Jump to content

Ръководство: Регионалните и езикови настройки в Windows - как да работим с тях


Препоръчан пост

Оправих го ;) оставих активирани само Англ.и Bulgarian Phonetic,сега пиша с англ.излизат български.Само няколко букви са на отделни клавиши.но така е,аз ги знам.благодаря още веднъж!!!

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 years later...
  • Отговори 114
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Пробвай с Alt+Shift. И за какво са ти толкова клавиатурни подредби?

  

Просто си премахни излишните подредби.

Пробвам с командите, стои си само на български, не превключва между фонетика и другия български!

Премахвам всичко освен фонетика и английски и иконката за езиците изчезва!

Четох много по форуми, пробвах разни варианти, не става и това си е!

А нормално е предполагам да не показва фонетиката долу в дясно, а само български и английски ...

Дайте варианти нещо с преинстал на cftmon.exe-то, не мога да възстановя уиндоуса, защото съм затрил диска с който съм го имсталирал, пробвах с 2-3 налични, но явно версията е друга.

Та, дайте по-сериозни варианти. Допълнително слагах в регистрите да се стартира exe-то, защото не излиза при рестарт и пак безрезултатно. Май работата върви на преинсталиране. Пробвах, както сте видяли и с допълнителна фонетика, не ще. Пробвах и възстановяване на лентата до заводски, пак не става.....

post-14839-0-02642900-1502396347_thumb.jpg

post-14839-0-32369700-1502396358_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Остави само US клавиатурата и рестартирай. След рестарта добави българска фонетика примерно. Сега трябва да се появи и индикаторът за взици в системната област. Иди в раздел Разширени клавишни настройки и си настрой клавишните комбинации за превключване - между езиците и между слеовете в съответния език.

Link to comment
Сподели другаде

Това да не е някоя „супер оптимизирана и тунингована“ версия на Windows 7?

 

Опитай да пуснеш проверка със System File Checker: стартирай команден ред (cmd.exe) с администраторски привилегии, в него изпълни следната команда: sfc /scannow.

Link to comment
Сподели другаде

:) Не, не е супер оптимизиран windows, но преди време на няколко пъти се сбъгаяса и не искаше да зареди дали от умиращ вече хард на райд масива или от някакъв драйвер не знам, но се наложи да го спирам принудително и да рестарирам няколко пъти след наместване на сата кабелите и всички други, та от тогава нещо стана. Пуснах още преди последния ми пост чекера, но на 50 и няколко процента спря и изписа, че не може да завърши проверката. Не се зачетох за грешката, че нямах време, но ако трябва пак ще го пусна въпреки, че ако ми поиска инсталациаонни диск, пак ще ударя на камък. Та вече се чудя, фонетиката е там, визуализира ми я в опции, но не иска да я смени и си пише на бдс-а. Програмата ctfmon ли нещо се е сбъгасала, не знам ...
Link to comment
Сподели другаде

Никоя ли от фонетичните подредби, използвана самостоятелно, не работи? Т.е. опитай отново само с американската + 1 фонетична, но тествай с онези, които си инсталирал допълнително.

 

Информация за сканирането със SFC се намира в C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. Можеш да го архивираш и прикрепиш.

Link to comment
Сподели другаде

  • 5 weeks later...

Никоя ли от фонетичните подредби, използвана самостоятелно, не работи? Т.е. опитай отново само с американската + 1 фонетична, но тествай с онези, които си инсталирал допълнително.

 

Информация за сканирането със SFC се намира в C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. Можеш да го архивираш и прикрепиш

Ивинявам се, не бях при компа, не става нищо .....

CBS.7z

Link to comment
Сподели другаде

Не е важно как „изглеждат“.

 

В секцията за премахване на програми колко и какви фонетични подредби имаш?

Можеш да опиташ следното: премахни всички български подредби (остави само английската), след което деинсталирай всички, допълнителни фонетични подредби, които виждаш в секцията за премахване на програми в контролния панел. След това рестартирай и добави някоя фонетична от тези вградени в Windows.

Link to comment
Сподели другаде

Не е важно как „изглеждат“.

 

В секцията за премахване на програми колко и какви фонетични подредби имаш?

Можеш да опиташ следното: премахни всички български подредби (остави само английската), след което деинсталирай всички, допълнителни фонетични подредби, които виждаш в секцията за премахване на програми в контролния панел. След това рестартирай и добави някоя фонетична от тези вградени в Windows

post-14839-0-06669500-1505246796_thumb.jpg

post-14839-0-50023300-1505246800_thumb.jpg

post-14839-0-73946300-1505246808_thumb.jpg

post-14839-0-75541100-1505246816_thumb.jpg

post-14839-0-65669800-1505246900_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...