Jump to content

Проблем с Nero или със записвачката?


Препоръчан пост

Разбрахме, че DVD плеърът ги чете. Пробвай дисковете на друг компютър. Пробвай и с някоя друга марка носители, за всеки случай, които също ги пробвай и на други компютри. Знам, че е играчка, но така се получава най-обективна и пълна информация, преди да се вземе решението да се занесе устройството в сервиза (ако има гарнация още) или да се сложи на пиедесталче като паметник и да се купи нова.

Колкото до ново устройство, не бих припарил до ASUS за каквито и да било продукти, освен ако на света не са останали само те като фирма. За ново устройство бих препоръчал Samsung SH-S203B, ако дъното поддържа SATA, защото записвачката е на SATA интерфейс. Samsung по принцип имат калпави оптични устройства, но това е просто бижу - бърза, добро четене, качествен запис, дори се справя незле със защитени дискове. LiteOn също е добър избор, но за по-краткосрочен план. Устройствата им се славят като чудесни четци и нелоши записвачки (а с технологията Smart Burn са вече и доста добри записвачки), но имат навика да издържат средно около година-година и нещо. Поне повечето бройки. Зависи и от натоварването. Както и да го погледнем LiteOn в дългосрочен план не е много добър избор. BenQ имат много добри писачки, но не се намират из България. Поне не и лесно. Plextor са винаги добър избор, но са скъпи. Pioneer са добра алтернатива. LG са най-масовите и може да се каже най-балансираните, макар че не всички модели са еднакво добри - имат някои много сполучливи модели и някои не толкова. NEC е марка, до която също не бих припарил.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте

Имам проблем със записа на едно DVD. Искам да си запиша един филм който си изтеглих и който се състои само от една папка VIDEO_TS. Записвам го на DVD Video и записвам само тази папка но ми дава следната грешка и не мога да разбера защо:

 

http://i11.tinypic.com/82x7rk5.png

 

DVD записвачката ми е NEC DVDRW ND-2500A. А дисковете с които пробвах са Sony DVD+RW и Memorex DVD+R. Уж филма е за едно DVD, но ми дава долу малко в червената граница... Възможно ли е от това да е грешката?

На 1 давам Cancel и после ми излиза 2.

 

Edit: Стигнах до извода, т.е. видях че диска идва голям за да бъде записан на DVD с Неро, но как мога да го урежа за да си го събера на DVD диск и да си го гледам на плеъра? :(

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
DVD-то ги чете без проблем, само на компютъра не се четат.

Еми значи не ти е скапана печката стар ти е Фирмуер-а. Тва е намираш си Фирмуер за печката и го сменяш и проблема трябва да се разреши.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...