Jump to content

Windows или проблем с хардуера


kingston

Препоръчан пост

По лъжичка на час ли ще го даваме? Да започнем от начало...Ако искаш да диагностицираш хардуерен проблем, трябва да си подготвен да работиш методично и точно, без да има опасност да повредиш нещо по невнимание. Готов ли си за това или ще караш компютърчето на сервиз?

1.Компютърът включва ли по-често на топло? По-големи проблеми има ли на студено?

2.Захранването стабилно ли е, имаш ли мултимер, за да можеш да измериш напреженията, ако евентуално тръгне?

3.Компютърчето издава ли някакви звуци, бипове, ако се ключи? Паметите и видео картата наместени ли са правилно? Правено ли е почистване и има ли възможност процесорът да не е съвсем правилно монтиран при предходни операцийки по системата?

4.Подути кондензатори има ли някъде? Сешоар имаш ли? Сложи му една фунийка направена от хартия и закрепена по ръба с малко тиксо и се опитай да обдухаш кондензаторите по дънната платка. Навярно знаеш как изглежда кондензаторът и не трябва да го обяснявам? Защо правим това ли? Кондензаторите, особено когато остареят имат сериозни проблеми с капацитета, когато са студени. С относително леко затопляне е възможно магически дънцето да тръгне и от там вече сме локализирали евентуалният проблем.

 

Оказа се, че е изгоряло дъното :bang:

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 35
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Оказа се, че е изгоряло дъното :bang:

Това "изгоряло дъно" е много неточно определение. Ако например става въпрос за "разлепен" чипсет е възможно да се позакрепи, ако са кондензатори или някои други елементчета, които могат да се заменят - също не означава, че е изгоряло и не може да се поправи.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Това "изгоряло дъно" е много неточно определение. Ако например става въпрос за "разлепен" чипсет е възможно да се позакрепи, ако са кондензатори или някои други елементчета, които могат да се заменят - също не означава, че е изгоряло и не може да се поправи.

 

Много ми се иска да можеше да се закрепи, но....така ми отговориха.

Първо много трудно намерих кой да го погледне компютъра, дадох го уж на един разбирач, който го дал на друг (вече писах, че бях в чужбина, а там са доста сложни нещата  в това отношение). Обясниха ми, че са тествали видеото и си е наред, както и всичко останало. Казаха ми, че като се махнат рам - плочките, при включване дъното като не ги "види" трябва да пищи, а при мен нямало никакъв такъв сигнал (което си е така) и дъното било изгоряло.  Взех си само дъното в Бг и ще търся същото. Въпроса опира след това до уиндоуса, защото имам много проблемни програми за инсталиране, с които там няма кой да ми помогне - идеята е да не се преинсталира нищо - казаха, че ако сложа същото дъно, няма да се наложи. Наистина се надявах, да е възможно. :look:

Link to comment
Сподели другаде

Аха..Големи специалисти са, като гледам. Остави някой в България да го погледне. Няма как да тестват видеото, без да подкарат системата, щом иде реч за лаптоп. Ако е разлепен чипсет, дори аз мога да направя поне временно закрепване на положението. Между другото - точно при разлепен видео чипсет дъното мълчи и не цирика, когато няма поставена памет, до тук всичко от симптомите отговаря на това.
Link to comment
Сподели другаде

Аха..Големи специалисти са, като гледам. Остави някой в България да го погледне. Няма как да тестват видеото, без да подкарат системата, щом иде реч за лаптоп. Ако е разлепен чипсет, дори аз мога да направя поне временно закрепване на положението. Между другото - точно при разлепен видео чипсет дъното мълчи и не цирика, когато няма поставена памет, до тук всичко от симптомите отговаря на това.

Много е тегаво там с всичко - хардуер, софтуер, мъка е да откриеш някой. А компютър трудно се дава на кой да е.

Апропо - не е лаптоп, настолен е компютъра. 

А какъвто и да е проблема, дъното мисля, че още е в гаранция, но ми е почти невъзможно да я открия и мисля как да ги реша нещата.

Link to comment
Сподели другаде

Извинявам се, нещо съм се объркал в темата. Ако е настолен компютър, то дънни платки могат да бъдат намерени за около 100лв, така че ремонтът на дънна платка дори и възможен - не е рентабилен в общият случай.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...