Jump to content

Проблем с BIOS


Препоръчан пост

Еми пробвах с бекдор пароли, пробвах с програмата и нищо не става. Дали ако махна батерията на биоса, ще се възтановят фабричните настройки. Четох някъде, че има джъмпер на дъното, който се маха за няколко секунди и биосът се рефрешва. Не ми остава друго, освен да пробвам.

Ресетването на БИОС-а на DELL си е чисто изкуство, като в повечето случаи се налага разпояването на самият БИОС. Възможно е дори да се прибегне и до препрограмиране. Гореописанит от теб начин определено няма да проработи (все пак американците не са толкова тъпи, колкото си ги мислим). Да не споменавам че в домашни условия наистина ще срещнеш трудности.

Все пак - успех!

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
  • Отговори 32
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Имам следния проблем и мисля, че идва от BIOS.Значи ровя се из интернет или правя нещо друго(не играя) и изведнъж бъгва ей така от нищото без много да го натоварвам.Чакам около 5-10мин да земе да се оправи ама не и вече се появяват нервите и му бия рестарт и 1 което се появява след това е "Scanning BIOS image in hard drive...".Понеже вече горе долу разбрах че няма нужда да чакам докато ми изпише под него че не е намерило дискета или нещо друго отново го рестартирам и след това се чува някакъв звук и не изписва нищо на монитора но компа се стартира.Този проблем го имам от около 3-4 месеца, но не винаги когато го рестартирам (въобще) дали заради програма, дали заради обновление невинаги ми излиза BIOS проблема.Този проблем го има и при преинсталиране на Windows XP но все пак при последвалия рестарт инсталацията продължава и няма проблем.Преди около 1 седмица компа угасна и захранване си имаше но никаква картина на монитора и лампичката за зареждане(червената) постоянно светеше.Понеже няма как да го ползвам така, го угасих и директно на сервиз.Оттам ми казаха, че процесора е бил обърнат(може понеже аз му махнах вентилатора и сиг. не сам го сложил правилно) а пък харда ручи прекалено много за SATA и му е сложил още 1 вентилатор за охлаждане понеже много загрявал.Та техника каза, че са за смяна, но ще ми искарат около още 5-6месеца, аз тъкмо щях да попитам какво му е било но му се обадиха и той изчезна, явно при някой друг балък да му оправя неговия комп и така и не разбрах каква му е била диагнозата.И откакто го "оправи" при всеки рестарт ми изписва "Scanning BIOS image in hard drive" и след това като го рестартирам се чува един звук и черен монитор, а компа си работи. :crosseyes1: :crosseyes1: :crosseyes1: .Конфигурацията ми е следната:

Процесор - AMD Athlon64 3000+ и работи на 2000MHz

Дънна платка - Gigabyte GA-K8VT800M

Видео карта - NVIDIA GeForce FX 5500 (128 MB)

Хард Диск - SATA (160 GB, 7200 RPM, SATA)

Ами това е което мисля, че е нужно за да получа ценната информация какъв е проблема и Благодаря предварително на всеки решил да изпозлва главата си за някой идиот като мене. :giggle:

post-4667-1204534449_thumb.jpg

post-4667-1204534459_thumb.jpg

post-4667-1204534468_thumb.jpg

post-4667-1204534813_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

1. Как така харда стърже прекалено за SATA? Няма определени стандарти кой интерфейс как да стърже. :)

2. Каква е температурата на харда, че съдиш, че загрява много? По принцип в една свястна кутия и при добър въздушен поток в нея не би трябвало да има нужда от допълнително охлаждане на хард диска. Не че би навредило, но не е толкова наложително.

3. Няма как да поставиш процесора погрешно. Дори и да успееш, компютърът няма да тръгне. Във фирмата май се гъбаркат с теб.

4. Не разбрах кое е било за смяна според техника.

5. Пробвал ли си да флашнеш последната версия на BIOS-а чрез стартова дискета?

Link to comment
Сподели другаде

1. Как така харда стърже прекалено за SATA? Няма определени стандарти кой интерфейс как да стърже. :)

2. Каква е температурата на харда, че съдиш, че загрява много? По принцип в една свястна кутия и при добър въздушен поток в нея не би трябвало да има нужда от допълнително охлаждане на хард диска. Не че би навредило, но не е толкова наложително.

3. Няма как да поставиш процесора погрешно. Дори и да успееш, компютърът няма да тръгне. Във фирмата май се гъбаркат с теб.

