Jump to content

Имам проблем с драйверите


Препоръчан пост

Значи проблеми ми е следния,намерих една програмка която сканира всички драйвери и показва кои трябва да се обновят кои ги няма и т.н. И така,до няколко минути програмката си сканира каквото и беше нужно и ми показа,че ето този драйвер липсва http://www.prikachi....36/5437236x.jpg писах в гугъл и ми излязоха един куп работи и влязох в някакъв сайт и изтеглих уж някакъв драйвер инсталирах го,реснах компа,ноо..нищо.Ако може да ми помогнете и да ми кажете какво да правя или по точно да ми дадете някакъв линк с драйвера, ще бъда много благодарен! :) И да допълня от време на време като правя нещо,напримерно се ровя из нета,гледам клипчета или каквото и да е, компа забива и след 1-2 минути пак тръгва.Има ли вероятност проблема да е заради този драйвер?
Link to comment
Сподели другаде

От другата тема с изнесените характеристики на компютъра виждам, че имаш външна видео карта ATi. Така като гледам на пръв поглед го показва като липсващ драйвер за видеоконтролер, но мисля, че става въпрос за липса на чипсет драйвери.

Ето линк към липсващият драйвер - Nvidia nForce Drivers -ЦЪК

Link to comment
Сподели другаде

Моята препоръка е да деинсталираш драйверите на NVIDIA, които имаш, след което да инсталираш дадените от TechMaster, като махнеш отметката на Network Management Tools по време на инсталацията. Това би трябвало да елиминира проблема от другата тема.

 

Колкото до липсващия драйвер, според мен е този за видео картата на ATI/AMD. Не мисля, че вградената би била активна, ако има засечена допълнителна. Инсталирай този драйвер.

Link to comment
Сподели другаде

Колкото до липсващия драйвер, според мен е този за видео картата на ATI/AMD. Не мисля, че вградената би била активна, ако има засечена допълнителна. Инсталирай този драйвер.

Авторът вероятно щеше да разбере, ако всичко му насичаше, та за това предположих, че проблем с видедрайверите на ATi-то няма. След определено ровене излиза, че съм бил половинчато прав. Липсващият драйвер до колкото разбрах е чипсетският, който го има в пакета... Коригирах предното си мнение, за да бъде максимално точно и за да не заблуждавам потребителя. Малко бях се подвел в бързината.

Link to comment
Сподели другаде

Моята препоръка е да деинсталираш драйверите на NVIDIA, които имаш, след което да инсталираш дадените от TechMaster, като махнеш отметката на Network Management Tools по време на инсталацията. Това би трябвало да елиминира проблема от другата тема.

 

Колкото до липсващия драйвер, според мен е този за видео картата на ATI/AMD. Не мисля, че вградената би била активна, ако има засечена допълнителна. Инсталирай този драйвер.

Значи инсталирах драйвера на видео картата който си ми дал,но отново ми показва ето това: http://www.prikachi.com/images/236/5437236x.jpg , че липсва драйвер.А това TechMaster къде да го намеря след като деинсталирам драйверите на NVIDIA ?
Link to comment
Сподели другаде

Значи инсталирах драйвера на видео картата който си ми дал,но отново ми показва ето това: http://www.prikachi....36/5437236x.jpg , че липсва драйвер.А това TechMaster къде да го намеря след като деинсталирам драйверите на NVIDIA ?

NightRaven имаше предвид да инсталираш драйверите, които аз съм дал в по-предното си мнение. А ето ги и тях - nForce WinXP 15.45

Link to comment
Сподели другаде

NightRaven имаше предвид да инсталираш драйверите, които аз съм дал в по-предното си мнение. А ето ги и тях - nForce WinXP 15.45

Значи деинсталирах мойте драйвери на NVIDIA които имах и инсталирах които ти си ми дал,но пак ми показва че драйвера липсва и както каза NightRaven,че по този начин ще се елиминира проблема от другата тема не стана така и компютъра пак си забива.Също така инсталирах и драйвера който NightRaven ми даде,но проблема с липствъщия драйвер пак съществува :S .
Link to comment
Сподели другаде

Значи деинсталирах мойте драйвери на NVIDIA които имах и инсталирах които ти си ми дал,но пак ми показва че драйвера липсва и както каза NightRaven,че по този начин ще се елиминира проблема от другата тема не стана така и компютъра пак си забива.Също така инсталирах и драйвера който NightRaven ми даде,но проблема с липствъщия драйвер пак съществува :S .

Виж дали съществува неразпознато устройство в Device Manager. Ако има - дай му десен бутон, Properties и дай Hardware ID-то му тук. А за компютъра - и аз бях написал някои неща там - прочети ги и провери твърдият си диск и кабелите - писал съм как и с какво.

Link to comment
Сподели другаде

Виж дали съществува неразпознато устройство в Device Manager. Ако има - дай му десен бутон, Properties и дай Hardware ID-то му тук. А за компютъра - и аз бях написал някои неща там - прочети ги и провери твърдият си диск и кабелите - писал съм как и с какво.

Няма неразпознато устройство,макар и повечето драйвери да са по - стари версии и да се нуждаят от актуализация.А програмата за сканиране на драйверите показва,че само този драйвер го няма http://www.prikachi.com/images/236/5437236x.jpg , а в Device Manager показва,че всичко е наред..
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...