Jump to content

Препоръчан пост

Искам да кажа, че в някои случаи инструментът не може да възстанови напълно кирилицата и MBAM с превода на български език отново излизаше на полу-шльокавица при настройки на локализациите и системата на български. OS - WindowsXP SP3.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
  • Отговори 69
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

На мен програмката не ми помогна ,добре че настроих регионалните настройки на на Сърбия вместо на България  ,за да се оправят субтитрите иначе излизах на маймуница.

Link to comment
Сподели другаде

На мен програмката не ми помогна ,добре че настроих регионалните настройки на на Сърбия вместо на България  ,за да се оправят субтитрите иначе излизах на маймуница.

 

Сърбия? Малко радикално и не много смислено!

Link to comment
Сподели другаде

На мен програмката не ми помогна ,добре че настроих регионалните настройки на на Сърбия вместо на България  ,за да се оправят субтитрите иначе излизах на маймуница.

Странно как при стотици/хиляди потребители българските настройки работят коректно, а при теб - не.    :)

Link to comment
Сподели другаде

Програмката ви я има в замунда качена zamunda.Незнам какви ли не неща опитвах и не ставаше и с ваща програма на два пъти я инсталирах и рестартирах ,но не оправи нищо касае се за инсталиран нов уиндолс хп на лаптоп без да има флекс тайп на него  .  Някъде прочетох че се оправя като се промени вместо България  да бъде Сърбия , но става въпрос само за субтитрите всичко друго преди това си излизаше на български.
Link to comment
Сподели другаде

Не беше и плеъра защото отварях субтитрите с нотепад и сменях да бъде кодировката на килрилица, но не променяше нищо оставяше си на маймуница единствено когато сложиш регионалните настройки  на сърбия ми излезнаха читави на какво може да се дължи това ?

Link to comment
Сподели другаде

Може да ни дадете линк към субтитрите да видим. Не ми се вярва да са объркали, но не е като да не се е случвало.

Впрочем с Notepad не бих рискувал да си вадя никакви заключения.

Ако ползвате Notepad++ вече има смисъл да се говори.

http://notepad-plus-plus.org/download/v6.5.2.html

Link to comment
Сподели другаде

 

Ползвам FlexType повече от 20 години - от Windows 3.1 до сега (в момента работя със Server 2003 на домашната машина). И никога не съм имала никакви проблеми с нея. Когато попитам кой да е последовател на т.нар. "инжИнер" от Търново (на когото на времето обяснявах какво значи boot sector и bulk erase на дискета) какъв ТОЧНО проблем има с FlexType, в отговор чувам само общи приказки и неопределено мрънкане за подмяна на системните шрифтове. И нито един конкретен отговор - тази и тази версия на тази и тази програма дава такива и такива проблеми! Единствената програма, която съм видяла да не работи на XP с FlexType беше една ранна версия на счетоводната програма на Microinvest Делта, чиито менюта се състояха само от въпросителни. В последствие те си оправиха грешката.

 

Моите уважения за труда на автора Венцислав Димитров, но имам няколко въпроса:

 

1. Защо неговата програма, за разлика от FlexType, няма официална страница? Free hosting-и наспорил господ, така че фактът, че инструментът е безплатен, не е оправдание.

 

2. Как NR BG-Fix Tool премахва проблемите след инсталация на FlexType на Windows 7, когато FlexType не поддържа 7-ца и изобщо не може да бъде инсталиран на тази OS?

 

3. Има ли NR BG-Fix Tool възможност за икона с различен цвят при всяка клавиатурна подредба?

 

4. Има ли NR BG-Fix Tool възможност за издаване на звук при смяна на клавиатурната подредба? Има ли възможност потребителят сам да избира този звук?

 

5. Има ли NR BG-Fix Tool визуален редактор, позволяващ на потребителя сам да създава своя подредба и/или да коригира съществуваща?

