Jump to content

Въпрос относно лаптоп.


Препоръчан пост

Моля някой да ми каже тази конфигурация как е за лап топ:233 Mhz Pentium

32mb RAM

3.2gb HDD

2mb VGA Trident PCI

ES 1879 Sound

15` LCD display .Няма лан карта му бил недостатъка. С каква операц.ц-ма ще работи това нещо и за какво мога да го използвам.Fujitsu му е марката. Има CD-rom, адаптер за 220 V., батерията държи 30 40 минути. Моля пишете ми.

Редактиран от Sir William
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 35
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

Може да се инсталира Windows 98 и Microsoft Office 97 например. За музика няма да имаш проблеми, за филмите не съм сигурен. Ако се инсталира DirectX 8 или 9 и се ползва VLC може и да стане. Другия вариант е да избереш някоя Linux дистрибуция - опитай например MoviX, точно за това е правена и е LiveCD. В краен случай винаги можеш да си ползваш QuickView под DOS и да си гледаш филмите с него.
Link to comment
Сподели другаде

Кажете, филми не могат ли да се гледат, музика...

филми немогат да се гледат, музика може да се слуша, иначе предложенията от горното мнение за ОС са добри!

Link to comment
Сподели другаде

RAM паметта ти е малко, а и може процесора да не издържи на новите компресии. Лан карта можеш да сложиш единствено, ако имаш PCMCI изход на лаптопа, в който да сложиш специална карта, която можеш да закупиш от почти всеки един компютърен магазин.
Link to comment
Сподели другаде

На теория съвременната компресия има изисквания Pentium на 300MHz или по-мощен. В случая твоя се вмества в изискванията. Това обаче е на теория, практиката може да е различна. Изпитвам някакви съмнения, че картата ти не поддържа overlay, което ще значи повече работа за процесора, който и без това не е мощен. С правилните кодеци и лек плеър може да може да се гледат филми. За плеър може би някой от старите версии на WMP.

По принцип бих могъл да ти предложа моя пакет с кодеци, който е замислен да е максимално лек: NR-CE 1.0 (1.4MB). Пакетът е проектиран основно за WinXP, но би трябвало да работи и под Win98.

Link to comment
Сподели другаде

Навремето си правех експерименти да пускам филми на стария ми комп, който беше на 300 мегахерца и успях, ама вече не помня с кой плеър. Трябва да се поразровя из архивите си и да видя.
Link to comment
Сподели другаде

Навремето си правех експерименти да пускам филми на стария ми комп, който беше на 300 мегахерца и успях, ама вече не помня с кой плеър. Трябва да се поразровя из архивите си и да видя.

 

В интерес на истината и аз си гледах и то с Bsplayer.

Дори и видео с InterVideo WinDVD 4.

 

Едит:

С Nimo Codeck

Редактиран от orion
Link to comment
Сподели другаде

работата е там че видеокартата и оперативната памет са на ръба, на това да ли ще можеш да гледаш филми или не.

Новите филми по правило би трябвало да не можеш да ги гледаш, поради причина че искат по-мощен процесор!

Link to comment
Сподели другаде

Да не би, да трябват някакви ъпдейти. Аз търсех,но не можах да намеря. Нещо много се бави и при зареждане. А относно до филмите, ми е без значение, че няма да стават новите, просто да стават някой друг филм да върви. Ако някой ми каже някой преяр или кодек може би, благодаря. :peace:
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...