Jump to content

Ръководство за работа/дефрагментация с PerfectDisk 8


Препоръчан пост

Защото само анализираш хард диска и нямаш и програмата ти казва, че няма нужда от дефрагментиране. Ако беше прочел ръководството, щеше да ти е ясно.
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Въпрос за PerfectDisk 10:

Как да спра автоматичното стартиране на дефрагментацията на PerfectDisk 10 след няколко минути неактивна работа на компютъра и въобще как да спра PerfectDisk 10 сам да се стартира? Искам програмата да си я стартирам аз, а не да се включва сама, когато тя си пожелае.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Здравейте.Ще се опитам да си опиша проблема (относно програмата) ако въобще има такъв.Значи...

Първо ще започна от там,че досега работех с една друга програма-дефрагментатор наречена Vopt 9.Последно я ползвах днес преди да попадна на темата.След работа с въпросната програма Vopt 9 реших да направя сравнение и включих windows-кият дефрагментатор да анализира(само да го анализира) дяла,който дефрагменирах след което установих че всичко е наред.Нямаше нито една линийка оцветена в червено,която да показва фрагментирани дялове.После обаче попаднах на тази тема и реших да инсталирам и пробвам PerfectDisk 8 .Тоест отначало сканирах.След анализа програмата ми "предложи" дефрагментация на въпросният дял в режим off line.Последва рестарт на компютъра,след което програма си завърши работата.При което аз отново реших да видя какъв ще е резултата след анализ с windows-кият дефрагментатор и се получи това : http://prikachi.com/files/1483573e.jpg

Тоест преди програмата оцветеното в червено го нямаше,след програмата има.Това нормално ли е да е така и изобщо как да си обясня всичко това.Според PerfectDisk 8 този дял няма фрагментирани файлове а според windows-кият дефрагментатор има.

И още един въпрос.Какво ви е мнението за Vopt 9.

Link to comment
Сподели другаде

Искам да попитам, защо след като съм дефрагментирала съответния дял с Use SMARTPlacement - RECOMMENDED, след приключване, ми препоръчва отново да дефрагментирам и то със същия метод. Вече 2 пъти ми го показва.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте.Ще се опитам да си опиша проблема (относно програмата) ако въобще има такъв.Значи...

Първо ще започна от там,че досега работех с една друга програма-дефрагментатор наречена Vopt 9.Последно я ползвах днес преди да попадна на темата.След работа с въпросната програма Vopt 9 реших да направя сравнение и включих windows-кият дефрагментатор да анализира(само да го анализира) дяла,който дефрагменирах след което установих че всичко е наред.Нямаше нито една линийка оцветена в червено,която да показва фрагментирани дялове.После обаче попаднах на тази тема и реших да инсталирам и пробвам PerfectDisk 8 .Тоест отначало сканирах.След анализа програмата ми "предложи" дефрагментация на въпросният дял в режим off line.Последва рестарт на компютъра,след което програма си завърши работата.При което аз отново реших да видя какъв ще е резултата след анализ с windows-кият дефрагментатор и се получи това.

 

...

 

Тоест преди програмата оцветеното в червено го нямаше,след програмата има.Това нормално ли е да е така и изобщо как да си обясня всичко това.Според PerfectDisk 8 този дял няма фрагментирани файлове а според windows-кият дефрагментатор има.

И още един въпрос.Какво ви е мнението за Vopt 9.

Възможно е да е заради различните алгоритми и за това кое дадена програма счита за редно и нередно. Като цяло PerfectDisk е доста добра програма. Не е ненадмината, но е достатъчно добра, за да й се довериш.

Vopt я намирам за прилична програма, но за платена такава не ме впечатлава особено. Има също толкова добри дефрагментатори и за без пари: MyDefrag, Puran Defrag Free Edition, Auslogics Disk Defrag.

 

Искам да попитам, защо след като съм дефрагментирала съответния дял с Use SMARTPlacement - RECOMMENDED, след приключване, ми препоръчва отново да дефрагментирам и то със същия метод. Вече 2 пъти ми го показва.

Може да е бъг на програмата нещо. С последната версия ли си?

Link to comment
Сподели другаде

Към Night_Raven .Благодаря за отговора на въпроса ми.И да.Смятам да се доверя на програмата.Поздравления за отличното ръководство към нея. :thumbsup: Лека вечер.
Link to comment
Сподели другаде

След всяка дефрагментация ли ти се предлага отново същата такава? Еднакво време ли отнема всеки следващ път?

 

 

Това е при Use SMARTPlacement - RECOMMENDED. Днес като направих Use the Defragment Only strategy, нямаше проблем, излезна ми точно както е описано в ръководството. А пък офлайн дефрагментация въобще не мога да направя. При рестарт ми показва това: Цък

 

Иначе да, приблизително еднакво време отнема.

Link to comment
Сподели другаде

Офлайн дефрагментацията не можеш да я направиш, защото имаш някаква програма, която пречи на директния достъп на PerfectDisk до твърдия диск. Коя е точно не знам, защото не знам какви програми имаш инсталирани. Обикновено най-честите причинители за това бяха Alcohol и DAEMON Tools, защото те съдържат SPTD драйвера, който забърква кашата. Казвам "бяха", защото по едно време проблемът беше решен. Или имаш някоя по-стара версия на една от тези две програми, или проблемът се е появил отново, или има друга програма, която бърка работата на PerfectDisk.

Възможно е това е причината и за проблема със SMARTPlacement метода.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...