Jump to content

Вътрешна мрежа между два компютъра


Препоръчан пост

Моят проблем е следния: с мой приятел искам да играя Countеr Strike. И двамата сме с лаптопи, с ОС УИН 7. Лаптопите са на разстояние 1-2 метра. По какъв начин да ги свържем, за да може да играем мрежа?

 

P.S. Само на моя лаптоп има Bluetooth и интернет.

Link to comment
Сподели другаде

Свързвате ги с кабелче в локална мрежа, ако трябва и другата машинка да има нет се споделя нета на първата. Как получава интернета първата машинка и имат ли безжични мрежови карти и двата компа ?
Link to comment
Сподели другаде

- С какъв кабел да ги свържем?

 

- Не знам далии имат безжични мрежови карти. Как да разбера?

 

- Аз получавам интернет с кабел. Нямам рутер.

 

- Интернет на другия лаптоп не ми трябва. Искам да можем да играем играта, но не по интернет, а с ботове или един срещу друг.

Link to comment
Сподели другаде

Трябва ти кабел тип усукана двойка - UTP кабел или още Cat 5e. Трябва да стане кросоувър - има доста написано в сайта, но понеже няма да го правиш ти и ще си го купиш, искай да е кръстосан - за връзка между два компютъра. Ако картата на поне единия топлап е гигабитова или поне съвременна е много вероятно да си обръща посоката на данните сама, но за всеки случай е по-добре първия вариант. Когато си готов с кабела ще ни уведомиш писмено :shout: и ще продължим нататък. Имай предвид, че сигурно имаш само един LAN адаптер и докато играете няма да имаш интернет.
Link to comment
Сподели другаде

Взех кабел и свързах двата лаптопа с него. От моя лаптоп направих сървър на CS и от другия лаптоп намерих сървъра, но когато искам да вляза не ми разрешава. На двата лаптоап инсталирах една и съща версия на CS.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...