 

6. Има ли NR BG-Fix Tool възможност да сменя клавиатурната подредба с едно натискане на клавишната комбинация във всички програми едновременно? Или трябва за да пишеш в пет програми на кирилица, пет пъти да я сменяш, както е в некадърната вградена windows-ка кирилизация?

 

7. За смяната с натискане само на Ctrl е ясно, че не го може. Не че аз бих го ползвала, но има хиляди потребители, които го намират за удобно.

Link to comment
Сподели другаде

2. Как NR BG-Fix Tool премахва проблемите след инсталация на FlexType на Windows 7, когато FlexType не поддържа 7-ца и изобщо не може да бъде инсталиран на тази OS?

 

3. Има ли NR BG-Fix Tool възможност за икона с различен цвят при всяка клавиатурна подредба?

 

4. Има ли NR BG-Fix Tool възможност за издаване на звук при смяна на клавиатурната подредба? Има ли възможност потребителят сам да избира този звук?

 

6. Има ли NR BG-Fix Tool възможност да сменя клавиатурната подредба с едно натискане на клавишната комбинация във всички програми едновременно? Или трябва за да пишеш в пет програми на кирилица, пет пъти да я сменяш, както е в некадърната вградена windows-ка кирилизация?

Ето една от причините, поради които спрях да пиша в теми за Windows. :magician:

Link to comment
Сподели другаде

Не знам точно кой е изказал това мнение и откъде е, но все пак ще отговоря.
 

Ползвам FlexType повече от 20 години - от Windows 3.1 до сега (в момента работя със Server 2003 на домашната машина). И никога не съм имала никакви проблеми с нея. Когато попитам кой да е последовател на т.нар. "инжИнер" от Търново (на когото на времето обяснявах какво значи boot sector и bulk erase на дискета) какъв ТОЧНО проблем има с FlexType, в отговор чувам само общи приказки и неопределено мрънкане за подмяна на системните шрифтове. И нито един конкретен отговор - тази и тази версия на тази и тази програма дава такива и такива проблеми! Единствената програма, която съм видяла да не работи на XP с FlexType беше една ранна версия на счетоводната програма на Microinvest Делта, чиито менюта се състояха само от въпросителни. В последствие те си оправиха грешката.

Да, подмяната на системни шрифтове е проблем. Един от проблемите. За Windows 3.1 и 95 не мога да говоря, но Windows 98 при мен никога не е имал проблеми с кирилицата дори и с неговите си шрифтове, така че не виждам смисъла да се подменят с други. Липсва и кирилизация на истинско системно ниво. Да не говорим за това колко бъгава е програмата. Нямам намерения да се крия и ще си призная, че всъщност съм използвал FlexType в един период и съм имал проблеми с нея, така че определено не е чак толкова безгрешна, колкото я изкарваш.

Понеже е самостоятелно приложение не може да се използва да се пише в екрана за влизане. Ако паролата на акаунта ти е на някакъв друг език от този по подразбиране в Windows, няма как да се въведе. Ако не е ясно, има го по-ясно описано в тази тема. Просто намери абзаца "Не инсталирайте FlexType".
 

1. Защо неговата програма, за разлика от FlexType, няма официална страница? Free hosting-и наспорил господ, така че фактът, че инструментът е безплатен, не е оправдание.

Не съм уеб дизайнер и нямам желание и време да се занимавам да създавам специални официални уебсайтове.
Освен това не разбирам защо е необходимо да има официална страница. С какво това ще направи инструмента по-качествен? С какво това ще допринесе за ефективността му? Има най-различни специфични малки инструменти/програмки, които също нямат официални страници, но се използват ежедневно и многократно. Такива са някои инструменти за премахване/почистване на злонамерен софтуер. Такива са и най-различни инструменти за видео компресиране/конвертиране. Огромна част от филмите, които всички сваляме и гледаме, се създават с помощта точно на инструменти, които нямат някакъв официален уебсайт.
 

