Jump to content

Кацали ли са според вас американците на Луната?


Nicky

Препоръчан пост

Всъщност ако прочетеш дадените от eldred теми,ще видиш,че аргументите на едната страна са в пъти по-силни и по-сериозни от тези на другата страна. Ако е въпрос на аргументация,обективно погледнато би трябвало да се прииеме,че сме стъпвали на Луната.

Дадените теми всъщност са доста по-изчерпателни от каквото и да е друго,което ще намериш в българското интернет пространство.

Лошото е ,че са доста дълги.

Може да ти отнеме около час да ги прочетеш,но ти гарантирам,че след това няма да имаш никакви съмнения.

 

Прегледах тези теми. Прочел съм значително повече от т.н. "аргументи" от "едната" и "другата" страни на "българското интернет пространство". В нищо не ме убеждават, за съжаление. Хвалете си ги колкото искате.

 

Нямам намерение да пиша за трети път това, което мисля за технологичната несъвместимост във времето.:)

Link to comment
Сподели другаде

Жалко,че никой от неверниците не се наема да обясни мълчанието на руснаците.

За другите неща може някой да се направи на недоразбрал и да спори,защото са от материята на физиката,астрономията и дори фотографията.

Но руският аргумент опира до чиста логика и тук не се искат специални познания.

Link to comment
Сподели другаде

Прегледах тези теми. Прочел съм значително повече от т.н. "аргументи" от "едната" и "другата" страни на "българското интернет пространство". В нищо не ме убеждават, за съжаление. Хвалете си ги колкото искате.

 

Нямам намерение да пиша за трети път това, което мисля за технологичната несъвместимост във времето.:)

Само искам да попитам, кое точно в технологията е несъвместимо във времето. Ракетата носител, бордовите компютри, лунния модул, скафандрите, за кое точно мислиш, че е несъвместимо във времето?

Link to comment
Сподели другаде

Само искам да попитам, кое точно в технологията е несъвместимо във времето. Ракетата носител, бордовите компютри, лунния модул, скафандрите, за кое точно мислиш, че е несъвместимо във времето?

 

Мисля, че написах по-горе и за четвърти или пети път ще повторя, че този проект е според мен е технологично неосъществим за времето си като цяло. Същото твърдят доста хора като мен, които се занимават изработване на софтуер за аеро-, астро-, космо- и други подобни цели. Подобно на моето мнение имат доста колеги даже от САЩ. Но това е просто една хипотеза, която не доказва дали е имало "лунни мисии" с хора или е нямало такива. Аз нямам никакво намерение да споделям пълни детайли за тази хипотеза тук.

 

Смятам да приключа участието си в тази тема, защото:

1. В началото на темата имаше пост, който обясняваше несъответствията за големината на Земята на от снимките на "астронавтите" на Луната.

 

2. По-нататък започна задълбочаване на темата, като вече започнаха да се дават разни препратки към сайтове, които изискват регистрация или има проблем с регистрацията. Визирам форума на Арена.

 

3. Има цял океан от информация по въпроса. Задълбочаването и излагането на все повече "факти" по въпроса, пак според мен не водят до нищо ново и интересно по тази тема. Би могло да се изложат нови мнения и интересни детайли, а не да се дава мирър: прочети това, прочети онова.

 

Жалко,че никой от неверниците не се наема да обясни мълчанието на руснаците.

......................................

4. "Неверници" се употребява повече в религиозен смисъл. Аз не одобрявам такива квалификации, съжалявам. :)

 

Уважавам мнението ви, но нямам никакво намерение повече да споря с вас.

Поздрави!

 

Добавям: За мен е повече от достатъчно, че няма повторение на този "подвиг" до момента. :)

Редактиран от Sir William
Link to comment
Сподели другаде

...но нямам никакво намерение повече да споря с вас.

Поздрави!

 

Добавям: За мен е повече от достатъчно, че няма повторение на този "подвиг" до момента. :)

Отказвайки да "споделяш пълни детайли" около хипотезата си, ти се явяваш неспособен да спориш с нас. На мен лично тези детайли са ми много интересни. Жалко.

Аз също уважавам мнението ти ,но за протокола на топика е нужно да се отбележи,че именно ти си неспособен да излагаш повече аргументи.

Понятието "неверници" се е употребявало в религиозен смисъл по времето,в което вярата и религията са имали значение,каквото сега има науката. В случая с търсачите на сензации,които адмирират филми от сорта на "Дид уи ленд он дъ муун" терминът покрива изцяло значението.

Ползвайки го изобщо нямах предвид теб.

 

На въпроса "Защо не са отишли пак?" ще оставя колегата eldred да отговори.

Редактиран от trapped
Link to comment
Сподели другаде

Отказвайки да "споделяш пълни детайли" около хипотезата си, ти се явяваш неспособен да спориш с нас. На мен лично тези детайли са ми много интересни. Жалко.

