Jump to content

Ръководство: Virtual PC срещу VirtualBox


Препоръчан пост

  • Отговори 518
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Искам да питам дали е възможно шерване на папки от реалният комп с windowsXP.към VirtualPC по такъв начин,че все едно са 2 рални комп.по традиционният начин чрез една и съща работна група,защото пробвах всичките начини и в Local Security Policy добавях юзери,но само се вижда в хоста името на вуртуалният,но нямам права да влизам,а на VirtualPC изобщо не се виждат ПЦ-та на реалният компютър.
Link to comment
Сподели другаде

здравейте,

понеже никога не съм ползвал виртуална машина и искам да попитам (в момента съм с ХР ) мога ли чрез в.машина да проверя как ще се представи компа ми под виста или 7? защото не ми се преинсталира ОС и като не ми хареса как се държи под друг уиндоус ,съответно пак да връщам ХР-то...сещате се де.

Link to comment
Сподели другаде

Искам да питам дали е възможно шерване на папки от реалният комп с windowsXP.към VirtualPC по такъв начин,че все едно са 2 рални комп.по традиционният начин чрез една и съща работна група,защото пробвах всичките начини и в Local Security Policy добавях юзери,но само се вижда в хоста името на вуртуалният,но нямам права да влизам,а на VirtualPC изобщо не се виждат ПЦ-та на реалният компютър.

Може, да, но трябва да инсталираш Microsoft Loopback Adapter на реалния компютър. Това е на практика виртуална мрежова карта, която да настроиш за мрежова връзка и да я укажеш да се ползва от виртуалната машина, след което и нея да настроиш за локална мрежа.

 

здравейте,

понеже никога не съм ползвал виртуална машина и искам да попитам (в момента съм с ХР ) мога ли чрез в.машина да проверя как ще се представи компа ми под виста или 7? защото не ми се преинсталира ОС и като не ми хареса как се държи под друг уиндоус ,съответно пак да връщам ХР-то...сещате се де.

Можеш да го направиш, но имай предвид, че това няма да ти даде реална представа как би се държала операционната система, защото виртуалната машина използва част от ресурсите на реалната и всичко ще е по-бавно от на реалната.

Link to comment
Сподели другаде

В виртуалната машина при networking за adapter 2 сложих Microsoft Loopback Adapter,но на реалната машина не знам кое точно трябва да се настрой?

"Това е на практика виртуална мрежова карта, която да настроиш за мрежова връзка и да я укажеш да се ползва от виртуалната машина, след което и нея да настроиш за локална мрежа". :crosseyes1:

Като споделих интернета на мрежовата карта на Microsoft Loopback Adapter както е описано ТУКАна реалният комп. интернета му изчезна!

Link to comment
Сподели другаде

На реалната машина IP адресът на Microsoft Loopback Adapter уж трябва да е 192.168.0.1, но тогава не иска да ми активира Internet Connection Sharing.

Защо искаш да изградиш LAN между реалния и виртуалния?

Link to comment
Сподели другаде

На реалната машина IP адресът на Microsoft Loopback Adapter уж трябва да е 192.168.0.1, но тогава не иска да ми активира Internet Connection Sharing.

Защо искаш да изградиш LAN между реалния и виртуалния?

При мен тръгна с това IP,на реалният 192.168.1.1от ТУК се опитах,но не го разбрах много и не се виждаха компютрите в работната група и след това като сложих IP-автоматично и се появиха комп.в мрежата само не можах да се оправя с разрешаване на достъп на папките с парола всъщност за това искам да изградя LAN между 2-те,защото винаги съм имал проблем с шеринга с парола в XP изчел съм всички възможни статии за това,но не можах да разбера как да ми иска парола за достъп до папките.Създадох еднакви акаунди с пароли и какво и дадох права на акаундите,но не се получи.

Link to comment
Сподели другаде

Някой подкарвал ли е remote desktop на VirtualBox и хост машината,защото включих функцията в виртуалната машина с XP,но при опит за свързване от хоста към VBox при включени remote и на 2-те няма достъп и на хоста в device manager има нераспознато устроиство?
Link to comment
Сподели другаде

Някой подкарвал ли е remote desktop на VirtualBox и хост машината,защото включих функцията в виртуалната машина с XP,но при опит за свързване от хоста към VBox при включени remote и на 2-те няма достъп и на хоста в device manager има нераспознато устроиство?

 

Никои ли не знае как да подкарам remote desktop на VirtualBox?

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Такова... Night_Raven, прави ми впечатление, че в последната част на разкошното ти ръководство, нещо стила на текста се е променил... Където трябва да е bold, го има само кода, но не и приложението/ефекта му... Където е италик, пак същото... Пробвах с IE8, FF и Flock. Извимявам се за offtopic-а :blush:
Link to comment
Сподели другаде

Уф, това най-вероятно е от самия форум. Имам чувството, че ползвам beta версия на форум, а не финална. Струва ми се недовършен. Не съм доволен от работата на Invision Power Services.
Link to comment
Сподели другаде

:offtopic: Някъде в настройките на форума трябва да има указано колко , и т.н. кодове може да се ползват. :offtopic:

Няма подобна настройка ;)

 

Иначе проблемът беше решен - http://forums.softvisia.com/index.php?showtopic=9875&view=findpost&p=83581

 

За вбъдеще моля ползвайте тази тема за споделяне на проблеми с форума.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...