Jump to content

Препоръчан пост

  • Отговори 87
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Щом е само в конкретен сайт, сигурно е некачествена имплементация на вградения плеър на самия сайт. Или може да е проблем в самия плеър нещо. Ако сайтът не е нелегален, не виждам защо не го споменеш кой е, за да се тества.
Link to comment
Сподели другаде

Не е тайна сайта - ето го:

http://duh-i-istina.net/pesni.php

 

Всички песни отбелязани в червено имат мелодии, но с Опера както казах не се появява контрол на плеъра както е при IE8 http://store.picbg.net/thumb/33/DE/03ff9247c96433de.jpg

 

Или както е при Мозила и Кометбирд с QuickTime Alternative 3.0.1 http://store.picbg.net/thumb/01/38/43bb3f316cb50138.jpg

 

 

Ето как е при Опера ,а звук си има само няма контрол на плеъра http://store.picbg.net/thumb/C5/96/73867be26caac596.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Не мога да съм сигурен защо става така. Предполагам сайтът е разработен основно за Internet Explorer, а QuickTime Alternative просто добавя функционалност към Firefox, която замазва положението. Разбира се може и да е проблем на самите браузъри, но ме съмнява.
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Имам въпрос - деинсталрх  GetRight - download manager и сега като се опитам да сваля дадена програма ми излиза надпи че няма регистрирано проложение за работа с това файлово разширение. Как да го настроя отново да си сваля с вграденият download manager?
Link to comment
Сподели другаде

Имам въпрос - деинсталрх  GetRight - download manager и сега като се опитам да сваля дадена програма ми излиза надпи че няма регистрирано проложение за работа с това файлово разширение. Как да го настроя отново да си сваля с вграденият download manager?

Отваряш Инструменти-Настройки-Подробни-Сваляне. Оттам избираш съответното разширение и Промяна. Ако трябва махаш отметката на "Без управляваните от Опера..."

Link to comment
Сподели другаде

Интересно, би трябвало да няма никакви проблеми. С кой точно браузър става така ? Пробва ли с друг ?

 

Проблема със свалянето на програмите отпадна. Сега обаче файлове със субтитри не мога да свалям. А тях не мога да ги наглася нещо да се свалят...

С IE8 проблеми нямам. Файловете се свалят нормално. Само в Опера е проблема.

 

Отваряш Инструменти-Настройки-Подробни-Сваляне. Оттам избираш съответното разширение и Промяна. Ако трябва махаш отметката на "Без управляваните от Опера..."

Това ясно, въпросът беше какво точно трябва да Добавя. Както и да е със свалянето на exe файлове се оправих. Файловете със субтитри не успявам обаче да наглася....

Link to comment
Сподели другаде

Ако става въпрос за субтитрите, които при цъкане директно върху тях, се отварят като текст, можеш да пробваш да цъкне десен бутон върху линка и да избереш да се съхранят (Запис на връзката като...).
Link to comment
Сподели другаде

 Всъщност е ставало въпрос за zip и rar, т.е. за архиви. Субтитрите са били архивирани/чак като ги свалих с IE видях/.  Оправих го по същия начин  като със свалянето на програмите.  Явно при деинсталирането на GetRight са си останали всички асоциации за сваляне към програмата. Ще ми трябва известно време за да ги открия  всички.
Link to comment
Сподели другаде

 С Опера 10.10 Build 1893 съм. Windows XP SP2. Когато включа Опера Турбо ми се размазва образа (в очертаното с червено е по нагледно за какво говоря):

 

http://img222.imageshack.us/img222/439/opera1.jpg

 

Когато е изключена или е Автоматика образа е нормален. Само да поясня, че да преди време и на Автоматика беше размазан. Нищо не съм променял, дори си мислих, че е изключена функцията и сега като тръгнах да правя снимки на различните варианти, видях че е на Автоматика.

 

http://img222.imageshack.us/img222/6645/opera2.jpg

 

Интересно, защо когато е включена Турбо опцията, зареждането е много по бавно? Явно имам много бърз нет и се получава някакъв сблъсък.;)

 

На какво се дължи размазването? Може ли да се промени някаква настройка и да се оправи?

 

И още нещо. Как мога да запазя настройката за "Приспособяване на ширината" да е еднаква за всички отваряни страници и след изключване на Опера да се запази?

Link to comment
Сподели другаде

1. Когато опцията "Автоматик" е включена, се очаква турбото да се задейства, когато Opera "надуши" забавяне на трафика. Ако такова няма, то и турбото няма да се задейства. Размазването може да се приеме... за нормално. Съответната страница се зарежда по-бързо (принципно), за сметка на по-ниското качество на изображенията/съдържанието, които се съдържат на нея.

