Jump to content

Син екран и прболем с dxg.sys BSOD


Препоръчан пост

Здравейте, от известно време започна да ми се появява син екран на смърта, който дава че има проблем с dxg.sys. При следващата му поява ще го снимам да видите точно писанията за ерора. Благодаря предварително
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, от известно време започна да ми се появява син екран на смърта, който дава че има проблем с dxg.sys. При следващата му поява ще го снимам да видите точно писанията за ерора. Благодаря предварително

Да гадаем на кафе ли, да хвърляме боб или какво ::]. Дай повече подробности - операционна система, конфигурация на компютъра, кога се получава този син екран, правил ли си нещо преди той да почне да се появява. Такива работи ;)

Link to comment
Сподели другаде

Машината е с intel pentium-d 2,8ghz, 1 gb RAM super talent 800mhz, nvidia 7300gt, 160 gb HDD seagate ata, asrock pro/ultra880 socket 775, 350W Foxtron PS. Нищо не съм клоквал. По принцип тоя проблем ми се появява когато играя някои игра най-вече, но не мога да открия точно какво причинява синия екран. Операционната ми система е Уиндоус ЕксПи, релийз от 20 август с инсталирани всички упдайти. Извинете, че забраих да спомена тая информация по рано
Link to comment
Сподели другаде

Може ли да кажеш точно каква е грешката на синия екран и също версията на файла dxg.sys

 

Иначе като идея ми идва:

1) Обновяване на DirectX с версията от тоя месец линк

2) Обновяване на всички драйвери (особено тези за дъното и видеото)

3) Има поправки от Microsoft именно за файла dxg.sys, но те нямат публичен достъп, но при нужда мога да ги намеря

Link to comment
Сподели другаде

Directx ми е винаги наи-новия, ето и с кфи драйвери съм за дъното VIA HyperionPro ver:5.07A и Realtek WDM_R169 за аудиото и 163.75_forceware_winxp_32bit_english_whql за видеото. Dxg.sys ми е версия 5.1.2600.2180. Ето още 1 вариант на син екран освен предния http://i.data.bg/07/11/23/676009_orig.jpg . Ако мислиш, че с поправка на МС може да се оправи проблема, ще см благодарен да ми я намериш. Благодаря предварително
Link to comment
Сподели другаде

Опитай да деинсталираш VIA драйверите и да инсталираш най-новите от тук, като НЕ ИНСТАЛИРАШ IDE драйвера. IDE драйверите се славят с причиняването на какви ли не проблеми. Уж ги стабилизираха, но все пак аз си ползвам стандартните на Microsoft.

Ако това не помогне, можеш да опиташ да деинсталираш ъпдейти, може някой от тях да се гъбарка с DirectX.

Link to comment
Сподели другаде

Ако това не помогне, можеш да опиташ да деинсталираш ъпдейти, може някой от тях да се гъбарка с DirectX.
Туй значи ли да деинсталирам всички ъпдейти или имаш впредвид нещо конкретно??? Бях забравил да дам и една снимка на синия екран с dxg.sys, ето го http://i.data.bg/07/11/28/683820_orig.jpg

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Да разбирам, че след деинсталация на драйверите за дъното и новата им инсталация БЕЗ IDE драйвера продължава да забива?

 

Иначе за ъпдейтите идеята е да дадеинсталираш един по един и да чакаш да забие, макар че така ще отнеме доста време да се локализира дефектния ъпдейт, ако въобще е от ъпдейтите, де. Другият вариант е да се деинсталират всички ъпдейти, но така няма да стане ясно кой е проблемният.

Link to comment
Сподели другаде

За три часа днес с новите драивери не е правило проблеми. Ще го тествам друг ден повече, защото нямах време днес и ще ти кажа дали наистина има напредък
Link to comment
Сподели другаде

Трудно е да се каже дали ще имаш нужда от тях. По-скоро не по принцип. А ти инсталира драйверите за дъното без IDE драйвера? Опитай и да инсталираш и по-стар драйвер за видео картата. Не винаги най-новото е най-добро. Желателно е, преди да инсталираш по-стар драйвер, да почистиш с Driver Cleaner, както е описано в тази тема.
Link to comment
Сподели другаде

Ами с повечето по-стари драйвери ми се рестарира машината сама кат играя тежка игра, от както сложих 160+ драйверите уж не прай постоянни рестарти.

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...