Jump to content

TP-LINK Може ли да бъдат настройките?


Препоръчан пост

Здравейте момчета! Ами...пак съм аз. :)

 

От доста години не бях ползвала програмата eMule. Наложи ми се отново да я инсталирам.Правя си аз настройките както си знам,всичко уж както трябва,свързва се със

някой сървар ама...това "ама" ! Показвам ми

 

eD2K Мрежа
Статус:    Свързан
IP:Порт:    Неизвестен
ID:    xxxxxxxxx
Low ID
А трябва да е Hight ID.Мулето седи с превръзка на очите в иконката...Теста на TCP фалира.Пробвам с всички бързи сървари...не,не става. Мулето дърпа,ама с някаква измислена скорост,при положение че имам сидване от 20-25 клиенти. Сещам се аз,че имам рутер и решавам да пробвам без рутера! Веднага Hight ID и почва да сваля нормално.Да ама рутера го ползва съседката (делиме си сметката) и аз за таблета и айфона.Абе изобщо без рутера не става

Та си мисля... Може ли да променя настройките някак на рутера...направиха ги от МТЕЛ, защото аз от това нищо не разбирам.Само знам как се влиза в менюто,как да сменя паролите за вход в менюто и в рутера и как се прави bаckup на настройките. Изобщо възможно ли е? В службата е същия номер,и там сме с рутер.

Благодаря! :)

 

п.п. А и кад мрежата ми седи на защитна стена

 

Kad Мрежа
Статус:    Зад защитна стена
UDP Статус:    Зад защитна стена
IP:Порт:    xxxxxxxxx

иначе е на

 

Kad Мрежа
Статус:    отвори
UDP Статус:    отворено
IP:Порт:   xxxxxxxxxx

Link to comment
Сподели другаде

С жица. От рутера в компа.

Какво ти връща ако направиш пинг към рутера?

В случай че не знаеш как:

Отваряш командният прозорец и вътре пишеш

ping 192.168.0.1   > и Enter

Числото е IP на рутера. Това е заводското.Възможно  да е различно от това което съм писал.

Link to comment
Сподели другаде

Ще трябва да се пренасочат нужните портове.

 

Стартирай eMule, кликни бутон Options (Опции) горе вдясно и после Connection (Връзка). Вдясно в секция Client Port (Порт) постави отметка на Use UPnP to Setup Ports (UPnP настройка на портовете). Рестартирай eMule.

Влез в настройките на рутера.

Ако е от поне малко съвременните вляво трябва да имаш меню Forwarding. Ако рутерът е от по-старите, това може да е като под-меню на Advanced Settings.

След това трябва да видиш още едно под-меню UPnP. Влез в него и се увери, че въпросната функция е разрешена (Enabled). Ако не е, я разреши и рестартирай рутера за всеки случай (System Tools -> Reboot -> Reboot).

 

Това трябва да накара eMule автоматично да информира рутера кои портове да отваря.

 

Ако по някаква причина не работи, ще трябва да ги пренасочиш ръчно. Портовете и протоколите им можеш да ги видиш на същото място, където сложи отметка на опцията за UPnP (описано по-нагоре)

За да ги пренасочиш, отново влез в настройките на рутера и отвори отново меню Forwarding, но този път отвори Virtual Servers.

Кликни Add New....

В поле Service Port въведи номера на единия от двата порта.

Поле Internal Port го остави празно или въведи същия номер.

В поле IP Address въведи вътрешния IP адрес (192.168.x.xxx) на компютъра, на който ще работи eMule.

От падащо меню Protocol избери протокола на порта, който пренасочваш.

От падащо меню Status се увери, че е избрано Enabled.

Накрая кликни Save.

 

Повтори процедурата и за втория порт.

 

Ако компютърът, на който ще работи eMule, получава често различни вътрешни IP адреси, това ще означава, че въпросните две правила за пренасочване, които са създадени, ще трябва да се редактират с новия IP адрес всеки път след смяната му.

Добро решение на подобен проблем е да се запази даден IP адрес за въпросния компютър, за да остане постоянен.

За целта в настройките на рутера отвори меню DHCP и после Address Reservation.

Кликни Add New....

В поле MAC Address въведи MAC адреса на мрежовата карта на компютъра.

В поле Reserved IP Address въведи желания IP адрес на компютъра (да речем който е в момента).

От падащо меню Status се увери, че е избрано Enabled.

Накрая кликни Save.

Рестартирай рутера (System Tools -> Reboot -> Reboot).

 

Ако не знаеш IP адреса на компютъра или MAC адреса на мрежовата карта, можеш да ги провериш като отвориш команден прозорец (cmd), напишеш ipconfig /all и натиснеш Enter.

MAC адресът е под наименованието Physical Address. Ако има повече от един такъв адрес, внимавай да е точно този на мрежовата карта.

 

Има и по-лесно и кратко решение, което е да се спре цялата защитна стена на рутера, но това не го препоръчвам!

Link to comment
Сподели другаде

Малко съм озадачен. Понеже беше писала че не теглиш със нормална скорост!

Във случая, как отварянето на случаен порт ти помогна?

Това ти трябва при сийдване.Да могат да те виждат останалите.

Аз съм със същият рутер и не съм отварял никакъв порт, но нямам проблем със тегленето.

Link to comment
Сподели другаде

Малко съм озадачен. Понеже беше писала че не теглиш със нормална скорост!

Във случая, как отварянето на случаен порт ти помогна?

Това ти трябва при сийдване.Да могат да те виждат останалите.

Аз съм със същият рутер и не съм отварял никакъв порт, но нямам проблем със тегленето.

Нямам идея...Не разбирам нищо от това...Просто следвах инструкциите на Night_Raven 

В eMule маркирах само това Use UPnP to Setup Ports и рестартирах.А в рутера всичко си беше по описания начин. Така,че нищо не пипах там.

Натиснах "свързване" и веднага захапа с Hight ID ето ги:

 

eD2K Мрежа

Статус:    Свързан

IP:Порт:    78.83.xxxxx

    High ID

 

eD2K Сървър

Име:    eMule Security No1

Описание:    www.emule-security.org

IP:Порт:    91.200.42.46:1176

Версия:    17.15

Клиенти:    119,488

Файлове:    30,343,319

Връзка:    кодиран

 

Kad Мрежа

Статус:    Отвори

UDP Статус:    Отвори

IP:Порт:    78.83.xxxxxxx

ID:    1314094340

 

Link to comment
Сподели другаде

Чудесно. UPnP протколите са най-удачното решение, защото спестяват време и нерви и всичко става лесно.

 

Колкото до това защо е нужно да има отворени портове, това могат да го кажат само хора, които са добре запознати с мрежата eDonkey и/или самият клиент eMule. Възможно е да има някакво ограничение в скоростта на теглене, ако клиентът не може да бъде открит за сийд/споделяне. 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...