Jump to content

Музиката - кое и как


Препоръчан пост

Ами сега се запознавам със нея и статийте ти ,относно аудиото и и всичко свързано с това.Много са хубави и ме заинтригуваха , та рекох да понауча нещо и да пробвам.Имам огромното желание и късмета да попадна на хора като теб,та смятам ,че ще успея в начинанието си.Огромни благодарности за отзивчивостта ти ,като приключа ще пиша какво съм свършил.

За разделяне на песните може да ползваш и програмата Medieval CUE Splitter 1.2, има си и български език - само трябва да имаш *.cue-файл, разбира се.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 40
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Да има го ,за съжаление съм на работа и още не съм свършил нищо по въпроса ,но като се прибера утре веднага се залавям.Nazikov , ще изпробвам и твоя вариант благодаря за съвета.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, оказа се ,че повечето албуми са във формат АРЕ и с ЕАС не можах да направя нищо.Спрограмата която препоръча Nazikov се получи.Първоначално не искаше и ми изписа , че липсва фаил МАС dll и още нещо което не успях да запомня.След това автоматично зареди страница в интернет и си свалих програмата monkeys audio и нещата тръгнаха.За ЕАС може би са нужни допълнителни настройки ,но аз не можах да се справя.Този формат ми е непознат за пръв път попадам на него,всъщност знам го само като име от статиите на Night_Raven.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, оказа се ,че повечето албуми са във формат АРЕ и с ЕАС не можах да направя нищо.Спрограмата която препоръча Nazikov се получи.Първоначално не искаше и ми изписа , че липсва фаил МАС dll и още нещо което не успях да запомня.След това автоматично зареди страница в интернет и си свалих програмата monkeys audio и нещата тръгнаха.За ЕАС може би са нужни допълнителни настройки ,но аз не можах да се справя.Този формат ми е непознат за пръв път попадам на него,всъщност знам го само като име от статиите на Night_Raven.

Да, оправил си се с monkey's audio. Може да си избереш как да ти изглеждат имената на песните и какво да включват. Аз съм избрал този вариант:

post-10359-1251295954_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Да много готино се получава, сърдечно ти благодаря! Сега смятам да си запиша аудио диск с Burrrn надявам се, че ще се получи добре.Прочетох хубави неща за нея.Най-вече за изравняването на звука проблем ми е по принцип та се надявам да се получи с нея.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, оказа се ,че повечето албуми са във формат АРЕ и с ЕАС не можах да направя нищо.Спрограмата която препоръча Nazikov се получи.Първоначално не искаше и ми изписа , че липсва фаил МАС dll и още нещо което не успях да запомня.След това автоматично зареди страница в интернет и си свалих програмата monkeys audio и нещата тръгнаха.За ЕАС може би са нужни допълнителни настройки ,но аз не можах да се справя.Този формат ми е непознат за пръв път попадам на него,всъщност знам го само като име от статиите на Night_Raven.

EAC може да се справя единствено с WAV файлове. Ако разполагаш с да речем APE Или FLAC файлове, трябва да се ориентираш или към друга програма или ръчно да декомпресираш APE/FLAC файла до WAV и след това да редактираш CUE файла, за да сочи към WAV файл, а не към APE/FLAC. След това EAC ще се справи. Те всъщност другите програми биха се справили директно с APE/FLAC, защото те всъщност ги декомпресират на момента и след това ги режат. Т.е. малко автоматизират продецурата. На използваната от теб програма е била нужна библиотеката MAC.dll точно за да декомпресира APE файла.

 

А относно Burrrn имай предвид, че е старичка и е възможно да не сработва както трябва да на всяка система.

Link to comment
Сподели другаде

Да след като нормализира звука и тръгна да записва ми изписа грешка и не мога да запиша песните.Ако може да ми дадете някакъв съвет за подобна програма.
Link to comment
Сподели другаде

Аз лично ползвам и препоръчвам ImgBurn, която може да записва музикални дискове от всякакви аудио формати, стига да има инсталирани ACM или DirectShow кодеци за тях. Има и ръководство за нея. Може да ти потрябва, защото записът на аудио дискове е малко по-необичаен.
Link to comment
Сподели другаде

Да ,аз също ползувам основно нея,но доколкото съм запознат няма опция за нормализиране на звука.В една от статййте четох и даже си свалих мр3 gain,но той е само за мр3 а ти както разбра аз имам други формати. Ако има начин да им оправям звученето ще е чудесно.
Link to comment
Сподели другаде

За изравняване на звука се ползва ReplayGain алгоритъма, който се ползва и в MP3Gain. Ако ти трябва за различни формати, можеш да използваш foobar2000, MediaMonkey или Winamp. Това са може би трите най-известни програми, които поддържат прилагане на ReplayGain и възпроизвеждане, съобразено с него. Ако ползваш някоя от тях, спокойно можеш да ги използваш и да анализираш и нормализираш песните си.
Link to comment
Сподели другаде

Да ,аз също ползувам основно нея,но доколкото съм запознат няма опция за нормализиране на звука.В една от статййте четох и даже си свалих мр3 gain,но той е само за мр3 а ти както разбра аз имам други формати. Ако има начин да им оправям звученето ще е чудесно.

То не е необходимо да е нормализират, те са си добре направени. Например когато Burrrn се закучи и не ще да записва, аз използвам друго оръжие - програмата Easy CD-DA Extractor 11.5 (новата версия е 12.0.1, но няма особено значение). Тя поддържа всички формати и записва качествено Audio CD. Тя има опции за нормализация само при рипване на диск и преконвертиране от един формат в друг, но не и при запис на Audio CD - тя си знае как да го направи - точно както трябва да е нивото.

post-10359-1251309175_thumb.png

post-10359-1251309183_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Тя поддържа всички формати и записва качествено Audio CD.

Какво точно имаш предвид под качествен аудио диск?

 

Тя има опции за нормализация само при рипване на диск и преконвертиране от един формат в друг, но не и при запис на Audio CD - тя си знае как да го направи - точно както трябва да е нивото.

Имаш предвид класическа нормализация или "нормализация" чрез ReplayGain?

Link to comment
Сподели другаде

Имам Foobar2000,значи ли ,че ако използувам описаният от теб начин,след това мога да ги запиша с IMGBURN на диск и мога да го слушам на уретбата с вече нормализиран звук.
Link to comment
Сподели другаде

Не. ImgBurn не чете ReplayGain информация и не регулира силата на звука по никакъв начин. Имах предвид, че можеш да използваш foobar2000 да си изравниш силата на звука, за да е изравнена, когато слушаш песните на компютъра.
Link to comment
Сподели другаде

Какво точно имаш предвид под качествен аудио диск?

 

 

Имаш предвид класическа нормализация или "нормализация" чрез ReplayGain?

Имам предвид, че прави нивото и всичко както трябва да си е.

 

Нормализация на пиковото ниво.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...