Jump to content

Въпрос относно лаптоп.


Препоръчан пост

И как мога да разбера, дали имам PCMCI изход. Как изглежда. Tragedy ми писа да погледна, дали имам, обаче аз не знам как изглежда.

На първо време погледни в книжката на лаптопа (ако имаш такава). Ако нямаш книжка огледай самия лаптоп дали има една дупка, около 2 милиметра висока и около 50-60 милиметра - то е за този тип карти. Третия вариант е да отидеш с лаптопа до някоя компютърна фирма и да ги питаш дали могат и как да ти сложат мрежова карта.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 35
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

Не пишеш какво точно не е станало, затова пиша какво бих направил аз. Доколкото разбрах, работиш с Windows 98, не се знае дали е чист или SE. При това положение:

1. Премахвам досега инсталираните кодеци и плейъри;

2. Актуализирам Windows-а (в Start менюто не случайно има Windows Update) или поне инсталирам DirectX - от сайта на Microsoft;

3. Инсталирам DivX*, XviD, AC3 Filter и DivXG400 точно в посочената последователност. Последното ще трябва и да се настрои, за да се изписват коректно субтитрите с кирилица;

4. Инсталирам VLC и Media Player Classic*.

 

* DivX и Media Player Classic имат отделни версии за Windows 98, просто внимавай, когато (ако) решиш да ги сваляш.

Редактиран от panevdd
Link to comment
Сподели другаде

Здравей. Сега знаеш ли какво стана. Нямам никакъв звук :((, но филмите вървят:)). Какво мога да направя, това вече не ми се е случвало никога (нямам драйвери, но мисля, че не е от това. И така изписва се това, ако пусна някой фаил.

Unsupported PCM format (44100 hz, 16 bit per semple,2 chanels. Please change format settings in input configuration or change output device in waveout plug-in configuration. Error code 32. The specified format cannot be translated or supported. Use the Capabilities function to view supported formats.
Link to comment
Сподели другаде

Да, иначе може да има проблеми при съвместната работа на кодеците.

Наистина не разбирам логиката на това. Разясни ако обичаш.

 

Здравей. Сега знаеш ли какво стана. Нямам никакъв звук :((, но филмите вървят:)). Какво мога да направя, това вече не ми се е случвало никога (нямам драйвери, но мисля, че не е от това. И така изписва се това, ако пусна някой фаил.

Unsupported PCM format (44100 hz, 16 bit per semple,2 chanels. Please change format settings in input configuration or change output device in waveout plug-in configuration. Error code 32. The specified format cannot be translated or supported. Use the Capabilities function to view supported formats.

Без драйвери за звуковата карта няма как да имаш какъвто и да било звук.

Link to comment
Сподели другаде

При инсталацията си XviD търси инсталиран DivX и предлага при възможност да декодира файловете, кодирани с DivX. Като имам предвид, че XviD е по-нов (и според мен - по-добър) кодек, предпочитам да дам приоритет на него, вместо на DivX. Затова и го инсталирам втори - за да си "присвои" част от функциите на DivX. По принцип бих работил само с XviD, ако някои програми и филми не изискваха изрично DivX.

DivXG400 е добавка към кодека, затова го инсталирам след самия кодек. AC3 Filter си е самостоятелен кодек и може да се инсталира по всяко време... може и да не се инсталира.

Не съм търсил подробно зависимостите между кодеците; установил съм, че при така инсталирани кодеци проблемите с мултимедията са сведени до минимум* и затова препоръчвам този начин на инсталация.

 

*В интерес на истината, обикновено инсталирам още три неща: Quick Time Alternative, Real Alternative и Bink Video. За плейър използвам WMP или Media Player Classic.

Link to comment
Сподели другаде

Не съм напълно съгласен с теб. XviD не търси нищо, а просто предлага да се асоциира с файлове с DivX и DX50 FourCC код. Това може да се активира и деактивира по всяко време от настройките му. За DivX важи същото. Определено харесвам повече XviD, но предпочитам да оставя всеки кодек да си декодира собствения формат. За AC3Filter съм съгласен. DivXG400 не виждам смисъл да се инсталира. За субтитри предпочитам DirectVobSub.

Иначе точно това са кодеците, включени в моя пакет: DivX 5.2.1 (намирам го все още за по-добрия декодер и за по-стабилния енкодер от 6.x), XviD 1.1.2, AC3Filter 1.11 и DirectVobSub 2.23, че с VSFilter съм брал ядове. Различното е, че ползвам алтернативен MP3 декодер с mp3 parser филтър. С повече опции е от фраунхоферския и, според впечатленията на хора, ползвали го повече време, се справя по-добре с ниски битрейти и е и по лек от вградения на Fraunhofer.

Ползвам това, защото съм съгласен, че това е най-стабилната комбинация и честно казано проблеми не съм имал никакви.

За плеър използвам Crystal Player Professional.

Link to comment
Сподели другаде

Съгласен съм, че няма да имам никакъв звук без драйвери, но той, копма си свиреше, докато не махнах Winapm. И сега го сложих, но няма никакъв звук, и ми излиза съобщението по-горе. То без драйвери, и видеото не работи, но точно пък то работи. Този проблем според мен не е никак от драйверите на звуковата карта. И си мисля сега да сложа K-lite mega codec. Ще товари доста тази мащинка, но нямам май избор. Какво друго:((((
Link to comment
Сподели другаде

Съгласен съм, че няма да имам никакъв звук без драйвери, но той, копма си свиреше, докато не махнах Winapm. И сега го сложих, но няма никакъв звук, и ми излиза съобщението по-горе. То без драйвери, и видеото не работи, но точно пък то работи. Този проблем според мен не е никак от драйверите на звуковата карта. И си мисля сега да сложа K-lite mega codec. Ще товари доста тази мащинка, но нямам май избор. Какво друго:((((

Първо вземи си преинсталирай всички драйвери, пък после слагай тежки пакети. :)

 

То без драйвери, и видеото не работи, но точно пък то работи.

Това просто не знам как да го разбирам.

Link to comment
Сподели другаде

Oт драйверите е наистина. Мога ли да ги дръпна безплатно от някъде. ES 1879 Sound - е модела на звуковата карта.

Предполагам става въпрос за Windows 98, затова - ESS ES1879 4.17.09 (1.1MB).

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...