Jump to content

Oт FAT32 към NTFS


Препоръчан пост

Ако форматираш дяла през Disk Managment ще изгубиш информацията, която имаш на този дял; затова се използва командата convert - тя конвертира файловата система без загуба на данни. В твоя случай точната последователност е:

Start -> Run... cmd , Enter

convert D: /FS:NTFS

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
Здравейте на всички! От изписаното до тук става ясно, че ако имам два или повече дяла на един тв диск, мога да конвертирам дела различен от използвания в момента, значи аз имам следния въпрос: моя тв диск има два дяла и на С ми е инсталирана оп с/ма във фат 32, аз искам да конвертирам към ентиефес, но се оказва невъзможно щото дяла който искам да конвертирам се използвал в момента, тъй като на Д нямам оп система, за да конвертирам С, как мога да го направя? - като инсталирам оп система на д, конвертирам по описания начин и изтрия след това, ако използвам партишън межик ще стане ли имайки предвид в С за С или какво можете да ми предложите като вариант? Благодаря предварително!
Link to comment
Сподели другаде

Здравей, пробва ли с командата convert C: /FS:NTFS. Ако при тази проба ти дава грешка, моля те напиши какво точно ти дава или направи един скрийншот. Също така можеш да пробваш с програмата Partition Magic (потърси във форума, имаше подробно описание за работа с програмата) и при нея ще ти се поиска рестарт, за да се завърши процедурата.

 

Пиши какво е станало или ако имаш нужда от повече разяснения.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей, пробва ли с командата convert C: /FS:NTFS. Ако при тази проба ти дава грешка, моля те напиши какво точно ти дава или направи един скрийншот. Също така можеш да пробваш с програмата Partition Magic (потърси във форума, имаше подробно описание за работа с програмата) и при нея ще ти се поиска рестарт, за да се завърши процедурата.

 

Пиши какво е станало или ако имаш нужда от повече разяснения.

здравей! Значи няколко пъти опитах да направя това, което ми описваш, но ми дава The type of the file system is FAT и Enter the current volume label for drive, след което пиша С и ми дава пак съобщение за грешка, от което си вадя заключение, че не мога да конвертирам дяла в чиято среда се намирам понастоящем, т.е трябва да отида по някакъв начин в друг дял и да конвертирам С, с партишън меджик не съм пробвала, нямам я засега. До скоро и благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

Здравей, пробва ли с командата convert C: /FS:NTFS. Ако при тази проба ти дава грешка, моля те напиши какво точно ти дава или направи един скрийншот. Също така можеш да пробваш с програмата Partition Magic (потърси във форума, имаше подробно описание за работа с програмата) и при нея ще ти се поиска рестарт, за да се завърши процедурата.

 

Пиши какво е станало или ако имаш нужда от повече разяснения.

Здравей след като напиша С: ми дава an incorrect volume label was entered for this drive каква буква да сложа?

Link to comment
Сподели другаде

Partition Magic ще направи същото. За Volume Label трябва да напишеш името на дяла, а не буквата му. Името на дяла можеш да видиш в My Computer или като напишеш vol в командния ред - ще изпише Volume in drive X is ... (където на мястото на X е буквата на текущото устройство, а на мястото на многоточието ще е името.
Link to comment
Сподели другаде

Partition Magic ще направи същото. За Volume Label трябва да напишеш името на дяла, а не буквата му. Името на дяла можеш да видиш в My Computer или като напишеш vol в командния ред - ще изпише Volume in drive X is ... (където на мястото на X е буквата на текущото устройство, а на мястото на многоточието ще е името.

на мене ми пише че няма име /няма волуме/ и ми дава някакъв сериен номер на следващия ред, какво да правя? защо нямам волуме?

 

на мене ми пише че няма име /няма волуме/ и ми дава някакъв сериен номер на следващия ред, какво да правя? защо нямам волуме?

помолих един приятел да пробва на него му излезе име и след като го написал му излязло: aser is not recognized as an internal or external command operable program or batch file, явно не може да се конвертира, не знам вече как да пробваме

Link to comment
Сподели другаде

Не съм казал, но ще повторя :haha: : дай една снимка от Disk Management, за да видим какво е състоянието в момента. Disk Management можеш да отвориш като щракнеш с десен бутон на мишката върху My Computer и избереш командата Manage.
Link to comment
Сподели другаде

на мене ми пише че няма име /няма волуме/ и ми дава някакъв сериен номер на следващия ред, какво да правя? защо нямам волуме?

Не е че нямаш volume, а просто не си задал име на твърдия си диск и затова. В случая когато ти се изпише съобщението да въведеш volume, просто натисни Enter. Ако не стане, можеш лесно да зададеш име като чукнеш с десен бутон върху C:, избереш Properties и там в страницата General в полето срещу картинката на твърдия диск не напишеш някакво име, което да въведеш после, като те пита преди конвертирането. Иначе така можеш да видиш и съществуващото си име (в твоя случай полето ще е празно).

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте на всички! Написах си име както ме посъветва Tragedy и после го въведох в командния ред като ми го поиска и така рестартира, сканира всичко и ми го конвертира, сега съм с NTFS, благодаря на всички за помощта! До скоро!
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

И двата дяла на харда ми са на Fat32. Проблемът е, че дава някаква решка при опит да запиша файл с големина над 4 гб.

Така че реших да премина на ntfs. Aко е възможно искам това да стане без форматиране на дяловете, преинстал на ОС и т.н. Има ли вероятност да се изгуби някаква информация по време на конвертирането? С програма ли е по-удачно и безопасно? OC e XP home edition, двата дяла са по 40 гб.

Благодаря :)

Link to comment
Сподели другаде

Здрасти,

 

В тази тема на първата страница е описано подробно как можеш да конвертираш дисковете си без преинсталация и без загуба на данни. Нямаш нужда от програма, само трябва да въведеш необходимата команда.

Link to comment
Сподели другаде

Много елементарно ми се струваше. Както и очаквах по време на конверта се получи няква мизерия. Първо поради някаква необяснима причина файловата система се се конвертна от Fat32 Към NTFS два пъти, след което компа заби. След рестарт всичко си е на мястото, както и ф. с-ма е сменена успешно. Може да се каже, че свършихме работа :)
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...