отделя само филма от целия DVD диск.

Link to comment
Сподели другаде

  • 11 months later...
Вече е описано в ръководството. Ако става въпрос за оригинален DVD диск, първо ще трябва да извършиш рипване, което е описано в третия коментар в темата. Ако вече имаш файловете на твърдия диск или DVD дискът не е оригинален, можеш директно да преминеш към процедурата с DGIndex. Това ще извлече аудио потоците в AC3 формат, който можеш да си го компресираш, ако желаеш.
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...