Jump to content

Проблем: Компютъра вместо да се изключи се рестартира


Препоръчан пост

Бих ти предложил да деинсталираш временно антивирусната на Kaspersky, както и Internet Download Manager.

Друго, което бих те посъветвал, е да инсталираш драйвера за звуковата карта, понеже предполагам, че в момента се използва вградената базова поддръжка в Windows.

След това да провериш как ще е положението. Ако проблемът остане, можеш да върнеш антивирусната и даунлоуд мениджъра.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 69
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Деинсталирах антивирусната и Internet Download Manager, и пробвах как ще е без тях - проблема продължава да стои. След което пак ги инсталирах.

 

Night_Raven, тези драйвери за които си ми дал линк за моята звукова карта ли са и поддържат ли Windows 7?

Link to comment
Сподели другаде

Каза, че под Safe Mode системата се изключва нормално. Какво се случва обаче, ако опиташ да изключиш компютъра веднага след като зареди Windows, т.е. без да работиш на него повече от 1-2 минути?

Link to comment
Сподели другаде

Тогава се изключва нормално, но мисля че на няколко пъти и в този случай пъти се рестартира, и когато зареди до мястото където ми иска паролата, избирам да го изключа, и тогава вече се изключва.

Link to comment
Сподели другаде

Ами, не, но липсват някои неща в дневника. Сигурен ли си, че изтегли версията от страницата, която аз ти дадох?

Ако да, дай нов дневник, но този път махни отметките на Hide Microsoft entries и Verify code signatures. Също така, запази файла с различно име.

Link to comment
Сподели другаде

Опитай да актуализираш драйверите за мрежовите карти. Драйверът за тази на Realtek можеш да изтеглиш от тук.

Драйверът за картата на Broadcom го прикрепям в архив: Broadcome_NetExtreme_7_x86_16.2.0.4.rar.

Надявам се, че ще можеш да актуализираш драйверите през диспечера на устройства.

Също така бих те посъветвал да деинсталираш DAEMON Tools и да видиш дали няма да помогне. Дори и да не елиминира проблема, пак ще е от полза, защото ще е добре да инсталираш след това актуалната версия, защото твоята не е.

Link to comment
Сподели другаде

Опитах се да актуализирам драйвера за мрежовата карта спазвайки инструкциите ти, но Windows не ми дава да го актуализирам и ми изписва това:

 

Windows прецени, че софтуерният драйвер за вашето устройство е актуален.

 

А тази вградената мрежова карта на дъното Broadcome NetExtreme, тя не работи (и аз незнам защо, така съм го купил компютъра) и за това не съм инсталирал драйвер за нея. Не е ли излишно да и инсталирам драйвер след като тя не работи?

 

Деинсталирах и DAEMON Tools но и това не помогна. А когато се опитах да инсталирам актуалната му версия - по-време на инсталация ми иска рестарт за да продължи и след рестарт пак това се повтаря. За това си сложих отново версията с която нямам проблеми.

Link to comment
Сподели другаде

Опитах се да актуализирам драйвера за мрежовата карта спазвайки инструкциите ти

Кои са тези инструкции?

 

А тази вградената мрежова карта на дъното Broadcome NetExtreme, тя не работи (и аз незнам защо, така съм го купил компютъра) и за това не съм инсталирал драйвер за нея. Не е ли излишно да и инсталирам драйвер след като тя не работи?

Тогава просто я забрани в BIOS.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...