Jump to content

Ръководство: Virtual PC срещу VirtualBox


Препоръчан пост

Допълненията (Guest Additions) се инсталират само на виртуалната машина. Поне аз не видях инструкции да се инсталират и на реалната. Оттам насетне трябва да можеш да ползваш меню Devices -> Shared folders според ръководството.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 518
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ясно, ето и аз какво открих междувременно:

Инсталирах Sun VirtualBox Guest Additions и на двете машини, ако съдим по името, трябваше само на виртуалната/по-късно ще го махна от реалната/. :booo:

От реалната машина, шернах цял дял, примерно D:. След това във виртуалната в менюто "устройства"-"споделени папки", добавих пътя към D:. Отидох в "My Network Places" и кликнах на "добави място в мрежата". Във визарда, който се стартира, вече има и място, наречено-"VirtualBox Shared Folders" и в него се намират папките или дяловете, които сме шернали на реалната машина. Избираме накрая име за папката или дяла и имаме получаваме достъп. След като, веднъж вече сме аднали успешно папка или дял, спокойно можем да премахнем шеринга в реалната машина, виртуалната ги вижда нормално. Ако само това е начина за достъп на VirtualBox, до папки или дялове на реалната машина, то за мен е най-големият минус на програмата?! При Virtual PC, след инсталиране на добавките му, споделянето на файлове, е къде-къде по-лесно, а и достъпа до тях е по-бърз.

Link to comment
Сподели другаде

При Virtual PC, след инсталиране на добавките му, споделянето на файлове, е къде-къде по-лесно, а и достъпа до тях е по-бърз.

Да не говорим, че Virtual PC поддържа влачене и можеш да си "вкараш" файлове във виртуалната машина като просто ги завлачиш в нея, без да споделяш нищо. Това е основната причина още да ползвам Virtual PC. Все още не разбирам защо от Sun се държат като магаре на мост и не внедрят подобна опция във VirtualBox.

Link to comment
Сподели другаде

Някой подкарвал ли е window 7 ultimate на VirtualPC.Инсталирах и добавките зададох и 1гб рам даже и дадох привилегия пред хост машината да не би да трябва да инсталирам,някоя олекотена версия,като влезна в task manager CPU е на 100% RAM-300mb,но всичко се отваря много бавно и почти не може да се използва исках да видя как върви на виртуалният и после да го сложа на хост машината.Данните на компютъра са 2гб.рам DualCore Intel Pentium E2160, 1800 MHz (9 x 200) nvidiq 8600gt. :crosseyes1:
Link to comment
Сподели другаде

Някой подкарвал ли е window 7 ultimate на VirtualPC.Инсталирах и добавките зададох и 1гб рам даже и дадох привилегия пред хост машината да не би да трябва да инсталирам,някоя олекотена версия,като влезна в task manager CPU е на 100% RAM-300mb,но всичко се отваря много бавно и почти не може да се използва исках да видя как върви на виртуалният и после да го сложа на хост машината.Данните на компютъра са 2гб.рам DualCore Intel Pentium E2160, 1800 MHz (9 x 200) nvidiq 8600gt. :crosseyes1:

Разбрах къде е проблема,като инсталирах windows7 на VirtualBox.Там си върви много добре дори с по малко рам само дето няма звук и на 2-те машини и не мога да разбера,защо не тръгва?Иначе за VirtualPC не знам по каква причина всичко е толкова тромаво след като те са създали и самият уиндоус.Мисля,че заради едно по лесно шерване с VPS2007 не си заслужава ползването и.

Link to comment
Сподели другаде

Курсорът прихваща ли се от прозореца на виртуалната машина и да трябва да го освобождаваш ръчно или преходът е автоматичен?

Питам, защото при мен всичко е както трябва. Инсталирах Windows 7, работеше по-бавно и нямаше звук. Инсталирах допълненията, системата се ускори и звукът си се появи. Никакви проблеми не съм имал.

Link to comment
Сподели другаде

Курсорът прихваща ли се от прозореца на виртуалната машина и да трябва да го освобождаваш ръчно или преходът е автоматичен?

Питам, защото при мен всичко е както трябва. Инсталирах Windows 7, работеше по-бавно и нямаше звук. Инсталирах допълненията, системата се ускори и звукът си се появи. Никакви проблеми не съм имал.

Курсорът се прихваща автоматични добавките са се инсталирани успешно и звук се появи Шерването се получава,но една папка се отваря по 1-2 мин.и е невъзможно да се работи пробвах 2-3 версии,но все същото.

Link to comment
Сподели другаде

Иначе за VirtualPC не знам по каква причина всичко е толкова тромаво след като те са създали и самият уиндоус.Мисля,че заради едно по лесно шерване с VPS2007 не си заслужава ползването и.
Зависи.

 

Най-добра преценка можеш да направиш, като видиш колко рам и количество ядра ти докладва във виртуалната машина. Скоро пуснаха мулти-коре във VirtualBox, предполагам VirtualPC няма. От там може да идва едната разлика. Другата може да идва от количеството заделена RAM памет. Поиграй си и ще видиш как е най-добре. Скоростта може да се увеличи, както ако я намалиш, така и ако я увеличиш. Освен очевидното суапване, подозирам че твърде многото заделена памет може да не се сработва добре с мениджъра на паметта на 7. Добавките още не са на ниво за този Windows. Скоро пробвах VMWare Fusion и не останах никак доволен. От това може да се заключи, че засега виртуализиращите среди не са готови за 7.

Link to comment
Сподели другаде

Зависи.

 

Най-добра преценка можеш да направиш, като видиш колко рам и количество ядра ти докладва във виртуалната машина. Скоро пуснаха мулти-коре във VirtualBox, предполагам VirtualPC няма. От там може да идва едната разлика. Другата може да идва от количеството заделена RAM памет. Поиграй си и ще видиш как е най-добре. Скоростта може да се увеличи, както ако я намалиш, така и ако я увеличиш. Освен очевидното суапване, подозирам че твърде многото заделена памет може да не се сработва добре с мениджъра на паметта на 7. Добавките още не са на ниво за този Windows. Скоро пробвах VMWare Fusion и не останах никак доволен. От това може да се заключи, че засега виртуализиращите среди не са готови за 7.

мулти-коре във VirtualBox къде е това?Пробвах всякакви варианти да подкарам win7 в VirtualPC с различно зададена рам и още какво ли не,но продължава да се влачи всичко,което се отваря и не знам къде е причината.Искам само да подкарам звука на win 7 в VirtualBox и,някои ако може да ми обясни точно как да шервам папка от хост към него,защото по начина,които е обяснил Night_Raven в темата не можах да се справя? :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

Както вече споменах по-нагоре, споделянето трябва да може да става от меню Devices -> Shared folders, според официалното ръководство на програмата.

Текущата тема е старичка и не е обновявана.

Link to comment
Сподели другаде

Както вече споменах по-нагоре, споделянето трябва да може да става от меню Devices -> Shared folders, според официалното ръководство на програмата.

Текущата тема е старичка и не е обновявана.

Подкарах звука на WIN7 в VirtualBox като инсталирах Realtek AC'97 Audio само със шерването ме можах да се оправя по горе описаният на BatMiro не стана най вероятно става само между 2 XP системи.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...