Jump to content

Проблеми и съвети при работа с Microsoft PowerPoint


Препоръчан пост

Здравейте, аз също имам въпрос относно Power Point 2003. Правя презентации, които са ми необходими в работата. Знам как се вмъква звуков файл (обикновено вмъквам mp3, защото wav е с по-голям размер. Проблемът е при изпращането чрез електронна поща - звуковият файл не се стартира на друг компютър. Как трябва да го прикача, за да се получи? Благодаря предварително.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 113
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Само wav файлове могат да бъдат вградени – всички останали типове медийни файлове са свързани.

Когато вмъкнете свързан звуков файл, PowerPoint създава връзка към текущото местоположение на звуковия файл. Ако по-късно преместите звуковия файл на друго място, PowerPoint не може да го намери, когато искате файла да се възпроизведе. Добра практика е да копирате звуците в същата папка, в която е презентацията ви, преди да ги вмъквате. PowerPoint създава връзка към звуковия файл и може да открие този файл докато го държите в папката на презентацията, дори и ако преместите или копирате папката в друг компютър. Друг начин да бъдете сигурни, че вашите свързани файлове са в една и съща папка в презентацията ви е да използвате функцията "Пакетиране за компактдиск". Тази функция копира всички файлове на едно и също място (компактдиск или папка) с вашата презентация и автоматично актуализира всички връзки за звуковите файлове. Ако вашата презентация има свързани файлове, трябва да копирате свързаните файлове, също и презентацията, ако възнамерявате на представяте презентацията на друг компютър или да я изпратите на някого с имейл.

 

виж повече тук

http://office.microsoft.com/bg-bg/powerpoint/HA012303051026.aspx

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
здравеите правих презентация на MS Powerpoint и когато требваше да вмъкна графика програмата ми даде грешка и компютера заби аз го рестартирах и след това никоя програма оф MS office не можеше да се пусне. Свалих друг MS Ofфice и пак не тръгна
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Проблема е следня , като цъкна на един от хиперлинковете на главния слайд, слайда който съм избрал си минава ,след този слайд отново се връщам към главния слайд(копирал сам главния слайд след всеки,така че като цъкна след който и да е слайд да отивам към главния).Но когато за втори път цъкна на същия хиперлинк ми показва слайда , но на последната му картинка, все едно съм изгледал слайда .Как да го оправя това :)Качвам презентацията да видите за какво става въпрос.

 

 

ПП а бе нещо не се прикачва файла :Д

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Значи правих 1 презентация и всичкия текст беше "Segoe Script" шрифт и всичко си беше точно. Сейвнах и като я пуснах да я видя всичко е в Arial. Пробвам да го сменя на предишния, но ми излиза празно полето за шрифт ?!

Само цифрите ми излизат в желания шрифт...

Link to comment
Сподели другаде

  • 7 months later...
  • 2 months later...

Задача в училище: в PowerPoint да се направи слайд, който да съдържа две неща - горе - букви, а по средата - картинка. Картинката да е направена на Paint и да предствалява дърво с ябълки. Тази картинка да се вмъкна в слайда. Да се маркира едната ябълка и да й се зададе ефект, който да я запраща в долната дясна част на екрана.

Въпросната задача е демонстрирана от преподавателката и е зададена за домашно мислене /т.е. да се напарви по възможност/.

Смятах, че мога да се справя с почти всичко на ПП, но това ме озори. Някакви идеи как става ?

 

Нещо такова:

post-445-019048100 1298325769_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Падащата ябълка на отделна картинка. Маркираш я -> Custom Animation -> Add Effect -> Motion Paths -> Draw Custom Path -> Curve (или друго) и рисуваш пътя.

Това беше първото, което се сетих, но на практика няма как да стане. Преподавателката е присвоила една картинка. Аз пробвах варианта с две картинки, но едната винаги остава върху другата и не успях.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...