2. Как NR BG-Fix Tool премахва проблемите след инсталация на FlexType на Windows 7, когато FlexType не поддържа 7-ца и изобщо не може да бъде инсталиран на тази OS?

Абсолютно невярно. FlexType си се инсталира без проблем на Windows 7. Колко добре работи е съвсем отделен въпрос, но се инсталира. Нека не говорим глупости, защото мога да направя видеоклип и да онагледя и докажа думите си.
 

3. Има ли NR BG-Fix Tool възможност за икона с различен цвят при всяка клавиатурна подредба?

4. Има ли NR BG-Fix Tool възможност за издаване на звук при смяна на клавиатурната подредба? Има ли възможност потребителят сам да избира този звук?

5. Има ли NR BG-Fix Tool визуален редактор, позволяващ на потребителя сам да създава своя подредба и/или да коригира съществуваща?

6. Има ли NR BG-Fix Tool възможност да сменя клавиатурната подредба с едно натискане на клавишната комбинация във всички програми едновременно? Или трябва за да пишеш в пет програми на кирилица, пет пъти да я сменяш, както е в некадърната вградена windows-ка кирилизация?

Въпросният инструмент не е самостоятелно и резидентно приложение като FlexType. То просто има възможността да добави фонетична подредба към вече наличните в Windows подредби. Оттам насетне всичко е в ръцете на операционната система. Затова и няма възможност за смяна на цветове, звуци и редактор на подредби.
Говорейки за това последното, всеки може да си изтегли Microsoft Keyboard Layout Creator и да си направи каквакто му душа подредба желае. Приложението е напълно безплатно и може не само да създава подредби, но и да им създава инсталации. Аз съм използвал точно това приложение за моя инструмент - създадох си фонетичната подредба, направих ѝ инсталация и после вградих тази инсталация в инструмента ми. Нищо кой знае колко специално.

Поради същата, гореспомената причина няма и възможност да се сменя глобално подредбата, а се запомня за всеки прозорец, което поне на мен ми се струва логично и ми е удобно. Аз първо използвах FlexType на времето, преди да премина на вградената поддръжка, и в интерес на истината това запомняне на подредбата за всеки прозорец ми допадна привикнах много бързо с него. В случая ще се съглася, че от Microsoft е можело да добавят и една опция промяната на подредбата да е за всички прозорци, ей така, да има избор. И все пак считам, че поведението на операционната система в тази насока е по-правилното от "един клавиш за всичко".

 

 

7. За смяната с натискане само на Ctrl е ясно, че не го може. Не че аз бих го ползвала, но има хиляди потребители, които го намират за удобно.

Идеята на "вградената кирилизация", както леко погрешно я наричат някои хора, е да има различни езици и за всеки език да има подредби. То затова има две комбинации - Alt+Shift и Ctrl+Shift. По принцип също мога да се съглася, че е можело да добавят малко повече комбинации, за да има избор, но все пак разбирам донякъде защо не са го направили. А и който е толкова влюбен в Ctrl като клавиш за смяна на езика/подредбата, може да си намери специална програма, която да прави точно това за вградената поддръжка на езици.

Link to comment
Сподели другаде

Не знам точно кой е изказал това мнение и откъде е, но все пак ще отговоря.

 

В Замунда се подвизава този цитиран коментар под Fix Tool, който е качен на 29-ти Декември. Нямах сили да прочета защитата на Флекса. Но и останалите коментари не можаха да ме ангажират.

Там много говорят за теб Night Raven. Аз лично не обърнах внимание на произведението, защото системите си бачкат без него. Отпред пише "NR". Да не би да е съкратено име по произход - твоето прозвище? Ти ли си направил инструмента Night Raven?

Link to comment
Сподели другаде

Стига се давали връзки към Zamunda.
Да, NR BG-Fix Tool е мое дело. Това му е официалната тема. Знам, че е качен в Zamunda, но въобще не ме интересува какво се пише там за него или мен.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...