Jump to content

Забрана на URL


Препоръчан пост

Може би ще прозвучи малко наивно за професионалистите но все пак да попитам:

Е ли е възможно и как да забраня адресите за запознанства въобще?Имам предвид , дали мога да забраня всички адреси за запознанства или е невъзможно това?(Имам предвид Българските)Ако има някакъв начин бихте ли така добри да ми обясните по какъв начин да го направя??

Използувам IE, Opera i Fire fox.

Благодаря Ви предварително.

Link to comment
Сподели другаде

Понеже не си казал за каква операционна система става въпрос, ще напиша най-лесния начин, за който се сещам в момента:

1. Правиш си списък с адресите, които ще забраниш;

2. Инсталираш си Avast! antivirus, въвеждаш адресите в Web Shield -> Url Blocking;

3. Защитаваш Avast! с парола, същото правиш и с администраторския профил на компютъра.

Метода е трудоемък, но върши работа.

Link to comment
Сподели другаде

Понеже не си казал за каква операционна система става въпрос, ще напиша най-лесния начин, за който се сещам в момента:

1. Правиш си списък с адресите, които ще забраниш;

2. Инсталираш си Avast! antivirus, въвеждаш адресите в Web Shield -> Url Blocking;

3. Защитаваш Avast! с парола, същото правиш и с администраторския профил на компютъра.

Метода е трудоемък, но върши работа.

Извинявам се.Операционнтата системе е Windows 2000xp sp2.

А няма ли начин чрез Windos'a?

Link to comment
Сподели другаде

Можеш да опиташ да редактираш hosts файла, като зададеш пренасочване към локалния адрес на машината.

Би ли обяснил по подробно как ставав, ако е възможно разбира се?!

Link to comment
Сподели другаде

Файлът се намира в C:\WINDOWS\system32\drivers\etc. Отваряш го в Notepad. Ако не ползваш защитна програма, която да попълва тук домейни, ще видиш в края на файла само 127.0.0.1 localhost. В противен случай ще има списък с домейни. Независимо от случая, в края на файла, без да триеш редове, добавяш сайтовете, които искаш да са блокирани по следния образец:

127.0.0.1 www.нежелансайт1.com
127.0.0.1 www.нежелансайт2.com
и т.н.

Link to comment
Сподели другаде

Файлът се намира в C:\WINDOWS\system32\drivers\etc. Отваряш го в Notepad. Ако не ползваш защитна програма, която да попълва тук домейни, ще видиш в края на файла само 127.0.0.1 localhost. В противен случай ще има списък с домейни. Независимо от случая, в края на файла, без да триеш редове, добавяш сайтовете, които искаш да са блокирани по следния образец:

127.0.0.1 www.нежелансайт1.com
127.0.0.1 www.нежелансайт2.com
и т.н.

Направено е това което си писал и се получава .Но за адреси от рода на www.meraklii.com, www.gepime.com, www.vazbuda.com -(всичките за запознанства) нещо сякаш не се отнася.Тях не мога или не се забраняват.ДА не би за тях да има нещо по-специфично?? Би ли ми помогнал ако може разбира се?

Link to comment
Сподели другаде

Windows не прави разлика между търсачки, сайтове за запознанства, торенти и т.н. За него сайтът си е сайт. При мен например се получава. Написах 127.0.0.1 www.meraklii.com и повече сайтът не можеше да се отвори в никой браузър. Не знам при теб защо не се получава. Имай предвид обаче, че някои сайтове се отварят и без www. отпред, така че добави ред за домейна без www. Например:

127.0.0.1 www.meraklii.com

127.0.0.1 meraklii.com

Link to comment
Сподели другаде

Windows не прави разлика между търсачки, сайтове за запознанства, торенти и т.н. За него сайтът си е сайт. При мен например се получава. Написах 127.0.0.1 www.meraklii.com и повече сайтът не можеше да се отвори в никой браузър. Не знам при теб защо не се получава. Имай предвид обаче, че някои сайтове се отварят и без www. отпред, така че добави ред за домейна без www. Например:

Благодаря много.Този път се получи успешно, но възникна един друг проблем:

След написването на адреса на забраненият сайт независимо на кой browser ми поисква username и password.Би ли ми помогнал как да се справям по-нататък?

Link to comment
Сподели другаде

Версията е Win2000xp+sp2.

P.S Независимо кой браузър ползувам IE или Fire fox проблемът е същият.??

Странно е че не съм чувал нищо за тази версия. :lookaround:

Да не би да е някоя самоделка и оттам да идват проблемите?

Link to comment
Сподели другаде

Странно е че не съм чувал нищо за тази версия. :lookaround:

Да не би да е някоя самоделка и оттам да идват проблемите?

Странно защо не си чувал за тази боза която се казваa Microsoft WindowsXP version 2002 Service Pack2 :lookaround:

Link to comment
Сподели другаде

Вместо да дрънкаш глупости, е добре да прочетеш малко книжки и да се пообразоваш малко. Не е редно да плюеш нещо, за което не си дал и пукната стотинка. Още повече при положение, че не можеш да се оправиш с една елементарна задача.
Link to comment
Сподели другаде

Вместо да дрънкаш глупости, е добре да прочетеш малко книжки и да се пообразоваш малко. Не е редно да плюеш нещо, за което не си дал и пукната стотинка. Още повече при положение, че не можеш да се оправиш с една елементарна задача.

Много се извинявам но не дрънкам глупости и не съм плюл никого , можеш да прочетеш по поста.Отговарям конкретно на зададен въпрос. Само, че не получих отговор на моя.Знечте , че никой нве е задължен.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...