Jump to content

Oт FAT32 към NTFS


Препоръчан пост

След като отварих командния промп RUN-> cmd и въведох: Convert C: /FS:NTFS. натиснах Enter , YES. отново yes и enter за незабавен растарт.След известно време на конвертиране имах вече NTFS базиран хард диск С.

Когато обаче опитах да направя същото и със дискD,компа ми отвърна,че няма такъв диск??!! Защо и на какво се дължи това! Моля за отговор,колкото и да е банална темата.Благодаря ВИ предварително за отделеното внимание!!! :peace:

Редактиран от boxsi11
Link to comment
Сподели другаде

В общи линий положението е следното.Описвам какво правя:Convert D:/FS:NTFS

. При което получавам отговор от компа така:Conversion from FAT 32 volume to NTFS.volume is not available. Когато си отварям компа на My Computer ясно се вижда че компа разпознава и двата диска.Когато правя записи,които ги адресирам до диск D,те си отиват точно там без никакви проблеми Какво да правя от тук нататък,като имате в предвид ,че мойте познания на средно ниво!!Оше един път благодаря!!! :peace:

Link to comment
Сподели другаде

Друго предположение:

Пусни една проверка за грешки на този дял, възможно е да имаш проблеми във ФАТ таблицата.

 

(Може и да не е там проблема, но все пак да сме сигурни!)

Link to comment
Сподели другаде

Volume Layout Type Fille system Status Capacity Free space % Free Faul Tolerance

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(C:) Partition Basic NTFS Healthy (System) 21.37GB 8.42GB 39% NO 0%

(D:) Partition Basic FAT 32 Healthy 93.10GB 84.99GB 91% NO 0%

 

Disk 0 (C:) (D:)

Basic 21,37 GB NTFS 93.13GB FAT 32

114.49GB Healthy(System) Healithy

Online

Link to comment
Сподели другаде

И няма от никъде ни взор ни помощ.Цял ден викам неволята, ама и тя не може да ми помогне!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Добре де ... в кайна сметка не виждам шотче от Disk Management.

Поне опита ли да отидеш там и с десен бутон на "D" да дадеш формат в NTFS?

Link to comment
Сподели другаде

И няма от никъде ни взор ни помощ.Цял ден викам неволята, ама и тя не може да ми помогне!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Slammer добре те посъветва да пуснеш една програма за грешки. Orion също е прав, така че чакаме шотчето. Аз исках да попитам дали смяташ да изтриваш всичко от D дела или просто искаш да конвертираш? Също така да не би на него да има операционна система, която е активна или някакви системни файлове?

Link to comment
Сподели другаде

На диск Д имам само ехзетата на програмите на инстала съм го извършил в Програмните файлове на диск С.Вярно е че на този диск има пакети на програми които действат в момента,но не мисля ,че това е важното.Щом при действащи и инсталирани програми конвертирах диск С,какво остава за Д??Искам да ви изпратя снимки на всичко това,но понастоящем инсталирах програмата FastStone Capture, и я изучавам.Имам проблем,че като направя снимката която искам да Ви я изпратя не знам как да стане това??Просто не знам как готовата снимка да я пратя до форума за отговор.Ако реша този проблем ще Ви изпратя детайлни снимки на всичко,което Ви интересува.Извинявайте още един път но нивото ми е под средното?!! Колкото до диск Д видно е от по- горе,че същият няма грешки, и че е направен опит да бъде конвертиран!!
Link to comment
Сподели другаде

По мое скромно мнение ... премести си всичко от D на C (после ще си го върнеш), колкото до конвертирането ... аз просто ти предлагам да опиташ с форматиране, затова попитах.
Link to comment
Сподели другаде

Преместих всичко на диск С,така че на диск Д няма абсолютно нищо и опитах да форматирав диск Д под Уиндоус,но ето какво ми отговори : Превода е направен грубо - Обемът D : логическото желание в момента е в употреба. Да принуждавам форматът на този том" щракване""да".

 

Насилване на формат може да причини неочаквани грешки в приложението, което използува този том. Искате ли да продължавате

 

Искането не може да бъде завършено защото томът е отворен или в употребаС други думи казано Уиндоуса не ми разрешава да направя формат на дискД.Мога ли да го форматирам под ДОС, и как да стане така че да не засегна някой програми.Моля да ми подскажете!!

Link to comment
Сподели другаде

Виж тази тема (ръководство за "заснемане" на екрана и публикуване на "снимката") и покажи една снимка от Disk Management. Предполагам, че имаш системни файлове на дялът, който искаш да форматираш, затова Windows не позволява форматирането.
Link to comment
Сподели другаде

Въпросът приключи добре.Чрез Windows Explorer превключих така че да виждам скритите папки в дял Д,след което ги преместих.Преместих и всички файлове в диск С.След което направих формат в NTFS на дял Д и въпросът се реши!!ВИЕ ми помогнахте страшно много, и най-вече да не търся неволята, а да се опитам сам да разбера някои неща. БЛАГОДАРЯ!!.Темата може да бъде закрита.

 

http://img339.imageshack.us/img339/8591/20070219135523ma4.th.png

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

От всичко това не ми стана много ясно дали ако реша да направя това през диск менажера след това няма да има загуба на файлове.

Говоря за втория си диск(D), на който ми е цялата информация. Също там съм инсталирал и някои игри и програми.

Моля за компетентно обяснение как точно да го направя. Благодаря ви предварително.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...