4. Не разбрах кое е било за смяна според техника.

5. Пробвал ли си да флашнеш последната версия на BIOS-а чрез стартова дискета?

Ами техника всъщност е приятел на 1 адвокат и той каза следното след като го оправи (и наистина го оправи защото той въобще не се стартираше). Значи думите му бяха, че когато работя с компа при зареждане на каквото и да било харда прекалено много ручи(наистина има 1 неприятен звук) и че процесора е бил обърнат на обратно(също може би е така защото аз се опитах да го оправя в домашни условия и след това не се включи) и каза че те ще издържат още около 5-6месеца и че харда не е имал адекватно охлаждане, но определено трябва да се сменят.

Ами не мога да кажа каква е била температурата преди,но след като сложи още 1 вентилатор който да охлажда харда е около 30-32 градуса С а пък на процесора е 45-48 градуса С. А когато прегледах от Everest за информация на BIOS пишеше че е по стар от 2 години и ще добавя снимка. Аз пуснах една програма за сканиране на драйверите и ми изписа следното - тука ще сложа снимките:

post-4667-1204569365_thumb.jpg

post-4667-1204569380_thumb.jpg

post-4667-1204569391_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

1. Би ли споделил как го е оправил?

2. Прекомерното стържене може да се дължи на различни неща, но не и на вида интерфейс (PATA, SATA, SATA2). Може да е много фрагментиран и при зареждане главата да шари много по плочите, което да води до досадния звук, или просто да зарежда много информация, което да кара главата отново да се разхожда доста по плочите.

3. Отново не стана ясно кои са "те", които ще издържат още 5-6 месеца и ще трябва да се сменят.

4. Къде е поставен въпросният магически вентилатор, накъде точно духа?

5. Ако проблемът ти е решен, то не е нужно да обновяваш BIOS-а.

6. Не се занимавай с такива глупави програми за драйвери.

Link to comment
Сподели другаде

1. Би ли споделил как го е оправил?

2. Прекомерното стържене може да се дължи на различни неща, но не и на вида интерфейс (PATA, SATA, SATA2). Може да е много фрагментиран и при зареждане главата да шари много по плочите, което да води до досадния звук, или просто да зарежда много информация, което да кара главата отново да се разхожда доста по плочите.

3. Отново не стана ясно кои са "те", които ще издържат още 5-6 месеца и ще трябва да се сменят.

4. Къде е поставен въпросният магически вентилатор, накъде точно духа?

5. Ако проблемът ти е решен, то не е нужно да обновяваш BIOS-а.

6. Не се занимавай с такива глупави програми за драйвери.

1.Ами много бързаше и аз просто забравих да го питам каъв е бил точно проблема, но до 2-3дена ше звунна да го питам. :thumbsup:

2.Нямам никаква идея на какво се дължи този звука (160GB на 2 дяла "C" и "D") C - 50Gb - 20GB използвано и 30Gb свободно пространство. D - 110GB - 81Gb използвано и 19GB свободно пространство.

3.Ами става въпрос за процесора и хард диска.

4.Под хард диска и духа кам вътрешността на компа изцяло.

Ами не е решен защото при всеки рестарт независимо откаде дали от копчето или старт менюто ми изписва "Scanning BIOS image in hard drive" след това трябва да го изключа и да изчакам 5-10минути иначе не се включва(т.е. включва се но нямам никаква картина на монитора - черен екран).

Link to comment
Сподели другаде

Е, нали онзи твой познат беше оправил проблема? В случай, че не е, можеш да опиташ да ресетнеш настройките на BIOS-а и ако не помогне, да флашнеш с по-нова версия. Ако не знаеш как, пиши.

Твърдението, че процесорът и твърдия диск ще издържат още 5-6 месеца и ще трябва да се сменят, ми се вижда глупаво. Не знам какви основания има за такова изказване.

Link to comment
Сподели другаде

Е, нали онзи твой познат беше оправил проблема? В случай, че не е, можеш да опиташ да ресетнеш настройките на BIOS-а и ако не помогне, да флашнеш с по-нова версия. Ако не знаеш как, пиши.

Твърдението, че процесорът и твърдия диск ще издържат още 5-6 месеца и ще трябва да се сменят, ми се вижда глупаво. Не знам какви основания има за такова изказване.

