Jump to content

Проблеми и съвети при работа с Microsoft PowerPoint


Препоръчан пост

Ще бъде полезно за други потребители с подобен на твоя проблем, ако обясниш как си се справила. Благодаря ти :)

Здравейте, доста късно , но по- добре късно отколкото никога. Следвах стъпките, които ми даде panevdd, за което съм му много благодарна и не срещнах никакви проблеми. Съжалявам, че не го уточних навреме.

Link to comment
Сподели другаде

  • 9 months later...
  • Отговори 113
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте.

Пробвах да направя едно проектче с PowerPoint-а, но нещо не се получава с желания резултат.

Значи, правя проекта пускам го на слайд и до тук всичко е ОК.

Но, когато го стартирам след като съм го затворил, не се стартира както файла който съм прикачил към поста.

Пробвах с Package for CD..., но той е удобен само, ако ще пренасяш проекта на друг компютър.

Ако го запазя на компютъра проекта е в папка с останалите файлове(не че е такъв голям проблем да го стартирам от там), а не като самостоятелен такъв.

По добре вижте файла който съм прикачил.

 

:blink:

david_coperfild.pps

Link to comment
Сподели другаде

Да, файла, който си прикачил се отваяря съвсем нормално, всъщност така трябва да е и по твоите думи. Разширението на самостартиращите се файлове е *.pps. Така, че виж твоя файл с какво разширение е.
Link to comment
Сподели другаде

Правиш си презентацията и когато е готова я записваш така:

File --> Save As и от отворилия се прозорец в полето Save as type се избира PowerPoint Show *.pps. В горното поле File Name даваш име на файла и готово.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте искам да попитам има ли друга програма освен Microsoft powerpoint защото искам да си направа презентация но с повече ефекти благодаря предварително. :thumbsup: :peace:
Link to comment
Сподели другаде

А да знае някой случайно как се вкарва музика когато се прави презентация с пауърпоинт и да варви едновременно с всички слайдове?Благодаря предварително :thumbsup:
Link to comment
Сподели другаде

А да знае някой случайно как се вкарва музика, когато се прави презентация с пауърпоинт и да върви едновременно с всички слайдове? Благодаря предварително :thumbsup:

Този някой трябва да знае с коя версия на PowerPoint работиш и какъв вид (формат) музика ще "вкарваш" в презентацията. Обикновено вмъкването на аудио и видео обекти в презентацията се извършва чрез менюто Insert (Вмъкване).

Link to comment
Сподели другаде

Мойта версия е Microsoft Office PowerPoint 2003 аз искам да вмъкна аудио файл но искам песента да се изпалнява заедно с всички слайдове,защото когато аз вмъкна файла той тръга но после като се премести на другия слайд и спира да свири а пък ако я добавям в секи слайд по отделно тя започва от начало- искам песента да варви заедно с презентацията ако можеш ми кажи как да го нагласа Благодаря предварително :thumbsup:
Link to comment
Сподели другаде

Някой друг може да пита, така, че настройките (в PowerPoint 2002) са следните:

1. Вмъква се аудио файла; при вмъкването се показва диалог, в който се потвърждава автоматичното стартиране на музиката при стартиране на презентацията;

2. Щраква се с десен бутон на мишката върху вмъкнатият обект (аудио файла) и се избира командата Custom Animation.... В раздела Custom Animation се щраква върху списъчното поле с настройките на аудио файла и се избира командата Effect Options.... Показва се диалог, в който настройваме стартирането на музиката при започване на презентацията (раздел Effect [/b]-> Start playing -> From beginning) и спирането на музиката след края на презентацията (Stop playing -> After x slides); х е номера на последния кадър от презентацията.

3. В раздела Timing от същия диалог настройваме полетата Start: -> With Previous и Repeat -> Until End of Slide.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Срещнах следният проблем (чисто мое неумение де) - от презентациите, дето се препращат по елпощата - не мога да намеря и отделя мелодията, съпътстваща самата презентация. Опитах по начина по който се вмъква към презентацията мелодия, но пак не го намерих...

Как мога да я намеря мелодията и да я запаметая като отделен, чисто музикален файл?

Тя се пуска само ако стартираш първият слайд, ако презентацията се пусне от втория или следващ, не тръгва мелодията.

Мерси предварително !

Link to comment
Сподели другаде

Ако ползваш стара версия на РР тогава напарви следното:

File -> Save As -> Web Page. При това положение ще се образува папка в която ще намериш аудио файла (най - вероятно с .wav разширение).

 

http://img409.imageshack.us/img409/5315/powerpointwebpage5495adjw1.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...