Jump to content

Опасни ли са торент тракерите?


Препоръчан пост

Аз съм съгласен, че ако дадена компания е похарчила 100 милиона за дадена игра, а от продажби си е върнала да речем 80 милиона, то тя е на загуба. И също така съм съгласен, че има хора, които не плащат, а използват безплатното.

 

Как обаче може да се каже точно кои от потребителите са щели да си купят играта, ако я нямаше по тракерите, и кои е нямало да я купят изобщо (независимо по каква причина)? И каква е моята вина, че дадената компания е пръснала много повече пари от необходимото и не си е преценила пазара? Това, че някой някъде не си е направил сметките, не е проучил пазара и не си е получил вложените пари обратно (и с печалба), не мисля, че е мой проблем. Не може клиентите и "пиратите" да са виновни всеки път, когато някоя компания хвърли луди пари за реклами и разпространение на некачествен продукт и след това не си ги получи обратно.

 

Най-добрата защита е качественият продукт. Мисля, че Джон Кармак го беше казал.

Има достатъчно примери за продукти от малко известни компании, които са създадени с малко пари и нямат никакви защити и въпреки всичко се продават добре и си имат добри печалби.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 33
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Не, аз приемам доста критика, когато тя е аргументирана с теоритични факти, а не такава, която е в цялостно противоречие с учебници по Микро и Макроикономика.

Но както и да е, щом смятате, че така стоят нещата, добре, това е Вашо мнение. Аз наистина спирам да пиша, защото просто няма смисъл, а и вече изписах два поста след първото подобно изявление.

Положенията в учебниците не отговарят на действителността, ако не сте го научили за толкова години - казвам ви го. Пазарната икономика в перфектният й вид я има само на хартия. В момента в който влезе лобирането, манипулирането, картелите, монополите и олигополите - пазарната икономика се изкривява.

Учебници се написват и пренаписват, също както теории на учени се издигат и падат. Нима съм виновен, ако някой е типичен Нютонист и не приема законите на релативистичната физика? Много мога да поговоря за качеството и стандартите при писането на учебници, също както и теориите, които не са част от същите, но това няма място в тази тема. Мислех, че коментираме като разумни хора, а не се замеряме с цитати от учебници. Мислех, че можем да мислим, а не други да мислят вместо нас и ние на готово да пускане цитати и всичко различно от цитатите на централната пропаганда да е грешно.

Не знам колко образователни степени притежавате, но изглежда още не ви е ясно, че в учебниците не просто не пише всичко за всичко, ами често са пълни с глупави, тъпи или нелепи грешки. Най-важното нещо, на което трябвало да научи образованието е човек да учи, да се развива и да мисли. За това трябва да се излезе малко от учебниците.

Най-добрата защита е качественият продукт. Мисля, че Джон Кармак го беше казал.

В днешно време това е все по-голяма рядкост.
Link to comment
Сподели другаде

Мисля, че отговорихте на въпроса на потребителя, който стартира темата. Дори се отклонихте 'малко' от темата му.

Не мисля, че има смисъл да продължавате дискусията си или поне в тази тема.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...