Сега отново ми бъгна ей така от нищото докато си ровех из нета и го рестартирах и пак Scanning BIOS Image in Hard Drive изключих го, изчаках 10минути и пак го включих защото няма начин да го включа веднага.

Няколко пъти сам рестартирал BIOS като сам махал батерията за 10-15минути но никакъв ефект.Нямам никаква идея как да го флашна а току що си изтеглих най-новите версии на chipset driver via 4 in 1 и на BIOS driver.А много често сам го гасил като задържам бутона на кутията може ли и това да е навредило и може ли и батерията на BIOS да е за смяна и тя да е проблем.

Link to comment
Сподели другаде

Изключването на компютъра от бутона на кутията не би трябвало да има връзка с проблема. И все пак не е желателно, освен ако няма друг начин разбира се.

Батерията е възможно да е за смяна и според мен може и това да е проблемът, но може и да не е. Измери я с мултисет, ако имаш възможност, или диркетно си я смени.

Флашването на BIOS-а става по принцип под DOS среда със стартова дискета. Обикновено на сайта на производителя на дъното има описание как да се направи това. В случая с Gigabyte може да се ползва и @BIOS, която е програма на фирмата за флашване на BIOS под Windows. Макар този метод да не е лош, все пак е препоръчително всичко да се извърши под DOS, по-сигурно е.

Link to comment
Сподели другаде

Изключването на компютъра от бутона на кутията не би трябвало да има връзка с проблема. И все пак не е желателно, освен ако няма друг начин разбира се.

Батерията е възможно да е за смяна и според мен може и това да е проблемът, но може и да не е. Измери я с мултисет, ако имаш възможност, или диркетно си я смени.

Флашването на BIOS-а става по принцип под DOS среда със стартова дискета. Обикновено на сайта на производителя на дъното има описание как да се направи това. В случая с Gigabyte може да се ползва и @BIOS, която е програма на фирмата за флашване на BIOS под Windows. Макар този метод да не е лош, все пак е препоръчително всичко да се извърши под DOS, по-сигурно е.

Ами както казах понеже нямам абсолютно никаква идея как да си флашна BIOS няма да го пипам, а ще сменя батерията и ако проблема продалжи ще го оставя в някой именит сервиз да го проверят да сменят всичко което трябва и аз вече сам се настроил че ще карам с тая кошница до лятото и ще го сменя с нещо ново и съвременно :thumbsup: .Аз сам си изключил floppy-то понеже като почне да мисли(забива) постояноо ми издава някакви звуци и светва лампата сякаш го ползвам.

Link to comment
Сподели другаде

Искам да се похваля с една страхотна за мен новина.Ъпдейтнах си BIOS и вече нямам абсолютно никакъв проблем, даже и батерията му смених :giggle: .Проблема със Scanning BIOS Image in Hard Drive... вече е решен. :bgflag: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Link to comment
Сподели другаде

Ако тоя псевдо-майстор ти е взел пари, отиди и си ги поискай!

 

ПП Определено се смях на това за обърнатия процесор и за това че щял да те изкара още 5-6 месеца.....

Link to comment
Сподели другаде

Ако тоя псевдо-майстор ти е взел пари, отиди и си ги поискай!

 

ПП Определено се смях на това за обърнатия процесор и за това че щял да те изкара още 5-6 месеца.....

Не пари не е искал, аз исках да му дам ама той отказа.А колко ще искарат ще видим по натам, но дори и ден да изкарат още няма да се учудя просто защото аз и идея си нямам какво му правя, но все си мисля че разбирам и просто съм си го зглобил наново от толкова пипане :giggle: .Аз и без това ще го сменям тъй че поне да остане за резерва(понеже съм от Видин, но живея в София) ще го закарм във Видин като си ходя поне да имам с какво да се занимавам при евентуално бездейсване.Определено обаче му има нещо, защото постоянно ми бъгва но сега като му сложа 2GB RAM ще разбера ще го бъде ли или направо на село(Видин) :giggle: .А имам още един проблем който е свързан със USB Data Cable за SE K700i.Проблема е че като го вкарам във един от USB портовете не може да го разпознае(Unknow USB Device). Имам го от 2 години и не сам имал подобен проблем, а този го имам след "ремонта" т.е от 10 дена и така и не мога да го оправя. Имам Принтер който е 3 в 1(Принтер, Скенер и Копир) и със него нямам никакъв проблем. Ако евентуално някой има някаква идея как да го оправя да го напише :giggle: :thumbsup: . Благодаря предварително :OK: .

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...