Доколкото имам спомен, въпросното турбо трябваше да представлява някаква система за пренасочване през междинни сървъри, което да скъсява времето за заредждане на дадена заявка. Вероятно това е останало за някаква копоративна/платена версия. Не съм сигурен точно... Иначе, реално и аз не съм забелязал накакво съществено ускорение с въпросната опция, въпреки че нета ми е доста бавен.

2. Пробвал ли си да правиш настройки от: Инструмент => Настройки => Уеб страници ? Там, от "Мащаб на показване" можеш да направиш генерална настройка на това колко да бъде увеличено съдържаниет на показваните страници в прозорците. Важи автоматично за всички прозорци, които отвориш. Запазва се и след като затвориш браузера и го итвориш пак. Ако сложиш отметка пред нагаждане на ширина, въпросната опция също важи за всички табове и не се влияе от затваряне на браузера. Ако се ползват само настройките за страница, долу в лентата на Opera, промени трябва да се правят за всеки таб. Логично - всеки таб се разграничава от останалите и когато го затвориш и отвориш такъв с друга страница, на него трябва също да се направят настройки. По този начин се постига гъвкавост.

Link to comment
Сподели другаде

1. Когато опцията "Автоматик" е включена, се очаква турбото да се задейства, когато Opera "надуши" забавяне на трафика. Ако такова няма, то и турбото няма да се задейства. Размазването може да се приеме... за нормално. Съответната страница се зарежда по-бързо (принципно), за сметка на по-ниското качество на изображенията/съдържанието, които се съдържат на нея.

 

И аз така си мислих.

 

 

2. Пробвал ли си да правиш настройки от: Инструмент => Настройки => Уеб страници ? Там, от "Мащаб на показване" можеш да направиш генерална настройка на това колко да бъде увеличено съдържаниет на показваните страници в прозорците. Важи автоматично за всички прозорци, които отвориш. Запазва се и след като затвориш браузера и го итвориш пак. Ако сложиш отметка пред нагаждане на ширина, въпросната опция също важи за всички табове и не се влияе от затваряне на браузера.

 

Да, това го знам и е точно така настроено. С него нямам проблем.

 

Ако се ползват само настройките за страница, долу в лентата на Opera, промени трябва да се правят за всеки таб. Логично - всеки таб се разграничава от останалите и когато го затвориш и отвориш такъв с друга страница, на него трябва също да се направят настройки. По този начин се постига гъвкавост.

 

 

Това имах предвид. Дали може да се настрои за всички табове/страници. Най-големият ми проблем е точно с SoftVisia. От както е с новата си визия, от тогава е проблема. Когато отворя сайта, прозореца с профилът ми, закрива бутона "Търсене". Трябва да кликна на иконката долу в дясно за да се оправи. И това е всеки път след рестарт или изключване-включване на компютъра.

 

http://img215.imageshack.us/img215/7623/softvisia1.th.jpg

 

http://img215.imageshack.us/img215/9504/softvisia2.th.jpg 

 

Искам да кажа, че това не е с всеки скин на сайт, но пък този ми харесва.  :yes:

 

 

 

 

П.П. Сега се сещам и за друго свързано с "Приспособяване на ширината". Има страници, които, като кликнеш на дадено меню, не се изписват нормално думите в него, а всяка дума е в формата на колонка от по няколко букви. След кликане на въпросният бутон, всичко се оправя.

Link to comment
Сподели другаде

Това имах предвид. Дали може да се настрои за всички табове/страници. Най-големият ми проблем е точно с SoftVisia. От както е с новата си визия, от тогава е проблема. Когато отворя сайта, прозореца с профилът ми, закрива бутона "Търсене". Трябва да кликна на иконката долу в дясно за да се оправи. И това е всеки път след рестарт или изключване-включване на компютъра.

 

Явно, няма как въпросната опция да бъде контролирана, със запаметяване на ширината само за конкретния прозорец. Ако е поставена отметката за нагаждане на ширана, то тя започва да се отнася по подразбиране за всички прозорци и се запаметява - като един вид основно правило. По-нататък, можеш да си създаваш настройки са всеки новоотворен таб/страница, които обаче няма как да се запаметяват - браузерът не може да знае коя точно страница ще искаш да отвориш в даден момент и в отделен таб, за да се "сети", че предпочиташ конкретна настройка на изобразяване само там. Следователно, можеш да си запазиш само един default профил от главните настройки (както вече описах), който да се отнася за всички страници и да го приспособяваш вече конкретно за отделните страници, според както ти харесва - без възможност за запаметяване, обаче.

 

Според мен, ако махнеш отметката пред "Нагаждай в ширината", нещата ще стана по-примливи. Лично на мен, представянето на страниците в ширина, никога не ми е допадало, защото доста често не е много коректно, но това си е въпрос на предпочитание. Нещо допълнително: при увеличаване на мащаба на изобразяване (дори при 110%), изображенията започват да стават разфокусирани/размазани.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...