Jump to content

Антивирусните програми - дискусии, мнения и съвети


Препоръчан пост

Нямаше смисъл да се хабиш да правиш тези снимки,за да ме убеждаваш в неща които не са така...

Явно не ти се иска да видиш каква е точно истината,или така ти е по удобно :D

АCDSEE при старт не се свързва директно с нета така че,тоя дето е много зле май си ти.:)

Програмата която беше поставена в групата (слаби ограничения) при старт отчита трафик и на 2та изхода (входящ) и (изходящ) навъртя байтове и резултат ми баннаха ключа.

Трябваше да правя формат и наново да си я регистрирам и блокирам в стената не Нортън за да нямам проблеми.

Каспърски е пълен шит.

П.П. Дори посредствена програмка като есет смарт секюрити пита в интерактивен режим дали да дам достъп до нета.

Слагай памперса и не се прави на многознайко. :D

 

Памперса е за такива като тебе.

Интересно защо и Comodo определи,че ACDSee прави опит за връзка с интернет? А,това че не си успял да се справиш със задачата - блокиране на мрежовата активнот на твоята програма както пишеш...си е по вина на потребителя - сиреч ТИ.Типично,когато не се справяме с нещо да обвиняваме друг или пък да псуваме например компютъра :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Памперса е за такива като тебе.

Интересно защо и Comodo определи,че ACDSee прави опит за връзка с интернет? А,това че не си успял да се справиш със задачата - блокиране на мрежовата активнот на твоята програма както пишеш...си е по вина на потребителя - сиреч ТИ.Типично,когато не се справяме с нещо да обвиняваме друг или пък да псуваме например компютъра :giggle:

Абе човек ти правиш ли разлика от филтриране и блокиране на нетуорк трафика?само това ми кажи моля те.

Аз ще ти кажа какво е блокиране сега.Десен бутон на иконата на каспърски и блок алл нетуорк трафик.

acdsee може да прави опит за проверка за ъпдейт,просто махаш човката на автоматично обновяване и натискаш ок.

Ти за мезе ли ни вземаш или за глупаци?

Link to comment
Сподели другаде

Абе човек ти правиш ли разлика от филтриране и блокиране на нетуорк трафика?само това ми кажи моля те.

Той човека прави разлика,но ти май не вдяваш.Ти погледна ли изобщо,прочете ли коментарите по-горе?

 

 

Аз ще ти кажа какво е блокиране сега.Десен бутон на иконата на каспърски и блок алл нетуорк трафик.

acdsee може да прави опит за проверка за ъпдейт,просто махаш човката на автоматично обновяване и натискаш ок.

Би ли го превел това на българки,че не разбирам на какъв език си го написал!

 

Edit: Какво е "филтриране",би ли го обяснил с твои думи,без да ми изнасяш мнения с copy/paste от Google ,както правиш обикновено?

Link to comment
Сподели другаде

Той човека прави разлика,но ти май не вдяваш.Ти погледна ли изобщо,прочете ли коментарите по-горе?

 

 

 

Би ли го превел това на българки,че не разбирам на какъв език си го написал!

 

Edit: Какво е "филтриране",би ли го обяснил с твои думи,без да ми изнасяш мнения с copy/paste от Google ,както правиш обикновено?

Тези простотии с copy/paste от Google можеш да ги пишеш на някой друг,не и на мен.

На аматьори като теб,няма да се хабя да отговарям.

Link to comment
Сподели другаде

Avira Premium Security Suite 9 + Mamutu 2.0 с реалновремева охрана плюс A-squared 4.5 Free /заради дефинициите на Ikarus/ ми се струва възможно най-ловящата комбинация с класифициране на вредоносен код. Сигурно е и най-параноичната - но какво от това. Дали съществува още по-удачна комбинация с подобна насоченост? Мамутът създава интересен лог за поведениет на всеки файл и осигурява условия за противодействие спрямо вредоносния код- едновременно с творческото му поведение. След като имам едногодишен ключ за мамута от промоцията им е грехота да не го ползвам - а той е в най-добър синхрон точно с пакета на Авира. ZoneAlarm Internet Security Suite 8 е на другия компютър. SEP 11 си е постоянно на служебния. По-интересно е с различни и разнообразни програми. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Инсталирах nod32. Да пробвам и нея. Интересното е , че сега компа зарежда 2 пъти по-бързо. Не мога да си го обясня. До сега бях с аваст , а по рано с авира, които също са леки, но nod буквално ме ''заби'' с лекотата си. Малко заемани ресурси, добре се съвмести с outpost free. Ако е и толкова добра от към ''ловене'' цена няма да има.

