Jump to content

Син екран и прболем с dxg.sys BSOD


Препоръчан пост

Ако и под натоварване температурите са горе-долу същите, то значи проблемът не е прегряване. Кои версии на драйверите за видео картата си слагал? Пак да питам: новите драйвери за дъното БЕЗ IDE драйвера ли ги инсталира?
Link to comment
Сподели другаде

Бил съм с 91.47, 93.71, 94.24, 162.18, 163.71, 169.04 beta и ся съм с 163.75. Бил съм и с някои по-ранни от 90 ама не ги помня. Със всичките съм имал някакфи проблеми - забиване, рестарт и тн... Ся с 163.75 уж се закрепи ама ми прави проблема с dxg.sys. Унинсталирах драйвера на дъното, направих почистване на регистрите и сложих новия, който ми каза без ИДЕ нещата, само с РАИД контролерите и btw какво точно е ИДЕ???

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

IDE е съкращение от Integrated Drive Electronics и е интерфейс за свързване на хард дискове и оптични устройства. Комуникацията между операционната система и тези IDE устройства се осъществява посредством драйвер (което важи и за останалия хардуер разбира се). По принцип в Windows си има вграден драйвер, написан от Microsoft, но производителите на чипове за дънни платки (Intel, nVidia, VIA, SiS) обичат да си пишат техни IDE драйвери, които да се използват вместо стандартните. Целта е тези драйвери да са по-бързи и по-добре оптимизирани за техните чипове. На практика обаче те често правят проблеми от най-различно естество. Особено по-старите версии и най-вече тези на nVidia. Техния драйвер преди време (за nForce 2 платформата) се наричаше SW IDE и беше просто кошмарен. Беше толкова бъгав и същевременно има пълен достъп над системата (бидейки драйвер), че може да се каже, че си беше направо вирус/рууткит. Напоследък IDE драйверите уж се постабилизират, но не бих си инсталирал страничен IDE драйвер - разликата в производителността е минимална и не оправдава нестабилността и проблемите, които могат да се появят.

 

Имаш ли инсталирани DAEMON Tools или Alcohol?

Link to comment
Сподели другаде

Вчера тествах машината при натоварване близо 2 часа и температурите бяха 25 за ХДД, 57 за видео картата, 52 за процесора и 31 за дъното. Имам инсталиран Алкохол 1.9.5 билд 3823 и постоянно го използвам.

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Можеш да пробваш да деинсталираш SPTD драйвера и да тестваш как ще се държи компютъра без него. С премахването му Alcohol 120% няма да може да функционира, но според мен си струва да се тества. Теглиш от тази страница SPTD v1.53 X86 (32 bit) (или 64 битовата версия, ако си с такава операционна система), стартираш и кликаш Uninstall, след което рестартираш и драйвера няма да го има. Инсталацията му е същата като деинсталацията, само че кликаш Install.
Link to comment
Сподели другаде

Деинсталирах го, 2 дена варя без проблеми и преди малко пак се появи... Да го инсталирам ли наново, защото доста често използвам Алкохола или да пробам без него, макар че маи няма смисал без него.

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Инсталирай наново, ако искаш.

Пак да попитам DirectX последната ноемврийска версия ли е? Ако не е, инсталирай я нея.

Windows-ът да не е някоя самоделка (не знам си какъв Edition) или е чистичък?

При смяната на драйверите ползва ли Driver Cleaner да почистиш?

Link to comment
Сподели другаде

Directx е последната версия на МС. Ами Windows-ът е Microsoft Windows XP Professional Corporate SP2 Integrated June 2007. При преинсталацията на драйверите пуснах Driver Clean и после Registry Clean Expert и сложих новите. Може ли да имам някоя гадина, която нод32 3.0, Spybot search and destroy и XoftSpy да не намират?

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Може разбира се, но аз лично се съмнявам.

Можеш да пробваш да деинсталираш драйверите на VIA и така да пуснеш игра. За проба.

Друг вариант е да започнеш да деинсталираш ъпдейти.

Трети вариант е преинсталация на Windows.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...