Jump to content

Проблем с компютъра


Препоръчан пост

Тогава можеш да опиташ да поправиш инсталацията на Windows чрез инсталационния диск. Ако и това не помогне, остава преинсталация. След това обаче ако пак се случи, значи най-вероятно има някъде хардуерен проблем.
Link to comment
Сподели другаде

Добре де,всеки път когато компютъра ми забие в Event ми показва, че причината е заради този драйвер post-28834-0-08146400-1352779037_thumb.jpg (nvgts последван от това disk) какъв е по-точно този nvgts драйвер и от къде мога да го изтегля точно за моя компютър да го заменя и дали ще се оправи .. ?
Link to comment
Сподели другаде

Ако не греша, в друга тема ти беше казано да инсталираш актуални версии на драйверите за дънната платка. Не си го направил. Как очакваш да ти се помогне, след като не правиш това, което ти се каже?
Link to comment
Сподели другаде

Не ми е казвано да инсталирам драйвери за дънната платка.Единствените драйвери които ми е казано да инсталирам са от тази тема цък а тях съм ги инсталирал.
Link to comment
Сподели другаде

Това са драйверите за дънната платка и според дневника на Autoruns не са инсталирани. Така че деинсталирай текущите, почисти под Safe Mode с Driver Fusion или Driver Sweeper и след това инсталирай актуалните.
Link to comment
Сподели другаде

Проблема е там,че когато деинсталирам драйверите трябва да рестартирам компютъра за да влеза в Safe mode,а когато се опитам да го направя ми показва това post-28834-0-69071300-1352914874_thumb.jpg и компютъра отново се рестартира,а по-някои път ми го стартира което се случва рядко.С 2 думи стартира се когато поиска..Само да добавя,че дори когато натисна върху Last Known Good Configuration или Start Windows Normaly

започва зареждането на Windows след което ккомпютъра си се рестартира от само себе си.

Link to comment
Сподели другаде

Ами не сам забелязал и нямам никаква идея какъв е,а не смея да рестартирам компютъра и да проверя защото след това няма да иска да зареди Windows и компютъра ще се рестартира докато не стартирам Safe mode и инсталирам NVIDIA драйверите,а както казах в предишния си пост имам проблем със стартирането Safe mode. Има ли друг начин по който да разбера освен рестартиране на системата?
Link to comment
Сподели другаде

Тогава опитай следното...

Ако случайно си изтрил свалния файл с драйверите или изобщо не си го свалял, го свали от тази страница. Стартирай го. Ще бъдеш помолен да посочиш папка, в която да се разархивират файловете. По подразбиране е C:\NVIDIA\nForce\15.45\International, но можеш да я промениш. След като посочиш папката, файловете ще се разархивират и съветникът ще се стартира. Кликни Cancel, за да го затвориш.

Отвори отново Device Manager и кликни два пъти върху IDE ATA/ATAPI controllers. Кликни с десния бутон върху някой от двата NVIDIA nForce Serial ATA Controller и избери Update Driver.... В първия прозорец избери No, not at this time и кликни Next. Във втория прозорец избери Install from a list or specific location и кликни Next. В третия прозорец махни отметката на Search removable media, кликни Browse и посочи папката с драйвера за SATA контролера - IDE\WinXP\sata_ide в папката, където си избрал да се разархивират файловете. Т.е. ако си ги разархивирал в папката по подразбиране, посочваш C:\NVIDIA\nForce\15.45\International\IDE\WinXP\sata_ide. След като се инсталира драйвера кликни Finish. Ако ти бъде поискан рестарт, се съгласи. Ако не ти бъде поискан, рестартирай ръчно.

 

След рестарта опитай да деинсталираш драйверите на NVIDIA, но като стартираш деинсталацията избери опцията за премахване само на избрани драйвери (трябва да е нещо от рода на Remove only the following) и маркирай за премахване всички драйвери без този за SATA контролера (SATAIDE). След премахването отново ще е нужен рестарт, но този път системата трябва да зареди нормално. Можеш да почистиш останките и след това да си стартираш отново инсталацията на драйверите, като този път си я приключиш нормално.

 

Ако всичко протече както трябва, дай нов дневник от Autoruns.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...