Jump to content

Windows или проблем с хардуера


kingston

Препоръчан пост

  • Отговори 35
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Направи си нов boot-ващ диск и си преинсталирай компютъра.

Как да си направя след като този,който имам е Оригинален!Платих го 89 евро и сега да го хвърля ли?

Аз си мислих,че може би някакъв файл или нещо да се копира на някое си място и да стане работата.

Така няма ли да стане?

Link to comment
Сподели другаде

Как да си направя след като този,който имам е Оригинален!Платих го 89 евро и сега да го хвърля ли?

Аз си мислих,че може би някакъв файл или нещо да се копира на някое си място и да стане работата.

Така няма ли да стане?

Може да е надран.... Не мога да ти кажа нищо :X

Пробвай все пак, защото може наистина да е надран!

Link to comment
Сподели другаде

В случая, не би трябвало проблемът да е в самия инсталационен диск, след като операционната система е инсталирана и работи нормално.

 

Как да си направя след като този,който имам е Оригинален!Платих го 89 евро и сега да го хвърля ли?

Аз си мислих,че може би някакъв файл или нещо да се копира на някое си място и да стане работата.

Така няма ли да стане?

 

Изпълнете следните стъпки:

  • Сложете инсталационния диск в оптичното устройство и рестартирайте системата.
  • Стартирайте инсталационния процес.
  • При появата на този прозорец, изберете Repair your computer.
  • В новопоявилия се прозорец изберете Вашата операционна система и натиснете бутон Next.
  • Изберете Command Prompt.
  • В новопоявилия се прозорец въведете
    bootrec.exe /fixmbr

    и натиснете Enter:

  • След това въведете
    bootrec.exe /fixboot

    и натиснете Enter.

След като изпълнението на командата приключи, рестартирайте системата.

Link to comment
Сподели другаде

В случая, не би трябвало проблемът да е в самия инсталационен диск, след като операционната система е инсталирана и работи нормално.

 

 

 

Изпълнете следните стъпки:

  • Сложете инсталационния диск в оптичното устройство и рестартирайте системата.
  • Стартирайте инсталационния процес.
  • При появата на този прозорец, изберете Repair your computer.
  • В новопоявилия се прозорец изберете Вашата операционна система и натиснете бутон Next.
  • Изберете Command Prompt.
  • В новопоявилия се прозорец въведете
    bootrec.exe /fixmbr

    и натиснете Enter:

  • След това въведете
    bootrec.exe /fixboot

    и натиснете Enter.

След като изпълнението на командата приключи, рестартирайте системата.

Благодаря на всички за оказаното внимание!

Пробвах и това,но и това непомогна.

Ето какво стана след като пробвах:

http://media.snimka.bg/s1/1833/029910405.jpg?r=0

Искам да попитам,дали може да е от Хард-диска този проблем?

А ето какъв точно е проблема при мен:

http://media.snimka.bg/s1/1833/029910522.jpg?r=0

Link to comment
Сподели другаде

Влез в BIOS на First Boot Device сложи HDD, ако нямаш RAID контролера ще е добре да го инсталираш. Пробвай с други IDE/ SATA кабели, или свържи харддиска в друг SATA порт. Може да пробваш да заредиш първоначалните настройки на BIOS. Пробвай и това:

 

Start=>Run=>cmd=> CHKDSK C: /F /R

След като свърши процеса на мястото на C слагаш D ако имаш E и т.н.

Редактиран от dan40o
Link to comment
Сподели другаде

Какъв е моделът на твърдия диск? Правени ли са някакви хардуерни промени по системата?

Харда е Хитачи 0,5ТБ.(Hitachi_HDS721050CLA362).Никакви промени не са правени освен един малък ремонт( но не съм много сигурен дали е правен!Става въпрос за заключване на повредени части от диска.Така ми каза майстора,който прави това).Понеже имаше проблеми с диска.Или по-точно със старото дъно.Постоянно изписваше :Boot failure.Press any key to continue...

Link to comment
Сподели другаде

Ако още Ви вади това съобщение, то най-вероятно твърдия диск си заминава. Имате ли възможност да го тествате на друг компютър или да сложите друг хард на този компютър? Редактиран от Stoyannov
Link to comment
Сподели другаде

По проблема на автора, на темата:

 

Със сигурност говорим за хардуерен проблем, колега. Щом кондензаторите са добре, най - вероятно проблема се корени или във видеокартата или в захранващия блок. Като се има предвид, че нещата са започнали със син/и екран/и по - вероятно да е видеокартата, но малко несигурно обясняваш за поведението на машината по време на стартиране...

 

Тоест идеята ми е следната - Когато проблема е във видеокартата машината си работи нормално (вентилаторите въртят, хард диска си работи, копчетата по клавиатурата си светят, мишката си свети), но няма картина или, ако има е разцапана, разделена, черга, ленти, черти или както казах черен екран когато вече е събрала и последния куфар.

 

Ти казваш, че има и други проблеми (не святкало понякога и т.н.), което навява към захранващия блок, но така може само да се предполага. Хубаво ще бъде да тестваш с някакво друго захранване, което си сигурен, че работи и, ако проблема се оправи, ще знаеш отговора, НО, АКО НЕ СЕ ОПРАВИ имай предвид теорията на вероятностите и теорията на хаоса... С две думи, ако захранването е имало проблем, може да е дало отражение и да е избило във видеокартата, което ще говори за два развалени компонента. Да ти казвам, че такава вероятност е много малко вероятно няма нужда, защото и сам може да се досетиш, но просто го имай предвид. Тоест бъди готов да тестваш компютъра с друго захранването на първо време и евентуално с друга видеокарта, ако се наложи.

 

За проблема на колегата с ненормалното стартиране:

 

Първо като стигнеш до командите в конзолата на Repair (както федеров ти обясни), пробвай с тези редове последователно:

 

BOOTREC /FIXMBR

BOOTREC /FIXBOOT

BOOTREC /REBUILDBCD

BOOTREC /SCANOS

 

След това е добре да смениш САТА кабел на твърдия диск и евентуално, ако нямаш друг да го преместиш просто в друг порт.

 

Провери в какво състояние ти е твърдия диск с програмата Hard Disk Sentinel Pro, версията да е 4 или над нея. Можеш да я намериш кракната навсякъде из торентите. Инсталирай я, стартирай я и кажи в какво състояние е твърдия диск (ще я разучиш доста бързичко, лесна е за употреба и е много полезна). Евентуално, ако проблеми с харда няма, най вероятно MBR се е ОМАЗАЛ много здраво и дори чрез Поправката на Уиндоус не може да се поправи както да трябва, което пък налага цялостен формат на твърдия диск и цепене наново, но това е последен и краен вариант.

Link to comment
Сподели другаде

В случая, не е задължително да се ползва кракнат софтуер от рода на Hard Disk Sentinel Pro, след като има такъв безплатен за твърдите дискове на Hitachi - WinDFT.
Link to comment
Сподели другаде

След многократна употреба на същата програма, установих, че резултатите, които дава... не са точно това, което трябва да бъдат.

 

Иначе - да, нито е задължително, нито пък ще стане. Казвам кое е най - доброто на този етап, а вече какво ще инсталира колегата си е негов избор.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте колеги!
Проблема е решен вече!
Благодаря на всички отзовалисе на моя зов за помощ. :yes:
Проблема се оказа в BIOS-а.Промених автоматичните настройки за намиране на Hard disk-а.И работата заспа.
Ако не бяха Вашите предположения,нямаше да стигна до решението на проблема!

Още веднъж благодаря на всички!!! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...