......................................

 

Oставям на вас, "способните" да разсъждават и да спорят.

Не съм "разбивач на митове" и няма да стана. Далеч съм от мисълта да споделям с вас изключително противоречивата материя по въпроса с митологичната разработка например на "пълното програмното обезпечаване (софтуер&хардуер)" на "лунната мисия" отпреди около 40 години и повече.

 

Пак повтарям. Това, за което писах по-горе е само хипотеза. Който търси материали по въпроса, ще намери.

 

Приятни занимания. :)

Link to comment
Сподели другаде

....противоречивата материя по въпроса с митологичната разработка например на "пълното програмното обезпечаване (софтуер&хардуер)" на "лунната мисия" отпреди около 40 години и повече.

Който търси материали по въпроса, ще намери.

 

Приятни занимания. :)

Благодаря,разбира се.

Би ли ми казал как е термина на английски за да мога сам да потърся информацията,която не желаеш да споделиш? Така дадено ми вади 4-5 сайта,които нямат общо с темата (освен ако ти знаеш нещо,което Гугъл не знае). В комбинация със "software" също не излиза нищо по темата.

 

Наистина звучи невероятно,че американците са пратили човек на луната с устройства в пъти по-прости от телефоните в джобовете ни. Но явно е така. Но наистина,ако не ти се пише,поне дай сайт,където да са формулирани тези "хипотези" (защото така остава впечатление,че си говориш наизуст).

Link to comment
Сподели другаде

Аз написах, че спирам да пиша по темата. trapped, Не знам дали четеш правилно и разбираш това, което съм написал по-горе! Ако ще се ловим за думите, няма да стане. Безкрайно съжалявам, че се хванах на такива заяждания. По-добре е да свърша нещо по-полезно, отколкото да превъзнасям или да плюя янките. С нищо не съм ви задължен, за да отговарям на въпроси повече.

 

Ако сте искали да напишете нещо по въпроса - да сте го написали. Както виждам, само се заяждам(е). Наистина последен пост от мен по темата, защото въпросът беше отправен към лично към мен. Повече няма да отговарям въобще по темата, обещавам.

 

Написах, че не желая въобще да се аргументирам по въпроса с моята (и не само моя) хипотеза. Къде е в Интернет? Защо питате? Да съм казал, че е там? Грешно ли съм написал или грешно ме разбирате? Повече не желая да обяснявам на вас нищо по въпроса. Просто си мисля че US лунни "мисии" не е имало и толкова. Също така не желая да ме убеждават с разни снимчици, "аргументирани", "изпипани" и прочее перифразирани истории, митове и легенди от нета в противното. Затова няма да пиша и няма да участвам повече в такива теми.

 

Аз говоря наизуст? Ето това е добре наизустено, както виждам:

............................................

Наистина звучи невероятно,че американците са пратили човек на луната с устройства в пъти по-прости от телефоните в джобовете ни. Но явно е така.

............................................

Отдавна не бях чел такива смешки! :giggle:

 

Живи и здрави да са янките. И да са ви сладки пуканките им в Арената!

Приятна, ползотворна вечер и успехи!

Link to comment
Сподели другаде

Добрият тон и форумната култура изискват да се извиня.

Прощавай,просто от ТОЗИ ти пост останах с впечатление,че имаш желание да дискутираш темата и да аргументираш изказванията си.

Явно съм се объркал. Хипотезата,разбира се имаш право да запазиш лично за себе си.

A янките и аз не ги обичам. Но на черното бяло не мога да кажа.

 

Колкото до сравнението с телефона,да - глупаво беше. Това си го признавам. Беше просто опит да потърся смисъл в тезата за технологичния напредък.

Нашите телефони са достатъчно съвършени устройства,с които можем да проведем успешно телефонен разговор НЕОГРАНИЧЕН борой пъти.

Това не може да се каже за техниката,която американците са ползвали за да изпратят човек на Луната по онова време. В този смисъл беше сравнението,но хей! Нали нямаше да се ловим за думите? ;)

 

Ние тука ще продължаваме да лапаме пуканки,а вие - знающите там ни дръжте в неведение относно важните въпроси за човечеството и Вселената. :cooldude:

Редактиран от trapped
Link to comment
Сподели другаде

Offfff...

Добре.

Стигна се до една крива круша.

Moля тези, които се чувстват обидени да приемат извиненията ми.

Съжалявам за острите думи по-горе...

 

Добавям:

Даже в пълно противоречие със себе си ще пусна една HR ултравиолетова снимка от телескопа Хъбъл. Снимано е мястото (и други обекти), където би трябвало да е кацнал Apollo 17.

http://img19.imageshack.us/img19/3972/10721089iw6.jpg

Редактиран от Sir William
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...