Ако някой е по-запознат, нека сподели оптималните настройки на програмата. При мен всички са на default, с изключение на options, където съм сложил oтметка на ''potentially unwanted applications''.

Link to comment
Сподели другаде

За мен ESET NOD32 е достатъчно добра и надеждна и на стандартните си настройки. По мое мнение няма нужда от конкретни настройки за защита. По-скоро за настройка на удобства.
Link to comment
Сподели другаде

Инсталирах nod32. Да пробвам и нея. Интересното е , че сега компа зарежда 2 пъти по-бързо. Не мога да си го обясня. До сега бях с аваст , а по рано с авира, които също са леки, но nod буквално ме ''заби'' с лекотата си. Малко заемани ресурси, добре се съвмести с outpost free. Ако е и толкова добра от към ''ловене'' цена няма да има.

Ако някой е по-запознат, нека сподели оптималните настройки на програмата. При мен всички са на default, с изключение на options, където съм сложил oтметка на ''potentially unwanted applications''.

Аз и моите познати наоколо отдавна сме изоставили NOD32. Както е лека и "бързозареждаща" така и не върши работа. На много хора пострадаха системите им от създалото й се реноме преди години. Беше се превърнала в стандарт, имаше я навсякъде... докато не започна да бъде изоставяна заради "способностите" й.

Link to comment
Сподели другаде

Хора, мразещи NOD32, има колкото искаш. Повечето дори не знаят защо я мразят, но го правят, за да подражават на други "специалисти". NOD32 е достатъчно надеждна и добра антивирусна програма. Тя е една от четирите антивирусни програми, които са добри като цяло и си струва човек да им обърне внимание - Kaspersky AntiVirus, ESET NOD32 AntiVirus, Avira AntiVir и avast!.
Link to comment
Сподели другаде

...Kaspersky AntiVirus, ESET NOD32 AntiVirus, Avira AntiVir и avast!.

 

А как седи положението с AVG, която е също доста популярна? Тя извън класацията ли е и защо, според теб?

 

Edit:A F-secure, G-DATA, Nothon, Symantec, BitDefender?

Link to comment
Сподели другаде

AVG AntiVirus не е лоша и определено е по-добра от някои други, но не може да се похвали с надеждността на изброените 4. AVG AntiVirus просто не се справя толкова добре с новите заплахи както другите програми.

 

F-Secure бяха солидни на времето. Сега имат една тежка и неефктивна програма. Norton също е тежка и не особено ефективна. Всъщност и за G-DATA бих казал същото. За BitDefender нямам мнение към момента.

Link to comment
Сподели другаде

След като не водя регистър по колко пъти съм ги пробвал през годините, бих споделил, че ESET NOD32 заради недопускане на FP на всяка цена, сега не е на нивото си до 2005-та година.Kaspersky , ESET, Avira и avast дори в Европа не могат да затвърдят лидерство. Защото са налице достатъчно други евроконкуренти плюс останалите от Америка и Азия. Иначе всичките пропускат и няма идеална. Няма лошо и е интересно човек да ги пробва- за да подбере коя най му допада. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

След като не водя регистър по колко пъти съм ги пробвал през годините, бих споделил, че ESET NOD32 заради недопускане на FP на всяка цена, сега не е на нивото си до 2005-та година.

Т.е. понеже няма фалшиви тревоги, програмата е по-слаба от преди? Така ли да го разбирам?

Link to comment
Сподели другаде

Т.е. понеже няма фалшиви тревоги, програмата е по-слаба от преди? Така ли да го разбирам?

Сега пропуска необичайно много спрямо преди 4 години - а аз съм пропуснал конкуренти на ниво и от Австралия...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...